Youth World Championship

Place: Suure-Jaani, Estonia

Start: 2014-08-07, End: 2014-08-13

Rule: Yamaguchi, Games: 379

Round A10
Black Result White
CHN Wang Qingqing 2597.06 0 : 1 2469.75 Mesila Villem EST
RUS Oborina Anastasja 2340.68 0 : 1 2565.86 Hõbemägi Martin EST
RUS Kryuchok Roman 2519.37 1 : 0 2287.49 Väljataga Paul EST
RUS Rizvanov Edward 2358.79 1 : 0 2347.90 Liu Xun CHN
RUS Rachitskaya Viktoria 2222.47 1 : 0 2355.22 Kurdina Olga RUS
Round A11
Black Result White
CHN Wang Qingqing 2597.06 1 : 0 1787.90 Makhina Alla RUS
EST Hõbemägi Martin 2565.86 1 : 0 2287.49 Väljataga Paul EST
RUS Rizvanov Edward 2358.79 0 : 1 2469.75 Mesila Villem EST
RUS Oborina Anastasja 2340.68 1 : 0 2355.22 Kurdina Olga RUS
CHN Liu Xun 2347.90 1 : 0 2222.47 Rachitskaya Viktoria RUS
Round AD1
Black Result White
EST Hõbemägi Martin 2565.86 1 : 0 2519.37 Kryuchok Roman RUS
RUS Rachitskaya Viktoria 2222.47 0 : 1 2469.75 Mesila Villem EST
RUS Rizvanov Edward 2358.79 1 : 0 1787.90 Makhina Alla RUS
EST Väljataga Paul 2287.49 0 : 1 2355.22 Kurdina Olga RUS
CHN Liu Xun 2347.90 1 : 0 2340.68 Oborina Anastasja RUS
Round AD2
Black Result White
CHN Wang Qingqing 2597.06 1 : 0 2358.79 Rizvanov Edward RUS
RUS Kryuchok Roman 2519.37 1 : 0 2355.22 Kurdina Olga RUS
EST Mesila Villem 2469.75 0 : 1 2340.68 Oborina Anastasja RUS
CHN Liu Xun 2347.90 1 : 0 2287.49 Väljataga Paul EST
RUS Rachitskaya Viktoria 2222.47 1 : 0 1787.90 Makhina Alla RUS
Round AD3
Black Result White
RUS Rachitskaya Viktoria 2222.47 0 : 1 2597.06 Wang Qingqing CHN
EST Hõbemägi Martin 2565.86 1 : 0 2355.22 Kurdina Olga RUS
CHN Liu Xun 2347.90 0 : 1 2519.37 Kryuchok Roman RUS
EST Mesila Villem 2469.75 1 : 0 2287.49 Väljataga Paul EST
RUS Oborina Anastasja 2340.68 1 : 0 1787.90 Makhina Alla RUS
Round AD4
Black Result White
RUS Oborina Anastasja 2340.68 0 : 1 2597.06 Wang Qingqing CHN
EST Hõbemägi Martin 2565.86 1 : 0 2347.90 Liu Xun CHN
RUS Kryuchok Roman 2519.37 1 : 0 2469.75 Mesila Villem EST
RUS Rizvanov Edward 2358.79 0 : 1 2222.47 Rachitskaya Viktoria RUS
EST Väljataga Paul 2287.49 1 : 0 1787.90 Makhina Alla RUS
Round AD5
Black Result White
CHN Wang Qingqing 2597.06 1 : 0 2287.49 Väljataga Paul EST
EST Hõbemägi Martin 2565.86 1 : 0 2469.75 Mesila Villem EST
RUS Kryuchok Roman 2519.37 1 : 0 1787.90 Makhina Alla RUS
RUS Oborina Anastasja 2340.68 1 : 0 2358.79 Rizvanov Edward RUS
RUS Kurdina Olga 2355.22 0 : 1 2347.90 Liu Xun CHN
Round AD6
Black Result White
RUS Kryuchok Roman 2519.37 0 : 1 2597.06 Wang Qingqing CHN
RUS Makhina Alla 1787.90 0 : 1 2565.86 Hõbemägi Martin EST
EST Mesila Villem 2469.75 0 : 1 2355.22 Kurdina Olga RUS
EST Väljataga Paul 2287.49 0 : 1 2358.79 Rizvanov Edward RUS
RUS Oborina Anastasja 2340.68 0.5 : 0.5 2222.47 Rachitskaya Viktoria RUS
Round AD7
Black Result White
CHN Wang Qingqing 2597.06 1 : 0 2565.86 Hõbemägi Martin EST
RUS Kryuchok Roman 2519.37 1 : 0 2358.79 Rizvanov Edward RUS
EST Mesila Villem 2469.75 0 : 1 2347.90 Liu Xun CHN
RUS Makhina Alla 1787.90 0 : 1 2355.22 Kurdina Olga RUS
