RUS Kuznetsov Artem

Place: Podyuga, Russia

Rating: 1807.62, Rank: 607

First game: 2013-07-28, Last game: 2017-11-30

Top rating: 1807.62 (2017-11-30)

Games: 137, Wins: 52, Draws: 0, Losses: 85

Gy1: 0, Gy2: 0, Gy5: 80

Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 1807.62
Round Color Result Opponent
2.1 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1821.65
2.2 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1821.65
3.1 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2068.52
3.2 Black Win RUS Vohtomina Vladislava 2068.52
3.3 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2068.52
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 1793.75
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2158.97
2 Black Win RUS Popova Maria 1410.84
3 White Loss RUS Vostryakova Yulia 1545.62
4 White Win RUS ivanov Andrei 1466.36
5 Black Win RUS Shabanov Ivan 1563.57
6 White Loss RUS Kuvaev Vyacheslav 1801.84
7 White Win RUS Mezhenkov Dmitry 1690.80
8 Black Win RUS Naumov Egor 1820.98
9 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2114.19
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 1774.23
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Mikryukov Mikhail 2290.67
2 Black Win RUS Fokicheva Anna 1624.07
3 Black Loss RUS Stulova Darya 2008.88
4 White Win RUS Vohtomin Matvei 1388.78
5 Black Loss RUS Tsehanovich Valeria 1806.51
6 Black Win RUS Kozlova Viktoriia 1907.28
7 White Loss RUS Kurdina Olga 2234.86
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 1755.33
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Potiagov Nikita 1274.74
2 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2005.35
3 Black Win RUS Fokichev Egor 1637.10
4 White Loss RUS Litvinova Yulia 2129.67
5 Black Win RUS Tsehanovich Daria 1551.95
6 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2037.40
7 Black Loss RUS Shangina Alexandra 1798.57
8 White Win RUS Turabov Egor 1361.51
9 Black Loss RUS Karpov Fyodor 2108.73
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2016-03-07 Rating 1741.40
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Lapin Ivan 1822.54
2 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2182.82
3 White Win RUS Pastuhov Ruslan 1689.42
4 Black Win RUS Kulin Maxim 1703.96
5 Black Loss RUS Stulova Darya 2020.32
6 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 2014.14
7 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2015.77
8 Black Win RUS Kokachev Artem 1678.11
9 Black Win RUS Popova Daria 1692.15
Poduga Championship, 1 st League
Date 2016-01-26 Rating 1735.18
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2020.84
2 Black Loss RUS Novikova Daria 1817.59
3 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 1948.24
4 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2029.21
5 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2024.04
6 Black Loss RUS Matushkina Ksenia 2061.85
7 Black Loss RUS Stulova Darya 2019.55
8 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2073.34
9 White Loss RUS Stulova Kristina 1984.20
10 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2011.83
11 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2013.17
12 Black Loss RUS Kuzmina Alexandra 1880.05
13 White Loss RUS Kozlova Viktoriia 1908.27
14 Black Loss RUS Stulova Veronika 1796.60
15 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2157.92
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 1736.83
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Fedotov Denis 2469.89
2 Black Win RUS Tsehanovich Daria 1539.41
3 Black Win RUS Vohtomina Vladislava 2029.41
4 White Win RUS Pastuhov Ruslan 1685.66
5 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2151.60
6 White Loss RUS Kulin Maxim 1706.69
7 Black Win RUS Singaevsky Vladislav 1572.00
8 White Win RUS Popova Veronika 1507.93
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 1733.11
