XII Youth World Championship

Place: Kusadasi, Turkey

Start: 2018-07-28, End: 2018-08-05

Rule: Soosyrv-8, Games: 319

Round A1
Black Result White
EST Hõbemägi Martin 2520.30 1 : 0 2258.79 Rahumagi Brenet EST
RUS Shabanov Ruslan 2059.10 0 : 1 2403.83 Zhu Tianyi CHN
Round A2
Black Result White
EST Hõbemägi Martin 2520.30 1 : 0 2059.10 Shabanov Ruslan RUS
EST Rahumagi Brenet 2258.79 1 : 0 2403.83 Zhu Tianyi CHN
Round A3
Black Result White
EST Hõbemägi Martin 2520.30 1 : 0 2403.83 Zhu Tianyi CHN
RUS Shabanov Ruslan 2059.10 0 : 1 2258.79 Rahumagi Brenet EST
Round A4
Black Result White
EST Hõbemägi Martin 2520.30 1 : 0 2258.79 Rahumagi Brenet EST
RUS Shabanov Ruslan 2059.10 0 : 1 2403.83 Zhu Tianyi CHN
Round A5
Black Result White
EST Hõbemägi Martin 2520.30 1 : 0 2059.10 Shabanov Ruslan RUS
EST Rahumagi Brenet 2258.79 0 : 1 2403.83 Zhu Tianyi CHN
Round A6
Black Result White
CHN Zhu Tianyi 2403.83 1 : 0 2520.30 Hõbemägi Martin EST
EST Rahumagi Brenet 2258.79 1 : 0 2059.10 Shabanov Ruslan RUS
Round A7
Black Result White
EST Hõbemägi Martin 2520.30 0 : 1 2403.83 Zhu Tianyi CHN
EST Rahumagi Brenet 2258.79 1 : 0 2059.10 Shabanov Ruslan RUS
Round A8
Black Result White
EST Hõbemägi Martin 2520.30 1 : 0 2403.83 Zhu Tianyi CHN
EST Rahumagi Brenet 2258.79 1 : 0 2059.10 Shabanov Ruslan RUS
Round B1
Black Result White
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2415.01 1 : 0 2050.61 Zhan Liyang CHN
CHN Kang Tingrui 2296.93 1 : 0 2099.12 Mao Weiming CHN
EST Lohmus Kristofer 2286.46 0 : 1 2257.05 Metreveli Maksim RUS
EST Moor Karl-Mattias 2038.01 0 : 1 2282.99 Orlov Maxim RUS
RUS Yusupmurzin Danila 2174.49 0 : 1 2141.35 Dyachkov Nikita RUS
Round B2
Black Result White
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2415.01 1 : 0 2282.99 Orlov Maxim RUS
CHN Kang Tingrui 2296.93 1 : 0 2248.61 Kolk Kuno EST
EST Lohmus Kristofer 2286.46 0 : 1 2038.01 Moor Karl-Mattias EST
RUS Metreveli Maksim 2257.05 0 : 1 2174.49 Yusupmurzin Danila RUS
CHN Mao Weiming 2099.12 1 : 0 2050.61 Zhan Liyang CHN
Round B3
Black Result White
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2415.01 0.5 : 0.5 2286.46 Lohmus Kristofer EST
RUS Orlov Maxim 2282.99 1 : 0 2099.12 Mao Weiming CHN
RUS Metreveli Maksim 2257.05 1 : 0 2141.35 Dyachkov Nikita RUS
EST Kolk Kuno 2248.61 0 : 1 2050.61 Zhan Liyang CHN
EST Moor Karl-Mattias 2038.01 0 : 1 2174.49 Yusupmurzin Danila RUS
Round B4
Black Result White
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2415.01 0.5 : 0.5 2174.49 Yusupmurzin Danila RUS
CHN Kang Tingrui 2296.93 1 : 0 2050.61 Zhan Liyang CHN
EST Lohmus Kristofer 2286.46 1 : 0 2099.12 Mao Weiming CHN
EST Kolk Kuno 2248.61 0 : 1 2282.99 Orlov Maxim RUS