RUS Rachitskaya Viktoria 2222.47 1 : 0 2287.49 Väljataga Paul EST
Round AD8
Black Result White
CHN Wang Qingqing 2597.06 1 : 0 2355.22 Kurdina Olga RUS
EST Hõbemägi Martin 2565.86 0.5 : 0.5 2358.79 Rizvanov Edward RUS
RUS Rachitskaya Viktoria 2222.47 0 : 1 2519.37 Kryuchok Roman RUS
CHN Liu Xun 2347.90 1 : 0 1787.90 Makhina Alla RUS
RUS Oborina Anastasja 2340.68 1 : 0 2287.49 Väljataga Paul EST
Round AD9
Black Result White
CHN Wang Qingqing 2597.06 1 : 0 2347.90 Liu Xun CHN
EST Hõbemägi Martin 2565.86 1 : 0 2222.47 Rachitskaya Viktoria RUS
RUS Kryuchok Roman 2519.37 1 : 0 2340.68 Oborina Anastasja RUS
EST Mesila Villem 2469.75 1 : 0 1787.90 Makhina Alla RUS
RUS Kurdina Olga 2355.22 1 : 0 2358.79 Rizvanov Edward RUS
Round B1
Black Result White
RUS Lapin Ivan 1799.07 0 : 1 2406.58 Fedotov Denis RUS
RUS Karpov Fyodor 2090.50 0 : 1 2307.33 Yuan Jiayin CHN
EST Topkin Georg-Romet 2133.37 0 : 1 2293.64 Yin Zhouhao CHN
RUS Ponezhin Gennady 2113.98 0 : 1 2249.61 Lillemaa Argo EST
RUS Shabanov Ruslan 1982.94 0 : 1 2219.73 Semyonov Oleg RUS
RUS Vostryakov Alexey 2207.80 0.5 : 0.5 2051.98 Olumets Erko EST
EST Rahumagi Brenet 2103.18 0 : 1 2188.54 Sun Jiahong CHN
RUS Suhanov Arkadyi 1882.75 0 : 1 2181.96 Kolk Kuno EST
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2131.82 1 : 0 2139.20 Lin Qianhao CHN
EST Lohmus Kristofer 2093.16 1 : 0 2024.61 Heidmets Mark EST
EST Holtsman Kris 1957.91 0 : 1 1992.07 Yusupmurzin Danila RUS
Round B2
Black Result White
RUS Fedotov Denis 2406.58 1 : 0 2219.73 Semyonov Oleg RUS
CHN Yuan Jiayin 2307.33 1 : 0 2093.16 Lohmus Kristofer EST
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2131.82 1 : 0 2293.64 Yin Zhouhao CHN
EST Lillemaa Argo 2249.61 1 : 0 1992.07 Yusupmurzin Danila RUS
RUS Vostryakov Alexey 2207.80 1 : 0 1957.91 Holtsman Kris EST
CHN Sun Jiahong 2188.54 1 : 0 2181.96 Kolk Kuno EST
EST Rahumagi Brenet 2103.18 0 : 1 2139.20 Lin Qianhao CHN
RUS Shabanov Ruslan 1982.94 1 : 0 2133.37 Topkin Georg-Romet EST
RUS Ponezhin Gennady 2113.98 1 : 0 1799.07 Lapin Ivan RUS
RUS Karpov Fyodor 2090.50 0 : 1 2024.61 Heidmets Mark EST
EST Olumets Erko 2051.98 1 : 0 1882.75 Suhanov Arkadyi RUS
Round B3
Black Result White
CHN Yuan Jiayin 2307.33 0.5 : 0.5 2406.58 Fedotov Denis RUS
CHN Yin Zhouhao 2293.64 1 : 0 2181.96 Kolk Kuno EST
EST Olumets Erko 2051.98 0 : 1 2249.61 Lillemaa Argo EST
EST Lohmus Kristofer 2093.16 0 : 1 2219.73 Semyonov Oleg RUS
RUS Vostryakov Alexey 2207.80 1 : 0 2024.61 Heidmets Mark EST
CHN Sun Jiahong 2188.54 1 : 0 2131.82 Lavrik-Karmazin Maksim RUS
RUS Yusupmurzin Danila 1992.07 0 : 1 2139.20 Lin Qianhao CHN
RUS Suhanov Arkadyi 1882.75 0 : 1 2133.37 Topkin Georg-Romet EST
RUS Ponezhin Gennady 2113.98 1 : 0 1982.94 Shabanov Ruslan RUS
EST Holtsman Kris 1957.91 1 : 0 2103.18 Rahumagi Brenet EST
RUS Lapin Ivan 1799.07 0 : 1 2090.50 Karpov Fyodor RUS
Round B4
Black Result White
RUS Fedotov Denis 2406.58 1 : 0 2207.80 Vostryakov Alexey RUS
CHN Yuan Jiayin 2307.33 1 : 0 2219.73 Semyonov Oleg RUS
CHN Yin Zhouhao 2293.64 1 : 0 2139.20 Lin Qianhao CHN
