RUS Prokopyev Andrei

Place: Podyuga, Russia

Rating: 1912.32, Rank: 639

First game: 2014-07-14, Last game: 2021-07-24

Top rating: 1973.99 (2019-10-07)

Games: 339, Wins: 157, Draws: 7, Losses: 175

Gy1: 62, Gy2: 120, Gy5: 261

Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 1912.32
Round Color Result Opponent
C3 White Win RUS Pavlovskiy Egor 1773.91
C6 White Loss RUS Stoyanov Egor 2111.43
C7 Black Loss RUS Fokichev Egor 2010.02
C8 White Win RUS Vereshagin Dmitrii 1682.53
C9 Black Loss RUS Kazantsev Konstantin 1868.79
C10 Black Win RUS Nikolaev Mikhail 1636.52
C11 Black Loss RUS Noskov Pavel 1934.38
World Renju Youth Cup (online) C Group
Date 2021-07-16 Rating 1912.89
Round Color Result Opponent
1 Black Loss EST Lääne Rauno 2097.83
2 Black Win TUR Akbayır Çınar 1704.24
3 Black Win EST Pukk Martin 1639.69
4 White Loss CHN Lin Xinpeng 2041.22
5 White Draw CHN Zhao Lingxuan 2017.03
6 Black Loss RUS Strakulia Lev 1887.37
7 Black Win TUR Akbayır Rüzgar 1406.28
8 Black Loss RUS Burtsev Nikolai 2267.40
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 1925.53
Round Color Result Opponent
C1 Black Win RUS Marushev Ilya 1626.10
C2 Black Loss RUS Valinkin Andrei 1835.95
C3 Black Win RUS Filipenkov Mikhail 1624.69
C4 Black Win RUS Startsev Maksim 1973.90
C5 Black Loss RUS Sidorov Mikhail 2123.23
C6 Black Win RUS Nikitin Alexandr 1587.33
C7 White Loss RUS Burtsev Nikolai 2260.47
C8 White Win RUS Mikhalitsyn Matvey 1688.43
C9 Black Loss RUS Fokichev Egor 1987.74
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 1926.72
Round Color Result Opponent
CG2 Black Loss RUS Sidorov Mikhail 2123.08
CG3 White Draw RUS Vostriakova Yulia 1690.27
CG4 Black Win RUS Startsev Maksim 1972.10
CG5 Black Win RUS Popova Maria 1682.30
CG6 White Loss RUS Stoyanov Egor 2107.77
CG7 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2372.65
The 29th Russian Championship, First League
Date 2021-02-27 Rating 1929.82
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Sirategyan Karen 2287.27
2 White Win RUS Fokichev Egor 1978.52
3 White Loss RUS Lisyutin Alexander 2207.12
4 White Loss RUS Sidorov Mikhail 2120.85
5 Black Loss RUS Strakulia Lev 1875.93
6 White Win RUS Churikova Daria 1854.20
7 White Loss RUS Metreveli Irina 2369.41
8 White Win RUS Rumyantseva Ekaterina 2003.21
9 White Loss RUS Salnikova Nonna 2112.35
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 1932.45
Round Color Result Opponent
2.1 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2132.89
2.2 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2132.89
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 1937.97
Round Color Result Opponent
M1 White Win RUS Stoyanov Egor 2101.95
M2 Black Win RUS Fokichev Egor 1972.75
M3 White Loss RUS Mikryukov Sergey 1947.98
M4 White Loss RUS Metreveli Maksim 2265.20
M5 Black Draw RUS Naumov Egor 2042.12
M6 White Win RUS Semenov Andrei 1725.19
M7 Black Loss RUS Kuvaev Vyacheslav 1990.18
The Third World Renju Open Online tournament, gr. A
Date 2020-12-06 Rating 1941.65
Round Color Result Opponent
1 Black Loss JPN Nakayama Tomoharu 2750.09
5 Black Win RUS Gorbachev Daniil 1800.30
6 White Loss RUS Stoyanov Egor 2103.52
7 White Loss JPN Tachi Masaya 2405.78
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 1945.18
Round Color Result Opponent
C1 Black Win RUS Vereshagin Dmitrii 1673.62
C2 White Win RUS Lapin Maxim 1394.22
C3 Black Win RUS Kozhemjakin Kirill 1605.33
C4 White Win RUS Sokolov Andrei 1628.84
C5 White Win RUS Pakhalkov Stepan 1528.39
C6 Black Loss RUS Stoyanov Egor 2104.05
C7 Black Win RUS Fokichev Egor 1962.29
C9 White Loss RUS Sidorov Mikhail 2110.14
C10 White Win RUS Startsev Maksim 1945.54
C11 Black Win RUS Orlov Maxim 1717.96
World Renju Youth Cup, C Group
Date 2020-08-06 Rating 1948.46