EST Moor Karl-Mattias 2038.01 1 : 0 2141.35 Dyachkov Nikita RUS
Round B5
Black Result White
RUS Dyachkov Nikita 2141.35 0 : 1 2415.01 Lavrik-Karmazin Maksim RUS
RUS Orlov Maxim 2282.99 0 : 1 2296.93 Kang Tingrui CHN
RUS Metreveli Maksim 2257.05 0.5 : 0.5 2038.01 Moor Karl-Mattias EST
RUS Yusupmurzin Danila 2174.49 0 : 1 2099.12 Mao Weiming CHN
Round B6
Black Result White
RUS Metreveli Maksim 2257.05 1 : 0 2415.01 Lavrik-Karmazin Maksim RUS
CHN Kang Tingrui 2296.93 0 : 1 2286.46 Lohmus Kristofer EST
CHN Zhan Liyang 2050.61 0.5 : 0.5 2282.99 Orlov Maxim RUS
EST Kolk Kuno 2248.61 0 : 1 2174.49 Yusupmurzin Danila RUS
RUS Dyachkov Nikita 2141.35 0 : 1 2099.12 Mao Weiming CHN
Round B7
Black Result White
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2415.01 1 : 0 2038.01 Moor Karl-Mattias EST
CHN Kang Tingrui 2296.93 1 : 0 2174.49 Yusupmurzin Danila RUS
CHN Mao Weiming 2099.12 0 : 1 2257.05 Metreveli Maksim RUS
RUS Dyachkov Nikita 2141.35 0 : 1 2248.61 Kolk Kuno EST
Round B8
Black Result White
CHN Kang Tingrui 2296.93 1 : 0 2141.35 Dyachkov Nikita RUS
EST Lohmus Kristofer 2286.46 1 : 0 2282.99 Orlov Maxim RUS
EST Kolk Kuno 2248.61 1 : 0 2257.05 Metreveli Maksim RUS
CHN Zhan Liyang 2050.61 1 : 0 2174.49 Yusupmurzin Danila RUS
EST Moor Karl-Mattias 2038.01 0 : 1 2099.12 Mao Weiming CHN
Round B9
Black Result White
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2415.01 1 : 0 2099.12 Mao Weiming CHN
CHN Kang Tingrui 2296.93 0.5 : 0.5 2257.05 Metreveli Maksim RUS
RUS Orlov Maxim 2282.99 1 : 0 2174.49 Yusupmurzin Danila RUS
EST Kolk Kuno 2248.61 1 : 0 2038.01 Moor Karl-Mattias EST
RUS Dyachkov Nikita 2141.35 1 : 0 2050.61 Zhan Liyang CHN
Round B10
Black Result White
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2415.01 1 : 0 2248.61 Kolk Kuno EST
EST Moor Karl-Mattias 2038.01 0 : 1 2296.93 Kang Tingrui CHN
RUS Orlov Maxim 2282.99 1 : 0 2141.35 Dyachkov Nikita RUS
CHN Zhan Liyang 2050.61 0 : 1 2257.05 Metreveli Maksim RUS
Round B11
Black Result White
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2415.01 1 : 0 2296.93 Kang Tingrui CHN
RUS Metreveli Maksim 2257.05 0 : 1 2282.99 Orlov Maxim RUS
CHN Mao Weiming 2099.12 0 : 1 2248.61 Kolk Kuno EST
EST Moor Karl-Mattias 2038.01 0 : 1 2050.61 Zhan Liyang CHN
Round C1
Black Result White
CHN Kang Zheming 2516.24 1 : 0 1569.61 Issagaliyev Abay KAZ
CHN Zhao Yun 2378.10 1 : 0 1899.61 Moisto Mairon EST
RUS Roginski Roman 1846.15 0 : 1 2192.10 Piik Sander EST
RUS Gromov Danila 2120.55 1 : 0 2184.70 Ikla Markus EST
GRE Pestov Arseni 2131.03 1 : 0 1438.57 Aitenov Arnat KAZ
EST Narva Mart 2035.41 0 : 1 1963.98 Epifanov Evgenii RUS
RUS Makhin Matvei 1780.10 1 : 0 1589.52 Ates Rahmi Kaan TUR
Round C2
Black Result White