CHN Sun Jiahong 2188.54 0.5 : 0.5 2249.61 Lillemaa Argo EST
EST Kolk Kuno 2181.96 1 : 0 1799.07 Lapin Ivan RUS
EST Topkin Georg-Romet 2133.37 0 : 1 2093.16 Lohmus Kristofer EST
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2131.82 0 : 1 2113.98 Ponezhin Gennady RUS
EST Rahumagi Brenet 2103.18 1 : 0 1882.75 Suhanov Arkadyi RUS
EST Holtsman Kris 1957.91 0 : 1 2090.50 Karpov Fyodor RUS
EST Olumets Erko 2051.98 1 : 0 1992.07 Yusupmurzin Danila RUS
EST Heidmets Mark 2024.61 0 : 1 1982.94 Shabanov Ruslan RUS
Round B5
Black Result White
EST Lillemaa Argo 2249.61 0 : 1 2406.58 Fedotov Denis RUS
CHN Sun Jiahong 2188.54 0.5 : 0.5 2307.33 Yuan Jiayin CHN
CHN Yin Zhouhao 2293.64 1 : 0 2113.98 Ponezhin Gennady RUS
RUS Semyonov Oleg 2219.73 1 : 0 2181.96 Kolk Kuno EST
RUS Vostryakov Alexey 2207.80 1 : 0 2131.82 Lavrik-Karmazin Maksim RUS
CHN Lin Qianhao 2139.20 1 : 0 2133.37 Topkin Georg-Romet EST
RUS Yusupmurzin Danila 1992.07 1 : 0 2103.18 Rahumagi Brenet EST
EST Lohmus Kristofer 2093.16 0 : 1 2051.98 Olumets Erko EST
RUS Shabanov Ruslan 1982.94 0 : 1 2090.50 Karpov Fyodor RUS
EST Holtsman Kris 1957.91 0 : 1 2024.61 Heidmets Mark EST
RUS Suhanov Arkadyi 1882.75 1 : 0 1799.07 Lapin Ivan RUS
Round B6
Black Result White
CHN Sun Jiahong 2188.54 0 : 1 2406.58 Fedotov Denis RUS
CHN Yuan Jiayin 2307.33 0 : 1 2293.64 Yin Zhouhao CHN
EST Lillemaa Argo 2249.61 1 : 0 2207.80 Vostryakov Alexey RUS
RUS Semyonov Oleg 2219.73 1 : 0 2139.20 Lin Qianhao CHN
EST Kolk Kuno 2181.96 1 : 0 1982.94 Shabanov Ruslan RUS
EST Holtsman Kris 1957.91 0 : 1 2133.37 Topkin Georg-Romet EST
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2131.82 1 : 0 2093.16 Lohmus Kristofer EST
RUS Ponezhin Gennady 2113.98 1 : 0 2051.98 Olumets Erko EST
RUS Lapin Ivan 1799.07 0 : 1 2103.18 Rahumagi Brenet EST
RUS Karpov Fyodor 2090.50 1 : 0 1992.07 Yusupmurzin Danila RUS
EST Heidmets Mark 2024.61 0.5 : 0.5 1882.75 Suhanov Arkadyi RUS
Round B7
Black Result White
RUS Fedotov Denis 2406.58 0.5 : 0.5 2293.64 Yin Zhouhao CHN
CHN Yuan Jiayin 2307.33 1 : 0 2249.61 Lillemaa Argo EST
RUS Semyonov Oleg 2219.73 0.5 : 0.5 2188.54 Sun Jiahong CHN
RUS Vostryakov Alexey 2207.80 1 : 0 2181.96 Kolk Kuno EST
EST Olumets Erko 2051.98 0 : 1 2139.20 Lin Qianhao CHN
RUS Yusupmurzin Danila 1992.07 1 : 0 2133.37 Topkin Georg-Romet EST
RUS Ponezhin Gennady 2113.98 0 : 1 2090.50 Karpov Fyodor RUS
EST Lohmus Kristofer 2093.16 0 : 1 2103.18 Rahumagi Brenet EST
RUS Shabanov Ruslan 1982.94 1 : 0 1882.75 Suhanov Arkadyi RUS
EST Holtsman Kris 1957.91 0 : 1 1799.07 Lapin Ivan RUS
Round B8
Black Result White
CHN Yuan Jiayin 2307.33 0.5 : 0.5 2207.80 Vostryakov Alexey RUS
RUS Karpov Fyodor 2090.50 0 : 1 2293.64 Yin Zhouhao CHN
EST Lillemaa Argo 2249.61 1 : 0 2219.73 Semyonov Oleg RUS
CHN Sun Jiahong 2188.54 0 : 1 2139.20 Lin Qianhao CHN
EST Kolk Kuno 2181.96 1 : 0 1992.07 Yusupmurzin Danila RUS
EST Topkin Georg-Romet 2133.37 1 : 0 2024.61 Heidmets Mark EST
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2131.82 1 : 0 2051.98 Olumets Erko EST
RUS Shabanov Ruslan 1982.94 0 : 1 2103.18 Rahumagi Brenet EST