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Berdiy Arseniy 1875.04
2 Black Loss RUS Stoyanov Egor 2100.75
3 White Win RUS Kochanov Vasily 1728.41
4 White Loss MAC Yuan Wa Chon 2217.09
5 White Win MAC Chen He Xun 1734.99
6 Black Loss JPN Kawamoto Shoma 2266.39
7 White Loss EST Moisto Mairon 1932.82
8 White Win MAC Un Hou Cheong 1832.75
9 Black Loss EST Narva Jaan Oskar 2010.72
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 1957.34
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Fedotov Denis 2572.37
2 Black Win RUS Buslakova Darya 1772.87
3 Black Loss RUS Fokichev Egor 1905.08
5 White Win RUS Kulin Maxim 1757.48
7 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2304.49
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2020-03-07 Rating 1957.97
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Porokhina Ekaterina 2081.94
2 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2125.41
3 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2129.75
4 White Win RUS Stulova Veronika 2001.44
5 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2303.08
6 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2137.85
7 White Loss RUS Shabanov Ruslan 1987.36
8 Black Win RUS Naumov Egor 2013.33
10 Black Loss RUS Stoyanov Egor 2083.09
11 Black Win RUS Shangina Alexandra 1896.76
Larix-2020
Date 2020-01-26 Rating 1962.68
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Golosov Viktor 2477.78
3 White Loss RUS Dvoeglazov Vladimir 2184.67
4 Black Loss RUS Kinelovskiy Nikita 2145.03
5 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2298.91
6 Black Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1943.99
7 White Loss RUS Makarov Pavel 2520.26
8 Black Loss RUS Burtsev Peter 2274.64
9 White Win RUS Gorbachev Daniil 1824.07
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 1965.28
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Kryuchok Roman 2474.94
2 White Win RUS Yudina Polina 1743.13
3 Black Loss RUS Semenov Oleg 2246.84
4 White Win RUS Buslakova Darya 1762.46
5 White Win RUS Noskov Pavel 1871.47
6 White Draw RUS Porokhina Ekaterina 2080.26
7 Black Loss RUS Vostryakov Alexey 2169.07
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 1968.84
Round Color Result Opponent
3.1 Black Win RUS Bykov Dmitrii 1764.61
3.2 Black Win RUS Bykov Dmitrii 1764.61
4.1 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2297.56
4.2 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2297.56
Swedish Open Team Championship
Date 2019-11-17 Rating 1969.03
Round Color Result Opponent
2 Black Loss EST Ikla Markus 2276.07
2 Black Loss EST Ikla Markus 2276.07
3 Black Loss EST Ilu Timo 2435.76
4 Black Loss SWE Widman Linnea 1980.92
6 White Win EST Karlsson Irene 2083.79
7 White Loss SWE Nyberg Bengt 1868.56
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 1970.90
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Balabhai Viktor 2416.84
2 Black Draw RUS Shkarupa Maria 1784.87
3 Black Loss RUS Morozov Egor 2219.67
4 Black Win RUS Gershman Artem 1885.71
5 White Win RUS Komarov Sergey 1777.51
6 White Loss RUS Radzevelyuk Alexander 2311.71
7 Black Win RUS Rumyantseva Ekaterina 1975.11
8 White Loss RUS Semyonov Vladimir 2349.69
9 White Loss RUS Tolstoguzova Daria 2098.67
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 1973.99
Round Color Result Opponent
1 White Draw RUS Porokhina Ekaterina 2073.64
2 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2114.12
3 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2092.15
4 Black Win RUS Stulova Veronika 1992.99
5 White Win RUS Stoyanov Egor 2068.96
6 Black Win RUS Naumov Egor 2010.62
7 White Win RUS Shangina Alexandra 1889.05
8 White Win RUS Kulin Maxim 1766.99
9 Black Win RUS Fokichev Egor 1865.03
10 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2293.59
