Youth Championship of Konoshsky region

Place: Konosha, Russia

Start: 2014-03-08, End: 2014-03-09

Rule: Yamaguchi, Games: 82

Round 1
Black Result White
RUS Fedotov Denis 2388.12 1 : 0 2027.62 Dyachkov Nikita RUS
RUS Stulova Kristina 1904.29 0 : 1 2360.54 Lashko Kira RUS
RUS Semyonov Oleg 2188.78 1 : 0 1751.04 Kuznetsov Artem RUS
RUS Vostryakov Alexey 2186.89 1 : 0 1743.13 Tarabrina Elizaveta RUS
RUS Karpov Fyodor 2085.09 1 : 0 1542.26 Hodzinskaya Zhanna RUS
RUS Lapin Ivan 1811.25 1 : 0 2051.29 Prokopets Tatyana RUS
RUS Stulova Darya 2049.60 1 : 0 1524.51 Yurina Lyudmila RUS
RUS Shiryaevskaya Daria 2026.35 1 : 0 1890.51 Suhanov Arkadyi RUS
RUS Vohtomina Vladislava 2013.25 1 : 0 1726.16 Utkin Dmitryi RUS
RUS Nogovitsin Alexander 2001.33 1 : 0 1693.62 Pastuhov Ruslan RUS
RUS Yusupmurzin Danila 1951.15 1 : 0 1734.06 Shilov Nikita RUS
Round 2
Black Result White
RUS Karpov Fyodor 2085.09 0 : 1 2388.12 Fedotov Denis RUS
RUS Lashko Kira 2360.54 0.5 : 0.5 2013.25 Vohtomina Vladislava RUS
RUS Semyonov Oleg 2188.78 1 : 0 1951.15 Yusupmurzin Danila RUS
RUS Vostryakov Alexey 2186.89 1 : 0 2049.60 Stulova Darya RUS
RUS Pastuhov Ruslan 1693.62 0 : 1 2051.29 Prokopets Tatyana RUS
RUS Dyachkov Nikita 2027.62 1 : 0 1726.16 Utkin Dmitryi RUS
RUS Korolyova Natalya 1675.13 0 : 1 2026.35 Shiryaevskaya Daria RUS
RUS Nogovitsin Alexander 2001.33 1 : 0 1811.25 Lapin Ivan RUS
RUS Stulova Kristina 1904.29 1 : 0 1890.51 Suhanov Arkadyi RUS
RUS Kuznetsov Artem 1751.04 1 : 0 1542.26 Hodzinskaya Zhanna RUS
RUS Yurina Lyudmila 1524.51 0 : 1 1743.13 Tarabrina Elizaveta RUS
Round 3
Black Result White
RUS Fedotov Denis 2388.12 1 : 0 2001.33 Nogovitsin Alexander RUS
RUS Lashko Kira 2360.54 1 : 0 2026.35 Shiryaevskaya Daria RUS
RUS Semyonov Oleg 2188.78 0 : 1 2186.89 Vostryakov Alexey RUS
RUS Karpov Fyodor 2085.09 1 : 0 1743.13 Tarabrina Elizaveta RUS
RUS Prokopets Tatyana 2051.29 1 : 0 2013.25 Vohtomina Vladislava RUS
RUS Kuznetsov Artem 1751.04 0 : 1 2049.60 Stulova Darya RUS
RUS Dyachkov Nikita 2027.62 1 : 0 1675.13 Korolyova Natalya RUS
RUS Yusupmurzin Danila 1951.15 0 : 1 1811.25 Lapin Ivan RUS
RUS Stulova Kristina 1904.29 1 : 0 1734.06 Shilov Nikita RUS
RUS Hodzinskaya Zhanna 1542.26 0 : 1 1890.51 Suhanov Arkadyi RUS
RUS Utkin Dmitryi 1726.16 0 : 1 1693.62 Pastuhov Ruslan RUS
Round 4
Black Result White
RUS Vostryakov Alexey 2186.89 0 : 1 2388.12 Fedotov Denis RUS
RUS Semyonov Oleg 2188.78 0 : 1 2360.54 Lashko Kira RUS
RUS Karpov Fyodor 2085.09 1 : 0 1811.25 Lapin Ivan RUS
RUS Prokopets Tatyana 2051.29 0 : 1 2027.62 Dyachkov Nikita RUS
RUS Nogovitsin Alexander 2001.33 0 : 1 2049.60 Stulova Darya RUS
RUS Stulova Kristina 1904.29 1 : 0 2026.35 Shiryaevskaya Daria RUS
RUS Vohtomina Vladislava 2013.25 0 : 1 1951.15 Yusupmurzin Danila RUS