RUS Lapin Ivan 1799.07 0 : 1 2093.16 Lohmus Kristofer EST
RUS Lapin Ivan 1799.07 0 : 1 2093.16 Lohmus Kristofer EST
EST Holtsman Kris 1957.91 1 : 0 1882.75 Suhanov Arkadyi RUS
Round B9
Black Result White
RUS Karpov Fyodor 2090.50 0.5 : 0.5 2406.58 Fedotov Denis RUS
RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2131.82 0 : 1 2307.33 Yuan Jiayin CHN
EST Lillemaa Argo 2249.61 0.5 : 0.5 2293.64 Yin Zhouhao CHN
EST Rahumagi Brenet 2103.18 0 : 1 2219.73 Semyonov Oleg RUS
RUS Vostryakov Alexey 2207.80 1 : 0 2139.20 Lin Qianhao CHN
RUS Ponezhin Gennady 2113.98 0 : 1 2188.54 Sun Jiahong CHN
EST Olumets Erko 2051.98 0.5 : 0.5 2181.96 Kolk Kuno EST
RUS Lapin Ivan 1799.07 0 : 1 2133.37 Topkin Georg-Romet EST
EST Lohmus Kristofer 2093.16 1 : 0 1882.75 Suhanov Arkadyi RUS
RUS Yusupmurzin Danila 1992.07 0 : 1 2024.61 Heidmets Mark EST
EST Holtsman Kris 1957.91 0 : 1 1982.94 Shabanov Ruslan RUS
Round C1
Black Result White
CHN Tang Xudong 2462.06 1 : 0 1869.74 Tiivel Siim EST
CHN Shao Zequan 1925.79 0 : 1 2455.85 Xu Yikuan CHN
RUS Danilin Ivan 2262.25 1 : 0 2127.53 Kang Tingrui CHN
RUS Nikolaev Nikita 2061.90 0 : 1 2062.70 Fedoseyev Arseniy RUS
CHN Tao Junji 2062.32 1 : 0 1978.52 Metreveli Maksim RUS
RUS Dyachkov Nikita 2057.37 0.5 : 0.5 2048.72 Ikla Markus EST
RUS Stoyanov Kirill 1958.59 1 : 0 1841.49 Narva Mart EST
CHN Zheng Xinrui 1924.67 1 : 0 1810.59 Raag Ardi EST
EST Piik Sander 1896.56 0 : 1 1790.98 Fridman Mikhail RUS
RUS Utkin Dmitryi 1739.68 0.5 : 0.5 1672.96 Makhin Matvei RUS
Round C2
Black Result White
CHN Tang Xudong 2462.06 1 : 0 2062.70 Fedoseyev Arseniy RUS
CHN Xu Yikuan 2455.85 1 : 0 1805.13 Kolar Karl-Ustav EST
RUS Fridman Mikhail 1790.98 0 : 1 2262.25 Danilin Ivan RUS
CHN Tao Junji 2062.32 0 : 1 2048.72 Ikla Markus EST
RUS Metreveli Maksim 1978.52 1 : 0 2061.90 Nikolaev Nikita RUS
RUS Makhin Matvei 1672.96 0 : 1 2057.37 Dyachkov Nikita RUS
CHN Zheng Xinrui 1924.67 1 : 0 1958.59 Stoyanov Kirill RUS
CHN Shao Zequan 1925.79 1 : 0 1841.49 Narva Mart EST
EST Piik Sander 1896.56 1 : 0 1739.68 Utkin Dmitryi RUS
EST Tiivel Siim 1869.74 0 : 1 1810.59 Raag Ardi EST
Round C3
Black Result White
CHN Xu Yikuan 2455.85 0.5 : 0.5 2462.06 Tang Xudong CHN
RUS Danilin Ivan 2262.25 0 : 1 1924.67 Zheng Xinrui CHN
CHN Kang Tingrui 2127.53 1 : 0 1790.98 Fridman Mikhail RUS
RUS Fedoseyev Arseniy 2062.70 0 : 1 2057.37 Dyachkov Nikita RUS
CHN Shao Zequan 1925.79 1 : 0 2062.32 Tao Junji CHN
RUS Nikolaev Nikita 2061.90 1 : 0 1672.96 Makhin Matvei RUS
RUS Metreveli Maksim 1978.52 0 : 1 2048.72 Ikla Markus EST
EST Piik Sander 1896.56 0.5 : 0.5 1958.59 Stoyanov Kirill RUS
RUS Utkin Dmitryi 1739.68 0 : 1 1869.74 Tiivel Siim EST
EST Raag Ardi 1810.59 1 : 0 1805.13 Kolar Karl-Ustav EST
Round C4
Black Result White
CHN Tang Xudong 2462.06 1 : 0 2057.37 Dyachkov Nikita RUS
RUS Danilin Ivan 2262.25 0 : 1 2455.85 Xu Yikuan CHN
CHN Kang Tingrui 2127.53 1 : 0 1810.59 Raag Ardi EST
RUS Fedoseyev Arseniy 2062.70 1 : 0 1739.68 Utkin Dmitryi RUS
CHN Tao Junji 2062.32 1 : 0 1896.56 Piik Sander EST