11 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2139.48
European Youth Championship 2019
Date 2019-07-10 Rating 1966.37
Round Color Result Opponent
C1 White Win EST Laanemets Emil 1792.92
C2 Black Win EST Pukk Oskar 1750.06
C3 White Loss EST Ikla Markus 2266.82
C4 Black Loss EST Raag Ardi 2144.43
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 1964.91
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Semenov Andrei 1664.52
2 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2280.29
3 Black Win RUS Kulin Maxim 1768.96
4 Black Loss RUS Stulova Kristina 2094.66
5 Black Win RUS Naumov Egor 1998.93
6 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2071.87
7 Black Win RUS Fokicheva Anna 1869.48
8 White Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1936.00
9 White Loss RUS Oborina Anastasja 2297.00
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 1951.76
Round Color Result Opponent
C1 Black Win RUS Gorbachev Daniil 1793.31
C2 Black Win RUS Mityagin Anton 1906.56
C3 Black Draw RUS Stoyanov Egor 2022.91
C4 Black Loss RUS Gromov Danila 2216.20
C5 Black Loss RUS Gershman Artem 1890.84
C6 White Loss RUS Kuvaev Vyacheslav 1938.72
C7 White Win RUS Burtsev Peter 2128.30
C8 White Win RUS Bulagin Khristian 1820.60
C9 White Win RUS Fokichev Egor 1858.23
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 1932.94
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Tsehanovich Daria 1685.94
2 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2291.99
3 White Loss RUS Molotova Anastasja 1949.88
4 Black Win RUS Naumov Egor 1964.38
5 Black Loss RUS Makarova Daria 1754.75
6 White Win RUS Agarkov Dmitrii 1821.83
7 White Loss RUS Potapov Maxim 1841.73
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 1927.19
Round Color Result Opponent
4.1 Black Loss RUS Naumov Egor 1956.94
4.2 White Win RUS Naumov Egor 1956.94
4.3 White Loss RUS Naumov Egor 1956.94
The 27th Russian Championship, First League
Date 2018-11-04 Rating 1923.76
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Troitsky Vsevolod 1983.45
2 White Loss RUS Salnikova Nonna 2189.83
3 White Loss RUS Tolstoguzova Daria 2028.65
4 White Win RUS Sidorov Mikhail 1926.84
5 Black Loss RUS Makhin Matvei 1809.04
6 White Loss RUS Sonina Marina 1914.22
7 Black Win RUS Mezhenkov Dmitry 1780.33
8 White Loss RUS Morozov Egor 2154.32
9 Black Loss RUS Shkarupa Maria 1777.30
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 1926.74
Round Color Result Opponent
D1 White Loss EST Lääne Rauno 1959.83
D2 Black Win KAZ Issenaliyev Farid 1675.86
D3 White Win TUR Hamamci Efe 1825.69
D4 White Win RUS Stoyanov Egor 1950.18
D5 White Win TUR Sarikaya Mehmet Deniz 1455.81
D6 White Loss CHN Zhang Junyu 2274.82
D7 Black Loss CHN Zhang Xiuqi 2453.95
D8 Black Loss TUR Ates Omer yagiz 1762.10
D9 White Win CHN Han Yiming 2116.64
D10 Black Loss CHN Xiang Yicheng 2124.53
D11 Black Win RUS Puzanov Georgi 1744.69
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 1926.60
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Fedotov Denis 2581.35
2 Black Win RUS Startsev Maksim 1771.95
3 Black Loss RUS Semenov Oleg 2336.61
4 Black Win RUS Yudina Polina 1613.27
5 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2200.43
6 Black Win RUS Vostriakova Yulia 1703.17
7 White Win RUS Makhin Matvei 1806.44
8 White Win RUS Matushkina Ksenia 2073.11
9 White Win RUS Stulova Darya 1988.08
Youth Russian Championship, group C,F
Date 2018-03-30 Rating 1908.65
Round Color Result Opponent
C1 White Win RUS Danilov Daniil 1734.70
C2 Black Win RUS Nikitin Alexandr 1620.34
C3 Black Loss RUS Stoyanov Egor 1942.14
C4 Black Win RUS Sidorov Mikhail 1887.31
C5 White Loss RUS Fokichev Egor 1841.34
C6 White Win RUS Puzanov Georgi 1740.66
C7 White Loss RUS Noskov Pavel 1765.82