RUS Tarabrina Elizaveta 1743.13 0 : 1 1890.51 Suhanov Arkadyi RUS
RUS Kuznetsov Artem 1751.04 1 : 0 1524.51 Yurina Lyudmila RUS
RUS Pastuhov Ruslan 1693.62 0 : 1 1734.06 Shilov Nikita RUS
Round 5
Black Result White
RUS Fedotov Denis 2388.12 0.5 : 0.5 2360.54 Lashko Kira RUS
RUS Semyonov Oleg 2188.78 1 : 0 1890.51 Suhanov Arkadyi RUS
RUS Dyachkov Nikita 2027.62 0 : 1 2186.89 Vostryakov Alexey RUS
RUS Karpov Fyodor 2085.09 0 : 1 2049.60 Stulova Darya RUS
RUS Yusupmurzin Danila 1951.15 0 : 1 2051.29 Prokopets Tatyana RUS
RUS Shiryaevskaya Daria 2026.35 1 : 0 1751.04 Kuznetsov Artem RUS
RUS Vohtomina Vladislava 2013.25 1 : 0 1743.13 Tarabrina Elizaveta RUS
RUS Stulova Kristina 1904.29 0 : 1 2001.33 Nogovitsin Alexander RUS
RUS Shilov Nikita 1734.06 0 : 1 1811.25 Lapin Ivan RUS
RUS Pastuhov Ruslan 1693.62 1 : 0 1542.26 Hodzinskaya Zhanna RUS
Round 6
Black Result White
RUS Stulova Darya 2049.60 0 : 1 2388.12 Fedotov Denis RUS
RUS Lashko Kira 2360.54 1 : 0 2186.89 Vostryakov Alexey RUS
RUS Karpov Fyodor 2085.09 0 : 1 2188.78 Semyonov Oleg RUS
RUS Prokopets Tatyana 2051.29 0 : 1 2001.33 Nogovitsin Alexander RUS
RUS Shiryaevskaya Daria 2026.35 1 : 0 2027.62 Dyachkov Nikita RUS
RUS Korolyova Natalya 1675.13 0 : 1 2013.25 Vohtomina Vladislava RUS
RUS Yusupmurzin Danila 1951.15 0 : 1 1890.51 Suhanov Arkadyi RUS
RUS Stulova Kristina 1904.29 1 : 0 1811.25 Lapin Ivan RUS
RUS Pastuhov Ruslan 1693.62 0 : 1 1751.04 Kuznetsov Artem RUS
RUS Tarabrina Elizaveta 1743.13 0 : 1 1726.16 Utkin Dmitryi RUS
Round 7
Black Result White
RUS Fedotov Denis 2388.12 1 : 0 2026.35 Shiryaevskaya Daria RUS
RUS Lashko Kira 2360.54 1 : 0 2049.60 Stulova Darya RUS
RUS Semyonov Oleg 2188.78 1 : 0 1904.29 Stulova Kristina RUS
RUS Vohtomina Vladislava 2013.25 1 : 0 2085.09 Karpov Fyodor RUS
RUS Prokopets Tatyana 2051.29 1 : 0 1890.51 Suhanov Arkadyi RUS
RUS Dyachkov Nikita 2027.62 1 : 0 1811.25 Lapin Ivan RUS
RUS Yusupmurzin Danila 1951.15 1 : 0 1743.13 Tarabrina Elizaveta RUS
RUS Utkin Dmitryi 1726.16 0 : 1 1751.04 Kuznetsov Artem RUS
RUS Yurina Lyudmila 1524.51 0 : 1 1693.62 Pastuhov Ruslan RUS
Round 8
Black Result White
RUS Semyonov Oleg 2188.78 0 : 1 2388.12 Fedotov Denis RUS
RUS Lashko Kira 2360.54 1 : 0 2001.33 Nogovitsin Alexander RUS
RUS Vostryakov Alexey 2186.89 1 : 0 2013.25 Vohtomina Vladislava RUS
RUS Karpov Fyodor 2085.09 1 : 0 1524.51 Yurina Lyudmila RUS
RUS Stulova Kristina 1904.29 0 : 1 2051.29 Prokopets Tatyana RUS
RUS Shiryaevskaya Daria 2026.35 1 : 0 2049.60 Stulova Darya RUS
RUS Kuznetsov Artem 1751.04 0 : 1 2027.62 Dyachkov Nikita RUS
RUS Yusupmurzin Danila 1951.15 1 : 0 1542.26 Hodzinskaya Zhanna RUS
RUS Pastuhov Ruslan 1693.62 0 : 1 1890.51 Suhanov Arkadyi RUS
RUS Lapin Ivan 1811.25 1 : 0 1726.16 Utkin Dmitryi RUS