RUS Nikolaev Nikita 2061.90 1 : 0 1805.13 Kolar Karl-Ustav EST
CHN Zheng Xinrui 1924.67 0 : 1 2048.72 Ikla Markus EST
RUS Metreveli Maksim 1978.52 1 : 0 1869.74 Tiivel Siim EST
CHN Shao Zequan 1925.79 0 : 1 1958.59 Stoyanov Kirill RUS
EST Narva Mart 1841.49 1 : 0 1790.98 Fridman Mikhail RUS
Round C5
Black Result White
CHN Zheng Xinrui 1924.67 0 : 1 2462.06 Tang Xudong CHN
CHN Xu Yikuan 2455.85 1 : 0 2048.72 Ikla Markus EST
RUS Makhin Matvei 1672.96 0 : 1 2262.25 Danilin Ivan RUS
RUS Dyachkov Nikita 2057.37 0 : 1 2127.53 Kang Tingrui CHN
RUS Metreveli Maksim 1978.52 0 : 1 2062.70 Fedoseyev Arseniy RUS
CHN Tao Junji 2062.32 1 : 0 1841.49 Narva Mart EST
RUS Nikolaev Nikita 2061.90 1 : 0 1925.79 Shao Zequan CHN
RUS Stoyanov Kirill 1958.59 0.5 : 0.5 1810.59 Raag Ardi EST
EST Piik Sander 1896.56 0.5 : 0.5 1805.13 Kolar Karl-Ustav EST
RUS Fridman Mikhail 1790.98 0 : 1 1869.74 Tiivel Siim EST
Round C6
Black Result White
CHN Tang Xudong 2462.06 1 : 0 2127.53 Kang Tingrui CHN
CHN Xu Yikuan 2455.85 1 : 0 2062.70 Fedoseyev Arseniy RUS
CHN Tao Junji 2062.32 0.5 : 0.5 1924.67 Zheng Xinrui CHN
RUS Dyachkov Nikita 2057.37 1 : 0 1810.59 Raag Ardi EST
EST Piik Sander 1896.56 0 : 1 1925.79 Shao Zequan CHN
EST Tiivel Siim 1869.74 1 : 0 1672.96 Makhin Matvei RUS
RUS Utkin Dmitryi 1739.68 1 : 0 1805.13 Kolar Karl-Ustav EST
Round C7
Black Result White
CHN Tang Xudong 2462.06 1 : 0 2048.72 Ikla Markus EST
CHN Xu Yikuan 2455.85 1 : 0 1958.59 Stoyanov Kirill RUS
RUS Danilin Ivan 2262.25 0.5 : 0.5 2061.90 Nikolaev Nikita RUS
CHN Kang Tingrui 2127.53 0 : 1 2062.32 Tao Junji CHN
RUS Dyachkov Nikita 2057.37 1 : 0 1924.67 Zheng Xinrui CHN
EST Tiivel Siim 1869.74 1 : 0 1925.79 Shao Zequan CHN
EST Piik Sander 1896.56 1 : 0 1672.96 Makhin Matvei RUS
EST Raag Ardi 1810.59 1 : 0 1739.68 Utkin Dmitryi RUS
EST Kolar Karl-Ustav 1805.13 1 : 0 1790.98 Fridman Mikhail RUS
Round C8
Black Result White
CHN Tang Xudong 2462.06 1 : 0 2062.32 Tao Junji CHN
RUS Dyachkov Nikita 2057.37 0 : 1 2455.85 Xu Yikuan CHN
RUS Danilin Ivan 2262.25 1 : 0 2062.70 Fedoseyev Arseniy RUS
CHN Kang Tingrui 2127.53 1 : 0 1958.59 Stoyanov Kirill RUS
EST Raag Ardi 1810.59 0 : 1 2061.90 Nikolaev Nikita RUS
EST Ikla Markus 2048.72 0.5 : 0.5 1925.79 Shao Zequan CHN
EST Piik Sander 1896.56 1 : 0 1978.52 Metreveli Maksim RUS
EST Narva Mart 1841.49 0 : 1 1924.67 Zheng Xinrui CHN
EST Kolar Karl-Ustav 1805.13 0 : 1 1672.96 Makhin Matvei RUS
RUS Utkin Dmitryi 1739.68 1 : 0 1790.98 Fridman Mikhail RUS
Round C9
Black Result White
CHN Tang Xudong 2462.06 1 : 0 2061.90 Nikolaev Nikita RUS
CHN Xu Yikuan 2455.85 1 : 0 2127.53 Kang Tingrui CHN
RUS Danilin Ivan 2262.25 1 : 0 2048.72 Ikla Markus EST
EST Piik Sander 1896.56 0 : 1 2062.70 Fedoseyev Arseniy RUS
RUS Dyachkov Nikita 2057.37 0 : 1 2062.32 Tao Junji CHN
RUS Metreveli Maksim 1978.52 0 : 1 1739.68 Utkin Dmitryi RUS
RUS Fridman Mikhail 1790.98 0 : 1 1958.59 Stoyanov Kirill RUS
CHN Zheng Xinrui 1924.67 1 : 0 1925.79 Shao Zequan CHN
EST Tiivel Siim 1869.74 1 : 0 1805.13 Kolar Karl-Ustav EST
