RUS Stoyanov Egor

Place: Podyuga, Russia

Rating: 2112.88, Rank: 387

First game: 2015-07-24, Last game: 2021-08-08

Top rating: 2112.88 (2021-08-08)

Games: 341, Wins: 179, Draws: 12, Losses: 150

Gy1: 78, Gy2: 120, Gy5: 291

The Fourth World Renju Open, online, gr. B
Date 2021-08-08 Rating 2112.88
Round Color Result Opponent
1 Black Draw EST Kuzmin Dmitri 1743.02
2 White Win RUS Churikova Daria 1859.57
3 White Win MAC Huang Pou Fai 1893.58
4 White Win MAC Lei Pui Ieong 1910.82
5 White Win MAC Lei Un Hou 2050.77
6 White Win RUS Fokichev Egor 2010.82
7 White Win RUS Startsev Maksim 1997.86
8 Black Loss MAC Yuan Wa Chon 2242.06
9 Black Win TUR Kirkan Alp Ali 2002.43
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 2111.34
Round Color Result Opponent
C1 Black Loss RUS Nikolaev Mikhail 1636.46
C5 White Win RUS Pavlovskiy Egor 1773.84
C6 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1912.23
C9 Black Win RUS Fokichev Egor 2009.93
C10 White Win RUS Vereshagin Dmitrii 1682.46
C11 Black Win RUS Kazantsev Konstantin 1868.72
World Renju Youth Cup (online) C Group
Date 2021-07-16 Rating 2110.48
Round Color Result Opponent
1 Black Win EST Lääne Kristjan 1729.61
2 Black Win RUS Fokichev Egor 2009.32
3 Black Loss CHN Kang Tingrui 2361.44
4 Black Loss RUS Sidorov Mikhail 2120.98
5 Black Loss EST Kaljola Kaur 1924.47
6 Black Win RUS Mikhalitsyn Matvey 1682.78
7 Black Win EST Moisto Mairon 1933.66
8 White Loss RUS Strakulia Lev 1887.30
9 Black Win RUS Startsev Maksim 1995.59
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 2107.38
Round Color Result Opponent
C1 Black Win RUS Nikitin Alexandr 1587.26
C2 White Win RUS Startsev Maksim 1973.82
C3 Black Loss RUS Fokichev Egor 1987.66
C4 Black Loss RUS Valinkin Andrei 1835.88
C5 Black Win RUS Strakulia Lev 1876.48
C5 Black Win RUS Strakulia Lev 1876.48
C6 Black Win RUS Marushev Ilya 1626.04
C7 White Draw RUS Sidorov Mikhail 2123.14
C8 Black Loss RUS Burtsev Nikolai 2260.36
C9 Black Win RUS Pushkin Ivan 1694.79
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 2107.68
Round Color Result Opponent
CG1 Black Win RUS Startsev Maksim 1972.02
CG2 White Win RUS Fokichev Egor 1984.81
CG3 White Draw RUS Porokhina Ekaterina 2132.53
CG4 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2372.55
CG5 White Win RUS Fokicheva Anna 1991.21
CG6 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1926.63
CG7 White Loss RUS Sidorov Mikhail 2122.98
The 29th Russian Championship, First League
Date 2021-02-27 Rating 2105.77
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Radzevelyuk Alexander 2279.38
2 White Win RUS Churikova Daria 1854.11
3 Black Loss RUS Katsev Ilya 2343.47
4 White Win RUS Kachaeva Ilona 1898.76
5 White Win RUS Fokicheva Anna 1987.41
6 Black Win RUS Metreveli Maksim 2269.92
7 Black Loss RUS Volkov Sergey 2323.95
8 Black Loss RUS Lisyutin Alexander 2207.01
9 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2133.33
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 2104.08
Round Color Result Opponent
1.1 Black Win RUS Semenov Andrei 1721.41
1.2 Black Win RUS Semenov Andrei 1721.41
2.1 Black Win RUS Sidorov Mikhail 2119.79
2.2 Black Loss RUS Sidorov Mikhail 2119.79
2.3 White Loss RUS Sidorov Mikhail 2119.79
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 2101.86
Round Color Result Opponent
M1 Black Loss RUS Prokopyev Andrei 1937.87
M2 Black Win RUS Potapov Stepan 1709.76
M3 Black Loss RUS Kazantsev Konstantin 1869.53
M4 Black Win RUS Piruakov Artem 1624.72
M5 White Win RUS Vereshagin Dmitrii 1676.05
M6 Black Win RUS Kulin Maxim 1783.61
M7 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2123.32
The Third World Renju Open Online tournament, gr. A
Date 2020-12-06 Rating 2103.43
Round Color Result Opponent
1 Black Win GRE Georgikakis Nikolaos 1670.07
3 Black Loss KOR Jang Won-cheol 2298.04
4 Black Win RUS Buslakova Darya 1830.21