C8 White Win RUS Roginski Roman 1854.82
C9 Black Win RUS Agarkov Dmitrii 1754.81
Larix Children tournament 2018
Date 2018-01-28 Rating 1898.39
Round Color Result Opponent
3 Black Win RUS Fokichev Egor 1826.95
4 Black Loss RUS Stoyanov Egor 1930.20
5 Black Loss RUS Reznik Grigorii 1873.72
6 Black Loss RUS Nilov Lev 1920.74
9 Black Loss RUS Epifanov Evgenii 1981.81
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 1896.98
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Lashko Kira 2383.21
2 Black Win RUS Yudina Polina 1580.73
3 White Loss RUS Karpov Fyodor 2190.31
4 Black Win RUS Kulina Daria 1633.31
5 White Loss RUS Makhin Matvei 1796.99
6 White Win RUS Fokicheva Anna 1767.35
7 Black Win RUS Prokopets Tatyana 2072.78
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 1894.89
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Bezrukov Timofei 1716.74
2 White Win RUS Noskov Pavel 1733.26
3 Black Win RUS Tsehanovich Daria 1660.66
4 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2047.13
5 Black Win RUS Shestakova Valeria 1760.15
6 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 2108.11
7 White Win RUS Sidorov Mikhail 1870.34
8 White Win RUS Barabanov Daniil 1670.31
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 1893.14
Round Color Result Opponent
1.1 White Win RUS Martishus Vladimir 1481.94
1.2 Black Win RUS Martishus Vladimir 1481.94
2.1 White Loss RUS Kuznetsov Artem 1871.40
2.2 White Loss RUS Kuznetsov Artem 1871.40
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 1886.83
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2128.84
2 White Win RUS Kachanov Danila 1687.80
3 White Win RUS Noskov Pavel 1716.61
4 White Loss RUS Stulova Darya 2053.39
5 Black Win RUS Fetiukov Vladiclava 1638.12
6 White Win RUS Porokhina Ekaterina 2066.27
7 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2115.75
8 Black Loss RUS Makhina Alla 1773.99
9 White Win RUS Fokicheva Anna 1751.12
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 1879.92
Round Color Result Opponent
D10 Black Win GRE Zefi Simona 1678.37
D11 Black Win EST Juht Andres 1703.67
DH1 Black Win GRE Efthimakis Ahileas 1755.05
DH2 White Loss EST Moisto Mairon 1871.33
DH3 Black Win RUS Gromov Ivan 1688.49
DH4 Black Win GRE Lufardaki Amalia 1475.38
DH5 White Win RUS Tolstoguzova Daria 1929.42
DH6 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2109.57
DH7 Black Win GRE Panagasidis Kostantinos 1791.77
DH8 White Win RUS Stoyanov Egor 1898.58
DH9 Black Win RUS Epifanova Alisa 1601.44
Youth Russian Championship, group D
Date 2017-03-30 Rating 1871.65
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Agarkov Dmitrii 1670.65
2 White Loss RUS Fokichev Egor 1768.06
3 White Win RUS Stoyanov Egor 1891.10
4 Black Win RUS Denisov Pavel 1829.77
5 White Loss RUS Sidorov Mikhail 1877.64
6 White Loss RUS Pushkin Ivan 1640.76
7 Black Win RUS Valinkin Andrei 1831.65
8 White Win RUS Danilov Daniil 1683.97
9 Black Loss RUS Noskov Pavel 1707.18
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 1856.45
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Maximov Nikolay 2166.06
2 White Win RUS Martishus Vladimir 1486.13
3 White Loss RUS Molotova Anastasja 1971.29
4 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2033.60
5 White Win RUS Bykov Dmitrii 1782.54
6 White Loss RUS Naumov Egor 1866.10
7 Black Loss RUS Shabanov Ivan 1657.45
Youth World Championship
Date 2016-08-13 Rating 1846.30
Round Color Result Opponent
D10 White Win EST Aasav Jaak Andero 1830.48
D11 White Win RUS Mezhenkov Dmitry 1715.82
DH1 Black Win EST Ikla Markus 2086.77
DH2 Black Loss EST Murumaa Mathias 1784.99
DH3 Black Win RUS Sonina Marina 1771.34
DH4 Black Win RUS Tolstoguzova Daria 1860.03
DH5 Black Loss CHN Lou Qiongwen 2106.67