RUS Makhin Matvei 1672.96 0 : 1 1841.49 Narva Mart EST
Round C10
Black Result White
RUS Danilin Ivan 2262.25 0 : 1 2462.06 Tang Xudong CHN
CHN Xu Yikuan 2455.85 1 : 0 1924.67 Zheng Xinrui CHN
CHN Kang Tingrui 2127.53 0 : 1 2048.72 Ikla Markus EST
RUS Stoyanov Kirill 1958.59 1 : 0 2062.70 Fedoseyev Arseniy RUS
RUS Utkin Dmitryi 1739.68 0 : 1 2062.32 Tao Junji CHN
EST Narva Mart 1841.49 1 : 0 2061.90 Nikolaev Nikita RUS
EST Tiivel Siim 1869.74 0 : 1 2057.37 Dyachkov Nikita RUS
EST Kolar Karl-Ustav 1805.13 0 : 1 1978.52 Metreveli Maksim RUS
CHN Shao Zequan 1925.79 1 : 0 1790.98 Fridman Mikhail RUS
RUS Makhin Matvei 1672.96 0 : 1 1810.59 Raag Ardi EST
Round C11
Black Result White
CHN Tang Xudong 2462.06 1 : 0 1925.79 Shao Zequan CHN
CHN Xu Yikuan 2455.85 1 : 0 2062.32 Tao Junji CHN
RUS Danilin Ivan 2262.25 0.5 : 0.5 1978.52 Metreveli Maksim RUS
CHN Kang Tingrui 2127.53 1 : 0 1805.13 Kolar Karl-Ustav EST
RUS Fedoseyev Arseniy 2062.70 1 : 0 1869.74 Tiivel Siim EST
RUS Dyachkov Nikita 2057.37 1 : 0 1958.59 Stoyanov Kirill RUS
EST Raag Ardi 1810.59 0 : 1 2048.72 Ikla Markus EST
CHN Zheng Xinrui 1924.67 1 : 0 1739.68 Utkin Dmitryi RUS
EST Piik Sander 1896.56 1 : 0 1841.49 Narva Mart EST
RUS Fridman Mikhail 1790.98 1 : 0 1672.96 Makhin Matvei RUS
Round E1
Black Result White
RUS Lashko Kira 2375.17 1 : 0 1942.37 Tiivel Tuuli EST
RUS Sumarokova Aleksandra 2297.13 0 : 1 2249.90 Jin Yichan CHN
CHN Huang Xinyi 2174.06 1 : 0 1761.08 Parjasaar Elerin EST
CHN Gao Junqing 1942.20 0 : 1 2084.31 Prokopets Tatyana RUS
EST Örd Laura 1656.37 0 : 1 2057.05 Stulova Darya RUS
EST Pozderova Elina 1940.59 1 : 0 1866.13 Kolk Mari EST
Round E2
Black Result White
RUS Lashko Kira 2375.17 1 : 0 2084.31 Prokopets Tatyana RUS
EST Kolk Mari 1866.13 0 : 1 2297.13 Sumarokova Aleksandra RUS
CHN Gao Junqing 1942.20 0 : 1 2249.90 Jin Yichan CHN
RUS Stulova Darya 2057.05 0 : 1 2174.06 Huang Xinyi CHN
EST Tiivel Tuuli 1942.37 1 : 0 1656.37 Örd Laura EST
EST Parjasaar Elerin 1761.08 0 : 1 1940.59 Pozderova Elina EST
Round E3
Black Result White
CHN Gao Junqing 1942.20 0 : 1 2375.17 Lashko Kira RUS
RUS Sumarokova Aleksandra 2297.13 1 : 0 1761.08 Parjasaar Elerin EST
CHN Jin Yichan 2249.90 1 : 0 1866.13 Kolk Mari EST
EST Tiivel Tuuli 1942.37 0 : 1 2174.06 Huang Xinyi CHN
EST Örd Laura 1656.37 0 : 1 2084.31 Prokopets Tatyana RUS
RUS Stulova Darya 2057.05 1 : 0 1940.59 Pozderova Elina EST
Round E4
Black Result White
RUS Lashko Kira 2375.17 1 : 0 1656.37 Örd Laura EST
RUS Stulova Darya 2057.05 0 : 1 2297.13 Sumarokova Aleksandra RUS
CHN Jin Yichan 2249.90 1 : 0 1761.08 Parjasaar Elerin EST
CHN Huang Xinyi 2174.06 0 : 1 2084.31 Prokopets Tatyana RUS
EST Tiivel Tuuli 1942.37 1 : 0 1940.59 Pozderova Elina EST
CHN Gao Junqing 1942.20 1 : 0 1866.13 Kolk Mari EST
Round E5
Black Result White
CHN Huang Xinyi 2174.06 0 : 1 2375.17 Lashko Kira RUS
RUS Sumarokova Aleksandra 2297.13 1 : 0 1942.37 Tiivel Tuuli EST
RUS Stulova Darya 2057.05 0 : 1 2249.90 Jin Yichan CHN
RUS Prokopets Tatyana 2084.31 1 : 0 1940.59 Pozderova Elina EST