5 White Win EST Nitov Melissa 1848.57
6 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1941.55
7 Black Loss JPN Nakayama Tomoharu 2749.37
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2103.96
Round Color Result Opponent
C1 Black Win RUS Kozhemjakin Kirill 1605.27
C2 Black Win RUS Sokolov Andrei 1628.78
C3 Black Win RUS Pakhalkov Stepan 1528.32
C5 White Win RUS Fokichev Egor 1962.21
C6 White Win RUS Prokopyev Andrei 1945.09
C7 White Loss RUS Sidorov Mikhail 2110.05
C8 White Win RUS Startsev Maksim 1945.46
C9 Black Win RUS Orlov Maxim 1717.89
C10 Black Win RUS Vereshagin Dmitrii 1673.55
C11 Black Win RUS Lapin Maxim 1394.15
World Renju Youth Cup, C Group
Date 2020-08-06 Rating 2100.66
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Gorbachev Daniil 1801.98
2 White Win RUS Prokopyev Andrei 1948.37
3 White Loss CHN Kang Tingrui 2355.81
4 Black Win RUS Fokichev Egor 1936.20
5 Black Win MAC Yuan Wa Chon 2217.01
6 Black Loss RUS Burtsev Nikolai 2228.53
7 Black Loss CHN Zhang Junyu 2237.60
8 White Win MAC Lam Pok Hong 1861.71
9 White Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1975.32
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 2083.92
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Buslakova Darya 1772.79
2 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2137.22
3 Black Win RUS Vostriakova Yulia 1727.19
4 White Win RUS Fokichev Egor 1905.00
5 White Win RUS Stulova Veronika 2000.74
6 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2130.47
7 Black Loss RUS Fedotov Denis 2572.16
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2020-03-07 Rating 2083.00
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Shangina Alexandra 1896.67
2 White Win RUS Porokhina Ekaterina 2081.85
3 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2125.31
4 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2129.64
5 White Loss RUS Stulova Veronika 2001.35
6 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2302.97
7 White Win RUS Dyachkov Nikita 2137.75
8 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 1987.27
9 Black Win RUS Naumov Egor 2013.23
10 White Win RUS Prokopyev Andrei 1957.88
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2077.06
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Yudina Polina 1743.06
2 Black Loss RUS Kryuchok Roman 2474.75
3 White Win RUS Fokichev Egor 1887.88
4 Black Loss RUS Naumov Egor 2014.44
5 White Loss RUS Shangina Alexandra 1894.77
6 Black Win RUS Makhin Matvei 1781.95
7 Black Win RUS Noskov Pavel 1871.40
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 2075.00
Round Color Result Opponent
3.1 White Win RUS Fokichev Egor 1877.82
3.2 White Win RUS Fokichev Egor 1877.82
4.1 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2078.11
4.2 White Win RUS Porokhina Ekaterina 2078.11
4.3 Black Win RUS Porokhina Ekaterina 2078.11
5.1 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2140.11
5.2 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2140.11
6.1 White Win RUS Stoyanov Kirill 2100.80
6.2 White Win RUS Stoyanov Kirill 2100.80
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 2068.88
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Stulova Veronika 1992.90
2 Black Win RUS Kulin Maxim 1766.90
3 White Win RUS Naumov Egor 2010.52
4 White Win RUS Shangina Alexandra 1888.96
5 Black Loss RUS Prokopyev Andrei 1973.90
6 Black Win RUS Fokichev Egor 1864.95
7 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2293.49
8 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2139.39
9 White Win RUS Porokhina Ekaterina 2073.54
10 White Win RUS Matushkina Ksenia 2114.02
11 Black Draw RUS Stoyanov Kirill 2092.05
European Youth Championship 2019
Date 2019-07-10 Rating 2047.81
Round Color Result Opponent
C1 Black Loss EST Tonisson Trent Asso 1967.53
C2 White Draw RUS Gershman Artem 1888.73