CHN Kang Zheming 2516.24 1 : 0 2378.10 Zhao Yun CHN
RUS Stoyanov Kirill 2036.62 0 : 1 2192.10 Piik Sander EST
KAZ Issagaliyev Abay 1569.61 0 : 1 2184.70 Ikla Markus EST
GRE Pestov Arseni 2131.03 0 : 1 2120.55 Gromov Danila RUS
TUR Ates Rahmi Kaan 1589.52 0 : 1 2035.41 Narva Mart EST
RUS Epifanov Evgenii 1963.98 0 : 1 1780.10 Makhin Matvei RUS
RUS Roginski Roman 1846.15 1 : 0 1438.57 Aitenov Arnat KAZ
Round C3
Black Result White
EST Piik Sander 2192.10 0 : 1 2516.24 Kang Zheming CHN
CHN Zhao Yun 2378.10 1 : 0 2036.62 Stoyanov Kirill RUS
EST Narva Mart 2035.41 0 : 1 2184.70 Ikla Markus EST
RUS Epifanov Evgenii 1963.98 0 : 1 2131.03 Pestov Arseni GRE
RUS Gromov Danila 2120.55 1 : 0 1780.10 Makhin Matvei RUS
EST Moisto Mairon 1899.61 1 : 0 1846.15 Roginski Roman RUS
KAZ Issagaliyev Abay 1569.61 0 : 1 1589.52 Ates Rahmi Kaan TUR
Round C4
Black Result White
RUS Gromov Danila 2120.55 0 : 1 2516.24 Kang Zheming CHN
CHN Zhao Yun 2378.10 1 : 0 2131.03 Pestov Arseni GRE
EST Moisto Mairon 1899.61 0 : 1 2192.10 Piik Sander EST
EST Ikla Markus 2184.70 1 : 0 1780.10 Makhin Matvei RUS
RUS Stoyanov Kirill 2036.62 1 : 0 1846.15 Roginski Roman RUS
EST Narva Mart 2035.41 1 : 0 1438.57 Aitenov Arnat KAZ
TUR Ates Rahmi Kaan 1589.52 0 : 1 1963.98 Epifanov Evgenii RUS
Round C5
Black Result White
CHN Kang Zheming 2516.24 1 : 0 2184.70 Ikla Markus EST
RUS Gromov Danila 2120.55 0 : 1 2378.10 Zhao Yun CHN
EST Piik Sander 2192.10 1 : 0 2131.03 Pestov Arseni GRE
EST Narva Mart 2035.41 0 : 1 2036.62 Stoyanov Kirill RUS
EST Moisto Mairon 1899.61 0 : 1 1963.98 Epifanov Evgenii RUS
RUS Roginski Roman 1846.15 1 : 0 1780.10 Makhin Matvei RUS
KAZ Aitenov Arnat 1438.57 0 : 1 1569.61 Issagaliyev Abay KAZ
Round C6
Black Result White
CHN Kang Zheming 2516.24 1 : 0 2036.62 Stoyanov Kirill RUS
CHN Zhao Yun 2378.10 1 : 0 2192.10 Piik Sander EST
EST Ikla Markus 2184.70 1 : 0 1963.98 Epifanov Evgenii RUS
EST Moisto Mairon 1899.61 0 : 1 2120.55 Gromov Danila RUS
EST Narva Mart 2035.41 1 : 0 1846.15 Roginski Roman RUS
KAZ Issagaliyev Abay 1569.61 0 : 1 1780.10 Makhin Matvei RUS
TUR Ates Rahmi Kaan 1589.52 1 : 0 1438.57 Aitenov Arnat KAZ
Round C7
Black Result White
EST Moisto Mairon 1899.61 0 : 1 2516.24 Kang Zheming CHN
CHN Zhao Yun 2378.10 1 : 0 2184.70 Ikla Markus EST
EST Piik Sander 2192.10 0 : 1 2120.55 Gromov Danila RUS
RUS Makhin Matvei 1780.10 0 : 1 2131.03 Pestov Arseni GRE
TUR Ates Rahmi Kaan 1589.52 0 : 1 2036.62 Stoyanov Kirill RUS
EST Narva Mart 2035.41 1 : 0 1569.61 Issagaliyev Abay KAZ
RUS Epifanov Evgenii 1963.98 1 : 0 1438.57 Aitenov Arnat KAZ
Round C8
Black Result White
RUS Epifanov Evgenii 1963.98 0 : 1 2516.24 Kang Zheming CHN
CHN Zhao Yun 2378.10 1 : 0 2035.41 Narva Mart EST