CHN Gao Junqing 1942.20 1 : 0 1656.37 Örd Laura EST
EST Kolk Mari 1866.13 1 : 0 1761.08 Parjasaar Elerin EST
Round E6
Black Result White
RUS Lashko Kira 2375.17 1 : 0 1940.59 Pozderova Elina EST
RUS Sumarokova Aleksandra 2297.13 1 : 0 2084.31 Prokopets Tatyana RUS
CHN Jin Yichan 2249.90 1 : 0 1942.37 Tiivel Tuuli EST
CHN Huang Xinyi 2174.06 1 : 0 1656.37 Örd Laura EST
RUS Stulova Darya 2057.05 1 : 0 1866.13 Kolk Mari EST
CHN Gao Junqing 1942.20 1 : 0 1761.08 Parjasaar Elerin EST
Round E7
Black Result White
RUS Sumarokova Aleksandra 2297.13 1 : 0 2375.17 Lashko Kira RUS
RUS Prokopets Tatyana 2084.31 0 : 1 2249.90 Jin Yichan CHN
CHN Huang Xinyi 2174.06 0.5 : 0.5 1942.20 Gao Junqing CHN
EST Parjasaar Elerin 1761.08 1 : 0 2057.05 Stulova Darya RUS
EST Kolk Mari 1866.13 1 : 0 1942.37 Tiivel Tuuli EST
EST Pozderova Elina 1940.59 1 : 0 1656.37 Örd Laura EST
Round E8
Black Result White
CHN Jin Yichan 2249.90 0 : 1 2375.17 Lashko Kira RUS
EST Örd Laura 1656.37 0 : 1 2297.13 Sumarokova Aleksandra RUS
CHN Huang Xinyi 2174.06 1 : 0 1940.59 Pozderova Elina EST
RUS Prokopets Tatyana 2084.31 1 : 0 1866.13 Kolk Mari EST
CHN Gao Junqing 1942.20 0 : 1 2057.05 Stulova Darya RUS
EST Parjasaar Elerin 1761.08 0 : 1 1942.37 Tiivel Tuuli EST
Round E9
Black Result White
RUS Lashko Kira 2375.17 1 : 0 1866.13 Kolk Mari EST
RUS Sumarokova Aleksandra 2297.13 0 : 1 2174.06 Huang Xinyi CHN
CHN Jin Yichan 2249.90 1 : 0 1656.37 Örd Laura EST
EST Parjasaar Elerin 1761.08 0 : 1 2084.31 Prokopets Tatyana RUS
EST Tiivel Tuuli 1942.37 0 : 1 2057.05 Stulova Darya RUS
CHN Gao Junqing 1942.20 1 : 0 1940.59 Pozderova Elina EST
Round E10
Black Result White
RUS Lashko Kira 2375.17 1 : 0 1761.08 Parjasaar Elerin EST
EST Pozderova Elina 1940.59 0 : 1 2297.13 Sumarokova Aleksandra RUS
CHN Huang Xinyi 2174.06 0 : 1 2249.90 Jin Yichan CHN
RUS Prokopets Tatyana 2084.31 0 : 1 2057.05 Stulova Darya RUS
CHN Gao Junqing 1942.20 0 : 1 1942.37 Tiivel Tuuli EST
EST Örd Laura 1656.37 0 : 1 1866.13 Kolk Mari EST
Round E11
Black Result White
RUS Lashko Kira 2375.17 0 : 1 2057.05 Stulova Darya RUS
CHN Gao Junqing 1942.20 0 : 1 2297.13 Sumarokova Aleksandra RUS
CHN Jin Yichan 2249.90 1 : 0 1940.59 Pozderova Elina EST
CHN Huang Xinyi 2174.06 1 : 0 1866.13 Kolk Mari EST
EST Tiivel Tuuli 1942.37 0 : 1 2084.31 Prokopets Tatyana RUS
EST Parjasaar Elerin 1761.08 1 : 0 1656.37 Örd Laura EST
Round F1
Black Result White
CHN Qiu Yujin 2189.78 0 : 1 2410.62 Fan Xuanzuo CHN
RUS Vohtomina Vladislava 2058.93 1 : 0 1600.47 Kaljumae Kristina Katarina EST
RUS Tsehanovich Valeria 1775.16 0 : 1 2057.47 Matushkina Ksenia RUS
RUS Popova Daria 1777.90 0 : 1 1832.47 Bai Ruonan CHN
EST Koni Kirke 1765.12 1 : 0 1470.71 Laur Ingel EST
Round F2
Black Result White
CHN Bai Ruonan 1832.47 0 : 1 2410.62 Fan Xuanzuo CHN
RUS Vohtomina Vladislava 2058.93 0 : 1 2189.78 Qiu Yujin CHN
RUS Matushkina Ksenia 2057.47 1 : 0 1470.71 Laur Ingel EST
RUS Kuzmina Alexandra 1831.51 0 : 1 1765.12 Koni Kirke EST
RUS Tsehanovich Valeria 1775.16 0 : 1 1777.90 Popova Daria RUS
Round F3
Black Result White