C3 White Win RUS Gorbachev Daniil 1799.07
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2044.77
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Buslakova Darya 1739.04
2 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2296.91
3 White Win RUS Fokichev Egor 1857.51
5 White Win RUS Sidorov Mikhail 1989.89
6 White Loss RUS Metreveli Maksim 2291.57
7 White Win RUS Shangina Alexandra 1887.40
8 Black Loss RUS Fedotov Denis 2598.85
9 Black Draw RUS Yusupmurzin Danila 2190.65
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2022.82
Round Color Result Opponent
C1 White Win RUS Reznik Grigorii 1850.52
C2 White Draw RUS Burtsev Peter 2128.20
C3 White Draw RUS Prokopyev Andrei 1951.68
C4 Black Win RUS Mityagin Anton 1906.49
C5 Black Loss RUS Gromov Danila 2216.10
C6 White Win RUS Salmov Alexander 1850.27
C7 Black Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1938.64
C8 Black Win RUS Gorbachev Daniil 1793.23
C9 Black Win RUS Bulagin Khristian 1820.54
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 2001.53
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2205.32
2 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2057.00
3 White Loss RUS Stulova Kristina 2105.36
4 White Win RUS Matushkina Ksenia 2068.50
5 Black Win RUS Stulova Veronika 1991.77
6 White Loss RUS Novikova Daria 1975.64
7 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2080.02
8 White Draw RUS Stoyanov Kirill 2081.30
9 Black Loss RUS Fedotov Denis 2584.56
10 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2145.21
11 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2267.58
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 1994.42
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Stulova Alisa 1691.15
2 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2292.52
3 Black Win RUS Kulin Maxim 1782.26
5 Black Win RUS Prokopets Tatyana 2107.66
6 White Loss RUS Lashko Kira 2331.12
7 White Win RUS Vostryakov Alexey 2163.08
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 1980.61
Round Color Result Opponent
4.1 Black Win RUS Bykov Dmitrii 1792.60
4.2 Black Loss RUS Bykov Dmitrii 1792.60
4.3 Black Win RUS Bykov Dmitrii 1792.60
5.1 White Win RUS Dyachkov Nikita 2149.85
5.2 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2149.85
5.3 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2149.85
The 27th Russian Championship, First League
Date 2018-11-04 Rating 1970.76
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Semenov Oleg 2328.06
2 White Loss RUS Morozov Egor 2154.22
3 Black Draw RUS Makhin Matvei 1808.97
4 White Win RUS Kinelovskiy Nikita 2065.23
5 Black Win RUS Shkarupa Maria 1777.22
6 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2206.30
7 White Loss RUS Sadova Taisia 2153.17
8 Black Loss RUS Sonina Vladislava 1791.57
9 White Win RUS Mezhenkov Dmitry 1780.25
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 1959.22
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2203.34
2 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 2077.50
3 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2237.68
4 Black Loss RUS Stulova Kristina 2123.21
5 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2069.31
6 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2064.27
7 White Win RUS Stulova Veronika 1988.55
8 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2064.16
9 Black Loss RUS Novikova Daria 1967.37
10 Black Loss RUS Fedotov Denis 2579.45
11 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2158.28
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 1950.10
Round Color Result Opponent
D1 Black Loss TUR Hamamci Efe 1825.64
D2 Black Loss CHN Zhang Junyu 2274.76
D3 Black Win TUR Sarikaya Mehmet Deniz 1455.76
D4 Black Loss RUS Prokopyev Andrei 1926.66
D5 Black Loss CHN Zhang Xiuqi 2453.89
D8 White Loss CHN Xiang Yicheng 2124.48