TUR Ates Rahmi Kaan 1589.52 0 : 1 2192.10 Piik Sander EST
EST Ikla Markus 2184.70 1 : 0 2131.03 Pestov Arseni GRE
RUS Stoyanov Kirill 2036.62 0 : 1 2120.55 Gromov Danila RUS
EST Moisto Mairon 1899.61 1 : 0 1438.57 Aitenov Arnat KAZ
RUS Roginski Roman 1846.15 1 : 0 1569.61 Issagaliyev Abay KAZ
Round C9
Black Result White
CHN Kang Zheming 2516.24 1 : 0 2131.03 Pestov Arseni GRE
CHN Zhao Yun 2378.10 1 : 0 1438.57 Aitenov Arnat KAZ
EST Piik Sander 2192.10 0 : 1 2184.70 Ikla Markus EST
RUS Gromov Danila 2120.55 0 : 1 1846.15 Roginski Roman RUS
RUS Makhin Matvei 1780.10 1 : 0 2036.62 Stoyanov Kirill RUS
KAZ Issagaliyev Abay 1569.61 0 : 1 1963.98 Epifanov Evgenii RUS
EST Moisto Mairon 1899.61 1 : 0 1589.52 Ates Rahmi Kaan TUR
Round D1
Black Result White
RUS Puzanov Georgi 1715.16 0 : 1 2431.08 Zhang Xiuqi CHN
CHN Zhang Junyu 2245.87 1 : 0 2096.37 Han Yiming CHN
CHN Xiang Yicheng 2105.14 1 : 0 1744.37 Ates Omer yagiz TUR
EST Lääne Rauno 1938.04 1 : 0 1901.15 Prokopyev Andrei RUS
RUS Stoyanov Egor 1924.30 0 : 1 1807.73 Hamamci Efe TUR
KAZ Issenaliyev Farid 1657.64 1 : 0 1437.20 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
Round D2
Black Result White
EST Lääne Rauno 1938.04 0 : 1 2431.08 Zhang Xiuqi CHN
RUS Stoyanov Egor 1924.30 0 : 1 2245.87 Zhang Junyu CHN
CHN Han Yiming 2096.37 0.5 : 0.5 2105.14 Xiang Yicheng CHN
RUS Prokopyev Andrei 1901.15 1 : 0 1657.64 Issenaliyev Farid KAZ
TUR Sarikaya Mehmet Deniz 1437.20 0 : 1 1807.73 Hamamci Efe TUR
RUS Puzanov Georgi 1715.16 0 : 1 1744.37 Ates Omer yagiz TUR
Round D3
Black Result White
KAZ Issenaliyev Farid 1657.64 0 : 1 2431.08 Zhang Xiuqi CHN
CHN Zhang Junyu 2245.87 1 : 0 2105.14 Xiang Yicheng CHN
RUS Puzanov Georgi 1715.16 0 : 1 2096.37 Han Yiming CHN
EST Lääne Rauno 1938.04 1 : 0 1744.37 Ates Omer yagiz TUR
RUS Stoyanov Egor 1924.30 1 : 0 1437.20 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
TUR Hamamci Efe 1807.73 0 : 1 1901.15 Prokopyev Andrei RUS
Round D4
Black Result White
TUR Hamamci Efe 1807.73 0 : 1 2431.08 Zhang Xiuqi CHN
CHN Zhang Junyu 2245.87 1 : 0 1437.20 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
RUS Puzanov Georgi 1715.16 0 : 1 2105.14 Xiang Yicheng CHN
EST Lääne Rauno 1938.04 0 : 1 2096.37 Han Yiming CHN
RUS Stoyanov Egor 1924.30 0 : 1 1901.15 Prokopyev Andrei RUS
TUR Ates Omer yagiz 1744.37 0 : 1 1657.64 Issenaliyev Farid KAZ
Round D5
Black Result White
RUS Stoyanov Egor 1924.30 0 : 1 2431.08 Zhang Xiuqi CHN
CHN Zhang Junyu 2245.87 1 : 0 1715.16 Puzanov Georgi RUS
EST Lääne Rauno 1938.04 0 : 1 2105.14 Xiang Yicheng CHN
KAZ Issenaliyev Farid 1657.64 0 : 1 2096.37 Han Yiming CHN
TUR Sarikaya Mehmet Deniz 1437.20 0 : 1 1901.15 Prokopyev Andrei RUS