CHN Fan Xuanzuo 2410.62 1 : 0 1775.16 Tsehanovich Valeria RUS
EST Kaljumae Kristina Katarina 1600.47 0 : 1 2189.78 Qiu Yujin CHN
RUS Vohtomina Vladislava 2058.93 0 : 1 1832.47 Bai Ruonan CHN
RUS Matushkina Ksenia 2057.47 1 : 0 1831.51 Kuzmina Alexandra RUS
EST Laur Ingel 1470.71 0 : 1 1777.90 Popova Daria RUS
Round F4
Black Result White
RUS Popova Daria 1777.90 0 : 1 2410.62 Fan Xuanzuo CHN
CHN Qiu Yujin 2189.78 0.5 : 0.5 1831.51 Kuzmina Alexandra RUS
RUS Matushkina Ksenia 2057.47 1 : 0 2058.93 Vohtomina Vladislava RUS
CHN Bai Ruonan 1832.47 1 : 0 1470.71 Laur Ingel EST
EST Koni Kirke 1765.12 1 : 0 1600.47 Kaljumae Kristina Katarina EST
Round F5
Black Result White
CHN Fan Xuanzuo 2410.62 1 : 0 1831.51 Kuzmina Alexandra RUS
CHN Bai Ruonan 1832.47 0 : 1 2189.78 Qiu Yujin CHN
EST Laur Ingel 1470.71 0 : 1 2058.93 Vohtomina Vladislava RUS
RUS Popova Daria 1777.90 0 : 1 1765.12 Koni Kirke EST
RUS Tsehanovich Valeria 1775.16 1 : 0 1600.47 Kaljumae Kristina Katarina EST
Round F6
Black Result White
CHN Fan Xuanzuo 2410.62 1 : 0 1765.12 Koni Kirke EST
CHN Qiu Yujin 2189.78 1 : 0 1775.16 Tsehanovich Valeria RUS
RUS Kuzmina Alexandra 1831.51 0 : 1 2058.93 Vohtomina Vladislava RUS
RUS Matushkina Ksenia 2057.47 1 : 0 1777.90 Popova Daria RUS
CHN Bai Ruonan 1832.47 1 : 0 1600.47 Kaljumae Kristina Katarina EST
Round F7
Black Result White
CHN Fan Xuanzuo 2410.62 1 : 0 2057.47 Matushkina Ksenia RUS
RUS Vohtomina Vladislava 2058.93 1 : 0 1765.12 Koni Kirke EST
CHN Bai Ruonan 1832.47 0 : 1 1775.16 Tsehanovich Valeria RUS
EST Kaljumae Kristina Katarina 1600.47 0 : 1 1831.51 Kuzmina Alexandra RUS
Round F8
Black Result White
CHN Fan Xuanzuo 2410.62 1 : 0 2189.78 Qiu Yujin CHN
RUS Tsehanovich Valeria 1775.16 0 : 1 2058.93 Vohtomina Vladislava RUS
EST Koni Kirke 1765.12 0 : 1 2057.47 Matushkina Ksenia RUS
RUS Kuzmina Alexandra 1831.51 0 : 1 1777.90 Popova Daria RUS
Round F9
Black Result White
CHN Qiu Yujin 2189.78 1 : 0 1765.12 Koni Kirke EST
RUS Vohtomina Vladislava 2058.93 1 : 0 1777.90 Popova Daria RUS
EST Kaljumae Kristina Katarina 1600.47 0 : 1 2057.47 Matushkina Ksenia RUS
RUS Kuzmina Alexandra 1831.51 0 : 1 1832.47 Bai Ruonan CHN
Round F10
Black Result White
CHN Fan Xuanzuo 2410.62 1 : 0 2058.93 Vohtomina Vladislava RUS
EST Koni Kirke 1765.12 0 : 1 1832.47 Bai Ruonan CHN
RUS Kuzmina Alexandra 1831.51 1 : 0 1775.16 Tsehanovich Valeria RUS
RUS Popova Daria 1777.90 1 : 0 1600.47 Kaljumae Kristina Katarina EST
Round F11
Black Result White
EST Kaljumae Kristina Katarina 1600.47 0 : 1 2410.62 Fan Xuanzuo CHN
CHN Qiu Yujin 2189.78 1 : 0 1777.90 Popova Daria RUS
CHN Bai Ruonan 1832.47 0 : 1 2057.47 Matushkina Ksenia RUS
RUS Tsehanovich Valeria 1775.16 1 : 0 1765.12 Koni Kirke EST
Round b7
Black Result White
EST Heidmets Mark 2024.61 0 : 1 2131.82 Lavrik-Karmazin Maksim RUS
Round c6
Black Result White
RUS Stoyanov Kirill 1958.59 1 : 0 2262.25 Danilin Ivan RUS
EST Ikla Markus 2048.72 1 : 0 2061.90 Nikolaev Nikita RUS
Round c7
Black Result White
EST Narva Mart 1841.49 0 : 1 2062.70 Fedoseyev Arseniy RUS