D9 White Loss RUS Puzanov Georgi 1744.62
D10 Black Draw EST Lääne Rauno 1959.74
D11 White Win KAZ Issenaliyev Farid 1675.81
d7 Black Loss CHN Han Yiming 2116.59
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 1950.38
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Buslakova Anastasja 1729.96
2 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2200.33
3 Black Win RUS Makhin Matvei 1806.37
4 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2167.86
5 Black Win RUS Noskov Pavel 1786.14
6 Black Win RUS Stulova Darya 1988.00
7 White Draw RUS Stulova Veronika 1982.62
8 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2171.21
9 White Win RUS Naumov Egor 1938.03
Youth Russian Championship, group C,F
Date 2018-03-30 Rating 1942.07
Round Color Result Opponent
C Black Win RUS Danilov Daniil 1734.64
C1 Black Win RUS Startsev Maksim 1735.28
C2 Black Win RUS Noskov Pavel 1765.75
C3 White Win RUS Prokopyev Andrei 1908.58
C4 White Win RUS Fokichev Egor 1841.27
C5 White Win RUS Roginski Roman 1854.75
C6 White Win RUS Agarkov Dmitrii 1754.74
C8 White Win RUS Sidorov Mikhail 1887.24
C9 Black Loss RUS Pushkin Ivan 1667.55
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 1930.24
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2200.25
2 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2210.45
3 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2113.42
4 Black Loss RUS Stulova Kristina 2119.98
5 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2086.65
6 White Loss RUS Vohtomina Vladislava 2127.86
7 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2173.27
8 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2060.12
9 White Loss RUS Stoyanov Kirill 2046.87
10 Black Loss RUS Stulova Veronika 1977.19
11 White Win RUS Novikova Daria 1908.77
13 White Loss RUS Fedotov Denis 2559.30
Larix Children tournament 2018
Date 2018-01-28 Rating 1930.12
Round Color Result Opponent
4 White Win RUS Prokopyev Andrei 1898.32
5 Black Loss RUS Epifanov Evgenii 1981.74
6 White Win EST Muugamae Eric 1885.52
7 White Loss RUS Savvateev Mikhail 1934.29
8 Black Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1893.35
9 Black Loss RUS Nilov Lev 1920.68
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 1929.40
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Ivanov Andrei 1579.24
2 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2183.74
3 White Win RUS Agarkov Dmitrii 1730.75
4 Black Loss RUS Fokichev Egor 1823.41
5 White Win RUS Yudina Polina 1580.67
6 White Win RUS Potapov Maxim 1846.67
7 White Win RUS Bykov Dmitrii 1816.32
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 1928.17
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Ivanov Andrei 1579.21
2 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2200.36
3 White Win RUS Artemova Veronika 1711.41
4 White Win RUS Startsev Artem 1645.73
5 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2160.14
6 White Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1894.08
7 White Loss RUS Stulova Kristina 2124.44
8 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2108.03
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 1926.10
Round Color Result Opponent
1.1 White Win RUS Turabov Egor 1414.99
1.2 Black Win RUS Turabov Egor 1414.99
2.1 Black Loss RUS Viatkina Maria 1858.86
2.2 White Win RUS Viatkina Maria 1858.86
2.3 White Win RUS Viatkina Maria 1858.86
3.1 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2156.72
3.2 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2156.72
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 1909.84
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1878.13
2 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2199.58
3 Black Win RUS Popova Daria 1794.22
4 White Loss RUS Oborina Anastasja 2344.94
5 Black Win RUS Bykova Ylia 1468.86
6 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2232.04