DH6 White Loss CHN Fan Shihao 2144.19
DH7 White Loss RUS Stoyanov Egor 1842.03
DH9 White Loss EST Narva Jaan Oskar 1865.53
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 1844.57
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2217.24
2 Black Win RUS Shelginskih Maksim 1763.47
3 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2071.58
5 White Loss RUS Stulova Darya 2068.26
6 Black Loss RUS Stoyanova Anastasiya 1769.28
7 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2018.69
8 White Win RUS Fokichev Egor 1714.38
9 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2049.70
Youth Russian Championship, group C
Date 2016-03-30 Rating 1830.06
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Burtsev Peter 1879.02
2 White Loss RUS Mityagin Anton 1884.77
3 White Win RUS Epifanov Evgenii 1930.78
4 White Loss RUS Nebolsin Aleksei 2112.83
6 White Loss RUS Reznik Grigorii 1915.46
7 White Win RUS Kutarev Nikita 1700.42
8 Black Win RUS Mezhenkov Dmitry 1710.48
9 White Win RUS Shabanov Ivan 1625.97
10 Black Win RUS Mamin Pavel 1479.41
11 White Win RUS Stoyanov Egor 1790.18
12 Black Loss RUS Gromov Danila 1918.00
13 White Win RUS Valinkin Andrei 1822.30
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 1808.45
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Karpov Fyodor 2114.87
2 Black Loss RUS Kuvaev Vyacheslav 1788.26
3 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2053.26
4 Black Win RUS Tsehanovich Daria 1620.07
5 Black Win RUS Popova Veronika 1578.25
6 White Win RUS Mezhenkov Dmitry 1702.05
7 Black Win RUS Yusupmurzin Konstantin 1735.70
8 White Loss RUS Stulova Kristina 2027.68
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 1765.05
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Stulova Kristina 1983.04
2 White Win RUS Vostriakova Yulia 1569.34
3 White Win RUS Pastuhov Ruslan 1725.78
4 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2037.37
5 Black Loss RUS Porokhina Ekaterina 1998.73
6 White Win RUS Stoyanov Egor 1734.30
7 Black Win RUS Sokolov Mikhail 1689.87
9 Black Loss RUS Tsehanovich Valeria 1833.40
10 Black Win RUS Kulina Daria 1611.30
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 1738.78
Round Color Result Opponent
C1 White Loss RUS Stoyanov Kirill 2022.41
C2 Black Loss EST Narva Mart 1883.15
C3 White Win EST Pukk Oskar 1664.47
C4 White Loss EST Piik Sander 1980.68
C5 White Loss TUR Toprak Sarp Firat 1693.03
C6 Black Loss TUR Ates Rahmi Kaan 1594.20
C7 White Loss RUS Naumov Egor 1835.64
C8 White Loss RUS Danilin Ivan 2341.95
C9 Black Loss TUR Teyyar Selim 1868.78
Youth Russian Championship, group C
Date 2015-03-28 Rating 1732.96
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Danilin Ivan 2332.60
4 White Loss RUS Molodtsov Kirill 1828.72
5 Black Loss RUS Naumov Egor 1832.27
10 White Loss RUS Nebolsin Aleksei 2073.59
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 1725.52
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2088.22
2 Black Loss RUS Kuzmina Alexandra 1880.95
3 Black Win RUS Musaev Vladislav 1671.18
4 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2034.61
5 Black Win RUS Glebov Valentin 1561.42
6 White Loss RUS Lapin Ivan 1845.60
8 White Loss RUS Naumov Egor 1832.92
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 1716.23
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Novozhilova Polina 1787.61
2 Black Loss RUS Kulin Maxim 1747.21
3 Black Win RUS Shabanov Ivan 1628.71
4 Black Win RUS Mikerin Maksim 1608.77
5 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 1845.59
5 Black Loss RUS Stulova Veronika 1725.95
6 Black Loss RUS Stulova Veronika 1725.95
7 White Win RUS Shubin Andrei 1449.11
8 Black Win RUS Smirnov Aleksandr 1516.71
9 Black Loss RUS Sokolov Mikhail 1657.17
10 Black Win RUS Piruakov Artem 1640.82