TUR Hamamci Efe 1807.73 1 : 0 1744.37 Ates Omer yagiz TUR
Round D6
Black Result White
TUR Sarikaya Mehmet Deniz 1437.20 0 : 1 2431.08 Zhang Xiuqi CHN
CHN Zhang Junyu 2245.87 1 : 0 1901.15 Prokopyev Andrei RUS
KAZ Issenaliyev Farid 1657.64 0 : 1 2105.14 Xiang Yicheng CHN
CHN Han Yiming 2096.37 1 : 0 1807.73 Hamamci Efe TUR
RUS Stoyanov Kirill 2036.62 1 : 0 1744.37 Ates Omer yagiz TUR
RUS Puzanov Georgi 1715.16 0 : 1 1938.04 Lääne Rauno EST
Round D7
Black Result White
RUS Prokopyev Andrei 1901.15 0 : 1 2431.08 Zhang Xiuqi CHN
CHN Zhang Junyu 2245.87 1 : 0 1938.04 Lääne Rauno EST
CHN Xiang Yicheng 2105.14 1 : 0 1807.73 Hamamci Efe TUR
TUR Sarikaya Mehmet Deniz 1437.20 0 : 1 1744.37 Ates Omer yagiz TUR
RUS Puzanov Georgi 1715.16 1 : 0 1657.64 Issenaliyev Farid KAZ
Round D8
Black Result White
CHN Zhang Xiuqi 2431.08 0.5 : 0.5 2245.87 Zhang Junyu CHN
CHN Xiang Yicheng 2105.14 1 : 0 1924.30 Stoyanov Egor RUS
CHN Han Yiming 2096.37 1 : 0 1437.20 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
EST Lääne Rauno 1938.04 1 : 0 1657.64 Issenaliyev Farid KAZ
RUS Prokopyev Andrei 1901.15 0 : 1 1744.37 Ates Omer yagiz TUR
RUS Puzanov Georgi 1715.16 1 : 0 1807.73 Hamamci Efe TUR
Round D9
Black Result White
CHN Zhang Xiuqi 2431.08 1 : 0 1744.37 Ates Omer yagiz TUR
KAZ Issenaliyev Farid 1657.64 0 : 1 2245.87 Zhang Junyu CHN
CHN Xiang Yicheng 2105.14 1 : 0 1437.20 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
CHN Han Yiming 2096.37 0 : 1 1901.15 Prokopyev Andrei RUS
EST Lääne Rauno 1938.04 1 : 0 1807.73 Hamamci Efe TUR
RUS Puzanov Georgi 1715.16 1 : 0 1924.30 Stoyanov Egor RUS
Round D10
Black Result White
CHN Han Yiming 2096.37 0 : 1 2431.08 Zhang Xiuqi CHN
CHN Zhang Junyu 2245.87 1 : 0 1744.37 Ates Omer yagiz TUR
RUS Prokopyev Andrei 1901.15 0 : 1 2105.14 Xiang Yicheng CHN
RUS Stoyanov Egor 1924.30 0.5 : 0.5 1938.04 Lääne Rauno EST
KAZ Issenaliyev Farid 1657.64 0 : 1 1807.73 Hamamci Efe TUR
RUS Puzanov Georgi 1715.16 1 : 0 1437.20 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
Round D11
Black Result White
CHN Xiang Yicheng 2105.14 0 : 1 2431.08 Zhang Xiuqi CHN
TUR Hamamci Efe 1807.73 0 : 1 2245.87 Zhang Junyu CHN
TUR Ates Omer yagiz 1744.37 0 : 1 2096.37 Han Yiming CHN
EST Lääne Rauno 1938.04 1 : 0 1437.20 Sarikaya Mehmet Deniz TUR
KAZ Issenaliyev Farid 1657.64 0 : 1 1924.30 Stoyanov Egor RUS
RUS Prokopyev Andrei 1901.15 1 : 0 1715.16 Puzanov Georgi RUS
Round E8
Black Result White
CHN Liu Xun 2388.21 1 : 0 1710.51 Makhina Alla RUS
RUS Sumarokova Aleksandra 2308.57 1 : 0 1963.41 Stulova Darya RUS
Round E9
Black Result White
CHN Liu Xun 2388.21 1 : 0 1963.41 Stulova Darya RUS
RUS Makhina Alla 1710.51 0 : 1 2308.57 Sumarokova Aleksandra RUS
Round E10