7 Black Win RUS Yusupmurzin Konstantin 1810.14
8 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2058.16
9 Black Loss RUS Nogovitsin Alexander 1898.82
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 1898.51
Round Color Result Opponent
D10 Black Loss RUS Tolstoguzova Daria 1929.35
D11 Black Win GRE Lufardaki Amalia 1475.33
DH1 White Win GRE Nteka Aleksandra 1779.09
DH2 Black Win GRE Panagasidis Kostantinos 1791.73
DH3 White Win RUS Epifanova Alisa 1601.39
DH4 Black Win EST Juht Andres 1703.64
DH5 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2109.49
DH6 White Win EST Moisto Mairon 1871.25
DH7 White Loss GRE Ibragim Agia 1853.68
DH8 Black Loss RUS Prokopyev Andrei 1879.86
DH9 Black Win RUS Gromov Ivan 1688.43
Youth Russian Championship, group D
Date 2017-03-30 Rating 1891.04
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Denisov Pavel 1829.72
2 White Loss RUS Sidorov Mikhail 1877.57
3 Black Loss RUS Prokopyev Andrei 1871.59
4 White Loss RUS Valinkin Andrei 1831.59
5 Black Win RUS Danilov Daniil 1683.91
6 Black Win RUS Noskov Pavel 1707.12
7 Black Win RUS Agarkov Dmitrii 1670.58
8 White Win RUS Fokichev Egor 1767.99
9 White Win RUS Pushkin Ivan 1640.70
Youth World Championship
Date 2016-08-13 Rating 1841.97
Round Color Result Opponent
D10 Black Win EST Pukk Oskar 1749.60
D11 Black Loss CHN Lou Qiongwen 2106.61
DH2 White Loss RUS Reznik Grigorii 1901.14
DH3 White Win EST Moisto Mairon 1816.30
DH4 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2023.72
DH5 White Loss EST Ikla Markus 2086.70
DH6 Black Win RUS Tolstoguzova Daria 1859.97
DH7 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1846.23
DH8 White Loss CHN Fan Shihao 2144.15
DH9 Black Win RUS Mezhenkov Dmitry 1715.75
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 1837.65
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Shangina Alexandra 1865.75
2 White Win RUS Makarova Daria 1657.49
4 White Win RUS Agarkov Dmitrii 1647.57
5 Black Win RUS Novikova Daria 1873.29
6 White Win RUS Naumov Egor 1855.27
7 White Win RUS Shiryaevskaya Daria 2043.51
8 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2018.62
9 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2057.92
Youth Russian Championship, group C
Date 2016-03-30 Rating 1790.12
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Mezhenkov Dmitry 1710.42
2 Black Win RUS Shabanov Ivan 1625.92
3 White Win RUS Mamin Pavel 1479.35
5 White Loss RUS Gromov Danila 1917.93
6 White Loss RUS Valinkin Andrei 1822.24
7 White Win RUS Burtsev Peter 1878.95
8 White Loss RUS Mityagin Anton 1884.71
9 White Loss RUS Epifanov Evgenii 1930.72
10 White Loss RUS Nebolsin Aleksei 2112.76
11 Black Loss RUS Prokopyev Andrei 1830.00
12 White Loss RUS Reznik Grigorii 1915.40
13 Black Win RUS Kutarev Nikita 1700.37
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 1760.20
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Mezhenkov Dmitry 1701.99
1 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2075.29
2 Black Loss RUS Stulova Veronika 1848.20
3 White Win RUS Fokichev Egor 1680.16
4 White Loss RUS Karpov Fyodor 2114.81
4 White Loss RUS Makhina Alla 1819.67
5 Black Loss RUS Mezhenkov Dmitry 1701.99
6 White Loss RUS Tsehanovich Daria 1620.02
7 Black Loss RUS Sokolov Mikhail 1711.68
8 White Loss RUS Yusupmurzin Konstantin 1735.65
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 1734.24
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2097.10
2 Black Loss RUS Kuznetsov Artem 1783.37
3 White Win RUS Bezukladichnii Dmitrii 1630.58
4 White Loss RUS Pastuhov Ruslan 1725.73
5 White Win RUS Tsehanovich Daria 1611.95
6 Black Loss RUS Prokopyev Andrei 1765.00
7 Black Loss RUS Vostriakova Yulia 1569.28
8 Black Win RUS Fokichev Egor 1651.51
9 White Loss RUS Shabanov Ivan 1630.02
10 Black Loss RUS Smirnov Aleksandr 1537.26