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Kurdina Olga 2309.57
2 White Win RUS Stoyanov Egor 1673.12
3 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2046.43
4 White Win RUS Popova Veronika 1520.75
5 Black Win RUS Stulova Kristina 1934.25
6 Black Loss RUS Kuzmina Alexandra 1869.64
7 White Loss RUS Stulova Darya 2032.44
8 Black Win RUS Utkin Dmitryi 1715.35
9 Black Loss RUS Shangina Alexandra 1786.46
10 Black Win RUS Kulin Maxim 1702.55
Youth Russian Championship, group B
Date 2015-03-28 Rating 1719.35
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2013.27
2 White Loss RUS Shlyundikov Alexander 1920.81
3 White Loss RUS Shabanov Ruslan 1975.68
5 White Loss RUS Metreveli Maksim 2014.84
6 Black Loss RUS Lapin Ivan 1796.05
7 White Loss RUS Suhanov Arkadyi 1862.81
8 White Loss RUS Utkin Dmitryi 1717.60
9 White Loss RUS Ponezhin Gennady 2119.34
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 1722.08
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Vohtomina Vladislava 2062.45
2 Black Win RUS Glebov Valentin 1508.20
3 White Loss RUS Novikova Daria 1818.80
4 Black Loss RUS Stulova Darya 2042.70
4 Black Loss RUS Stulova Darya 2042.70
5 Black Win RUS Kulina Daria 1524.33
6 White Win RUS Stulova Veronika 1716.84
7 White Loss RUS Kuzmina Alexandra 1840.45
8 Black Win RUS Kulin Maxim 1694.98
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 1723.76
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Sokolov Mikhail 1607.61
2 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2053.98
3 White Win RUS Viatkina Maria 1749.06
4 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2028.95
5 Black Win RUS Kulin Maxim 1699.43
6 White Loss RUS Shabanov Ruslan 1956.43
7 White Loss RUS Stoyanova Anastasiya 1711.38
8 White Loss RUS Shangina Alexandra 1754.34
9 Black Win RUS Musaev Vladislav 1627.09
10 White Win RUS Pastuhov Ruslan 1670.79
Youth Russian Championship,group C
Date 2014-03-29 Rating 1719.46
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2010.91
2 White Loss RUS Musikhin Leonid 1915.49
4 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 1900.31
5 Black Win RUS Pastuhov Ruslan 1665.40
6 Black Loss RUS Tikhomirov Stepan 1931.34
7 Black Win RUS Mityagin Anton 1714.64
8 White Loss RUS Danilin Ivan 2237.77
9 White Loss RUS Naumov Egor 1777.31
10 Black Loss RUS Fedoseyev Arseniy 2039.08
11 White Loss RUS Metreveli Maksim 1915.83
12 Black Loss RUS Utkin Dmitryi 1694.92
13 White Loss RUS Nikolaev Nikita 2036.88
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2014-03-09 Rating 1720.88
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Semyonov Oleg 2176.94
2 Black Win RUS Hodzinskaya Zhanna 1522.09
3 Black Loss RUS Stulova Darya 2032.45
4 Black Win RUS Yurina Lyudmila 1503.65
5 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2004.28
6 White Win RUS Pastuhov Ruslan 1665.56
7 White Win RUS Utkin Dmitryi 1691.34
8 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2005.15
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 1721.58
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2013.03
2 Black Loss RUS Grigoriev Roman 1920.17
3 White Win RUS Stulova Veronika 1634.06
4 Black Win RUS Novikova Daria 1820.96
5 Black Loss RUS Evdokimova Ksenija 1844.30
6 White Loss RUS Tarabrina Elizaveta 1718.81
7 White Loss RUS Stulova Kristina 1848.92
8 Black Win RUS Shangina Alexandra 1738.37
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups C, F
Date 2013-07-28 Rating 1723.61
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 1990.69
2 Black Loss RUS Zhukova Iana 1704.29
3 White Win RUS Sheina Elizaveta 1617.08
4 White Win RUS Tarabrina Elizaveta 1704.58
4 Black Loss RUS Tsehanovich Valeria 1757.74
5 White Loss RUS Shabanov Ivan 1608.83
6 Black Win RUS Vokhtomina Yulia 1455.36
7 Black Win RUS Tarabrina Elizaveta 1704.58
8 White Win RUS Piruakov Artem 1627.53
9 Black Loss RUS Metreveli Maksim 1854.23