Black Result White
CHN Liu Xun 2388.21 1 : 0 2308.57 Sumarokova Aleksandra RUS
RUS Stulova Darya 1963.41 1 : 0 1710.51 Makhina Alla RUS
Round EF1
Black Result White
CHN Liu Xun 2388.21 1 : 0 2074.04 Prokopets Tatyana RUS
RUS Sumarokova Aleksandra 2308.57 0 : 1 2103.63 Stulova Kristina RUS
RUS Stulova Darya 1963.41 1 : 0 1710.51 Makhina Alla RUS
EST Kolk Mari 1834.92 0 : 1 1884.51 Reimand Hanna-Kai EST
Round EF2
Black Result White
CHN Liu Xun 2388.21 1 : 0 1963.41 Stulova Darya RUS
RUS Prokopets Tatyana 2074.04 0 : 1 2308.57 Sumarokova Aleksandra RUS
EST Reimand Hanna-Kai 1884.51 0 : 1 2103.63 Stulova Kristina RUS
RUS Makhina Alla 1710.51 0 : 1 1834.92 Kolk Mari EST
Round EF3
Black Result White
EST Kolk Mari 1834.92 0 : 1 2388.21 Liu Xun CHN
RUS Sumarokova Aleksandra 2308.57 1 : 0 1884.51 Reimand Hanna-Kai EST
RUS Makhina Alla 1710.51 0.5 : 0.5 2103.63 Stulova Kristina RUS
RUS Prokopets Tatyana 2074.04 1 : 0 1963.41 Stulova Darya RUS
Round EF4
Black Result White
CHN Liu Xun 2388.21 0 : 1 2103.63 Stulova Kristina RUS
RUS Makhina Alla 1710.51 0 : 1 2308.57 Sumarokova Aleksandra RUS
RUS Prokopets Tatyana 2074.04 0 : 1 1884.51 Reimand Hanna-Kai EST
RUS Stulova Darya 1963.41 0 : 1 1834.92 Kolk Mari EST
Round EF5
Black Result White
CHN Liu Xun 2388.21 1 : 0 2308.57 Sumarokova Aleksandra RUS
RUS Stulova Kristina 2103.63 1 : 0 1963.41 Stulova Darya RUS
EST Kolk Mari 1834.92 0 : 1 2074.04 Prokopets Tatyana RUS
EST Reimand Hanna-Kai 1884.51 1 : 0 1710.51 Makhina Alla RUS
Round EF6
Black Result White
CHN Liu Xun 2388.21 1 : 0 1884.51 Reimand Hanna-Kai EST
RUS Stulova Darya 1963.41 0 : 1 2308.57 Sumarokova Aleksandra RUS
RUS Stulova Kristina 2103.63 0 : 1 1834.92 Kolk Mari EST
RUS Prokopets Tatyana 2074.04 1 : 0 1710.51 Makhina Alla RUS
Round EF7
Black Result White
CHN Liu Xun 2388.21 1 : 0 1710.51 Makhina Alla RUS
RUS Sumarokova Aleksandra 2308.57 1 : 0 1834.92 Kolk Mari EST
RUS Prokopets Tatyana 2074.04 1 : 0 2103.63 Stulova Kristina RUS
EST Reimand Hanna-Kai 1884.51 0 : 1 1963.41 Stulova Darya RUS
Round EF9
Black Result White
RUS Stulova Kristina 2103.63 1 : 0 1834.92 Kolk Mari EST
RUS Prokopets Tatyana 2074.04 1 : 0 1884.51 Reimand Hanna-Kai EST
Round F8
Black Result White
EST Reimand Hanna-Kai 1884.51 0 : 1 2103.63 Stulova Kristina RUS
EST Kolk Mari 1834.92 0 : 1 2074.04 Prokopets Tatyana RUS
Round F10
Black Result White
RUS Prokopets Tatyana 2074.04 1 : 0 2103.63 Stulova Kristina RUS
EST Reimand Hanna-Kai 1884.51 1 : 0 1834.92 Kolk Mari EST
Round G1
Black Result White
TUR Zencir Pelin 1464.46 0 : 1 2316.67 Qiu Yujin CHN
CHN Xu Xicheng 2262.32 1 : 0 1409.63 Gurguc Melek Sofia TUR
CHN Zheng Wenxin 2228.06 1 : 0 2126.79 Sadova Taisia RUS
EST Koni Kirke 1998.37 0.5 : 0.5 2198.82 Yusupmurzina Darya RUS
Round G2
Black Result White
EST Koni Kirke 1998.37 0 : 1 2316.67 Qiu Yujin CHN
TUR Zencir Pelin 1464.46 0 : 1 2262.32 Xu Xicheng CHN
TUR Gurguc Melek Sofia 1409.63 0 : 1 2228.06 Zheng Wenxin CHN
RUS Sadova Taisia 2126.79 1 : 0 2198.82 Yusupmurzina Darya RUS
Round G3
Black Result White
RUS Yusupmurzina Darya 2198.82 0 : 1 2316.67 Qiu Yujin CHN
CHN Xu Xicheng 2262.32 1 : 0 1998.37 Koni Kirke EST
CHN Zheng Wenxin 2228.06 1 : 0 1464.46 Zencir Pelin TUR
TUR Gurguc Melek Sofia 1409.63 0 : 1 2126.79 Sadova Taisia RUS
Round G4
Black Result White
RUS Sadova Taisia 2126.79 1 : 0 2316.67 Qiu Yujin CHN
CHN Xu Xicheng 2262.32 1 : 0 2198.82 Yusupmurzina Darya RUS
CHN Zheng Wenxin 2228.06 0.5 : 0.5 1998.37 Koni Kirke EST
TUR Gurguc Melek Sofia 1409.63 0 : 1 1464.46 Zencir Pelin TUR
Round G5
Black Result White
CHN Xu Xicheng 2262.32 0 : 1 2316.67 Qiu Yujin CHN
CHN Zheng Wenxin 2228.06 1 : 0 2174.49 Yusupmurzin Danila RUS
TUR Zencir Pelin 1464.46 0 : 1 2126.79 Sadova Taisia RUS
TUR Gurguc Melek Sofia 1409.63 0 : 1 1998.37 Koni Kirke EST
Round G6
Black Result White
CHN Zheng Wenxin 2228.06 1 : 0 2316.67 Qiu Yujin CHN
RUS Sadova Taisia 2126.79 0 : 1 2262.32 Xu Xicheng CHN
TUR Gurguc Melek Sofia 1409.63 0 : 1 2198.82 Yusupmurzina Darya RUS
TUR Zencir Pelin 1464.46 0 : 1 1998.37 Koni Kirke EST
Round G7
Black Result White
TUR Gurguc Melek Sofia 1409.63 0 : 1 2316.67 Qiu Yujin CHN
CHN Xu Xicheng 2262.32 1 : 0 2228.06 Zheng Wenxin CHN
TUR Zencir Pelin 1464.46 0 : 1 2198.82 Yusupmurzina Darya RUS
EST Koni Kirke 1998.37 0.5 : 0.5 2126.79 Sadova Taisia RUS
Round G8
Black Result White
CHN Qiu Yujin 2316.67 0.5 : 0.5 2228.06 Zheng Wenxin CHN
RUS Sadova Taisia 2126.79 0 : 1 2262.32 Xu Xicheng CHN
TUR Zencir Pelin 1464.46 0 : 1 2198.82 Yusupmurzina Darya RUS
TUR Gurguc Melek Sofia 1409.63 0 : 1 1998.37 Koni Kirke EST
Round G9
Black Result White
RUS Sadova Taisia 2126.79 0 : 1 2316.67 Qiu Yujin CHN
CHN Xu Xicheng 2262.32 0 : 1 2228.06 Zheng Wenxin CHN
RUS Yusupmurzina Darya 2198.82 0.5 : 0.5 1998.37 Koni Kirke EST
TUR Zencir Pelin 1464.46 0 : 1 1409.63 Gurguc Melek Sofia TUR
Round G10
Black Result White
CHN Xu Xicheng 2262.32 1 : 0 2316.67 Qiu Yujin CHN
RUS Sadova Taisia 2126.79 1 : 0 2228.06 Zheng Wenxin CHN
TUR Gurguc Melek Sofia 1409.63 0 : 1 2198.82 Yusupmurzina Darya RUS
EST Koni Kirke 1998.37 1 : 0 1464.46 Zencir Pelin TUR
Round H1
Black Result White
CHN Wang Kemiao 2287.79 1 : 0 1297.33 Armutlu Nil Beril TUR
CHN Zhu Jiayi 2252.06 1 : 0 2032.58 Wang Jiayi CHN
CHN Zhang Yunshu 2190.60 1 : 0 1574.05 Yudina Polina RUS
RUS Epifanova Alisa 1556.37 0 : 1 1672.71 Vostriakova Yulia RUS
Round H2
Black Result White
CHN Wang Kemiao 2287.79 1 : 0 1574.05 Yudina Polina RUS
CHN Zhu Jiayi 2252.06 1 : 0 2190.60 Zhang Yunshu CHN
CHN Wang Jiayi 2032.58 1 : 0 1672.71 Vostriakova Yulia RUS
RUS Epifanova Alisa 1556.37 1 : 0 1297.33 Armutlu Nil Beril TUR
Round H3
Black Result White
CHN Zhu Jiayi 2252.06 0 : 1 2287.79 Wang Kemiao CHN
CHN Zhang Yunshu 2190.60 1 : 0 1672.71 Vostriakova Yulia RUS
RUS Epifanova Alisa 1556.37 0 : 1 2032.58 Wang Jiayi CHN
RUS Yudina Polina 1574.05 1 : 0 1297.33 Armutlu Nil Beril TUR
Round H4
Black Result White
RUS Vostriakova Yulia 1672.71 0 : 1 2287.79 Wang Kemiao CHN
RUS Yudina Polina 1574.05 0 : 1 2252.06 Zhu Jiayi CHN
CHN Zhang Yunshu 2190.60 1 : 0 1556.37 Epifanova Alisa RUS
CHN Wang Jiayi 2032.58 1 : 0 1297.33 Armutlu Nil Beril TUR
Round H5
Black Result White
RUS Epifanova Alisa 1556.37 0 : 1 2287.79 Wang Kemiao CHN
CHN Zhu Jiayi 2252.06 1 : 0 1297.33 Armutlu Nil Beril TUR
CHN Zhang Yunshu 2190.60 1 : 0 2032.58 Wang Jiayi CHN
RUS Vostriakova Yulia 1672.71 1 : 0 1574.05 Yudina Polina RUS
Round H6
Black Result White
CHN Wang Kemiao 2287.79 0 : 1 2032.58 Wang Jiayi CHN
RUS Vostriakova Yulia 1672.71 0 : 1 2252.06 Zhu Jiayi CHN
CHN Zhang Yunshu 2190.60 1 : 0 1297.33 Armutlu Nil Beril TUR
RUS Epifanova Alisa 1556.37 1 : 0 1574.05 Yudina Polina RUS
Round H7
Black Result White
CHN Zhang Yunshu 2190.60 0 : 1 2287.79 Wang Kemiao CHN
RUS Epifanova Alisa 1556.37 0 : 1 2252.06 Zhu Jiayi CHN
RUS Yudina Polina 1574.05 0 : 1 2032.58 Wang Jiayi CHN
TUR Armutlu Nil Beril 1297.33 0 : 1 1672.71 Vostriakova Yulia RUS
Round H8
Black Result White
CHN Wang Kemiao 2287.79 1 : 0 2190.60 Zhang Yunshu CHN
CHN Zhu Jiayi 2252.06 1 : 0 2032.58 Wang Jiayi CHN
TUR Armutlu Nil Beril 1297.33 0 : 1 1672.71 Vostriakova Yulia RUS
RUS Yudina Polina 1574.05 1 : 0 1556.37 Epifanova Alisa RUS
Round H9
Black Result White
CHN Wang Kemiao 2287.79 1 : 0 2252.06 Zhu Jiayi CHN
CHN Zhang Yunshu 2190.60 1 : 0 2032.58 Wang Jiayi CHN
RUS Vostriakova Yulia 1672.71 1 : 0 1556.37 Epifanova Alisa RUS
RUS Yudina Polina 1574.05 1 : 0 1297.33 Armutlu Nil Beril TUR
Round H10
Black Result White
CHN Wang Jiayi 2032.58 0.5 : 0.5 2287.79 Wang Kemiao CHN
RUS Vostriakova Yulia 1672.71 1 : 0 1574.05 Yudina Polina RUS
RUS Epifanova Alisa 1556.37 1 : 0 1297.33 Armutlu Nil Beril TUR
Round b5
Black Result White
EST Lohmus Kristofer 2286.46 1 : 0 2248.61 Kolk Kuno EST
Round b7
Black Result White
EST Lohmus Kristofer 2286.46 1 : 0 2050.61 Zhan Liyang CHN
Round b10
Black Result White
EST Lohmus Kristofer 2286.46 1 : 0 2174.49 Yusupmurzin Danila RUS
Round b11
Black Result White
RUS Dyachkov Nikita 2141.35 0 : 1 2286.46 Lohmus Kristofer EST
Round d7
Black Result White
RUS Stoyanov Egor 1924.30 0 : 1 2096.37 Han Yiming CHN