RUS Metreveli Maksim

Place: Arkhangelsk, Russia

Rating: 2250.37, Rank: 212

First game: 2013-07-08, Last game: 2020-01-04

Top rating: 2250.37 (2020-01-04)

Games: 388, Wins: 201, Draws: 22, Losses: 165

Gy1: 59, Gy2: 143, Gy5: 311

The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2250.37
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1792.96
2 White Win RUS Porohina Ekaterina 1978.63
3 White Win RUS Kryuchok Roman 2477.80
4 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2202.56
5 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2064.74
6 White Draw RUS Matushkina Ksenia 2026.37
7 Black Win RUS Stulova Kristina 2011.42
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 2247.95
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Mikryukov Sergey 1533.83
2 White Win RUS Fokichev Egor 1700.95
3 Black Win RUS Stoyanov Kirill 1952.00
4 Black Win RUS Burtsev Peter 2146.71
5 White Win RUS Porohina Ekaterina 1979.02
6 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2203.75
7 White Loss RUS Sidorov Mikhail 1850.84
8 Black Loss RUS Stulova Veronika 1906.46
9 White Win RUS Matushkina Ksenia 2024.14
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 2243.98
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1792.14
2 Black Draw RUS Karasyov Maxim 2545.75
3 White Loss RUS Orlov Maxim 2309.26
4 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2204.89
5 Black Loss RUS Mikhailov Alexey 2392.33
6 Black Win RUS Rumyantseva Ekaterina 1884.19
7 White Loss RUS Morozov Egor 2192.24
8 White Loss RUS Porohina Ekaterina 1978.07
9 White Win RUS Chernyi Anton 1942.05
World Championship BT
Date 2019-08-06 Rating 2242.23
Round Color Result Opponent
1 White Loss MAC Wai Chan Keong 2654.28
2 Black Loss RUS Sadova Taisia 2130.16
3 Black Win RUS Metreveli Georgiy 2033.65
4 White Draw RUS Salnikov Pavel 2470.30
5 Black Loss KOR Park Woong-bae 2240.17
6 Black Win RUS Rumyantseva Ekaterina 1884.55
7 White Win RUS Buszkowski Ludwik 1992.96
8 Black Loss EST Kolk Kuno 2238.74
9 White Win EST Koni Kirke 2026.53
European Youth Championship 2019
Date 2019-07-10 Rating 2243.10
Round Color Result Opponent
AB1 Black Loss EST Murumaa Magnus 1887.66
AB2 White Win RUS Stoyanov Kirill 1966.52
AB3 White Loss EST Topkin Georg-Romet 2512.34
AB4 White Win TUR Yilmaz Oguzhan 1508.79
AB5 Black Loss EST Kolk Kuno 2236.78
AB6 Black Win TUR Eryilmaz Emir Mehmet 1729.16
AB7 Black Win RUS Orlov Maxim 2296.81
AB8 White Loss EST Hõbemägi Martin 2485.20
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2244.76
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Shangina Alexandra 1768.64
2 Black Win RUS Naumov Egor 1908.37
4 Black Win RUS Oborina Anastasja 2240.95
5 Black Loss RUS Fedotov Denis 2569.11
6 Black Win RUS Stoyanov Egor 1938.55
7 White Win RUS Stoyanov Kirill 1969.47
8 Black Win RUS Yusupmurzin Danila 2115.49
9 White Win RUS Matushkina Ksenia 2000.81
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2244.83
Round Color Result Opponent
AB1 White Win RUS Lapin Ivan 1810.89
AB2 White Win RUS Nogovitsin Alexander 1873.33
AB3 Black Loss RUS Orlov Maxim 2288.87
AB4 Black Win RUS Yusupmurzin Danila 2127.68
AB5 White Loss RUS Fedotov Denis 2559.16
AB6 Black Win RUS Stoyanov Kirill 1985.03
AB7 White Loss RUS Semyonov Oleg 2305.66
AB8 Black Win RUS Kinelovskiy Nikita 2027.87
AB9 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2066.79
The 27th Russian Championship, High League
Date 2019-02-24 Rating 2244.35
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Barykin Victor 2277.00
2 Black Loss RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2412.72
3 White Loss RUS Fedorkin Oleg 2573.50
4 White Loss RUS Salnikov Pavel 2481.95
5 Black Loss RUS Mikhailov Alexey 2372.54
6 Black Loss RUS Radzevelyuk Alexander 2306.44
7 Black Win RUS Artemyev Sergey 2421.03
8 White Loss RUS Makarov Pavel 2499.59
9 Black Loss RUS Epifanov Dmitry 2557.02
10 Black Loss RUS Kachaev Denis 2460.93
11 Black Loss RUS Fedotov Denis 2553.34
12 Black Loss RUS Karasyov Maxim 2544.67
13 Black Draw RUS Smirnov Evgeny 2284.34
14 White Win RUS Katsev Ilya 2294.48
15 Black Loss RUS Nikonov Konstantin 2570.19
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2245.20
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Vostriakova Yulia 1628.01
2 White Win RUS Stoyanov Egor 1901.74
3 Black Loss RUS Fedotov Denis 2547.50
4 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2136.75
5 White Win RUS Fokicheva Anna 1661.37
6 Black Win RUS Oborina Anastasja 2236.44
7 Black Win RUS Yudina Maria 2052.95
Tallinn Open 2018
Date 2018-12-30 Rating 2245.24
Round Color Result Opponent
A1 White Win SWE Karlsson Stefan 2487.95
A2 White Loss EST Topkin Georg-Romet 2508.85
A3 Black Win RUS Sadova Taisia 2101.20
A4 White Win EST Purk Tauri 2292.10
A5 Black Loss RUS Balabhai Viktor 2354.15
A6 White Loss RUS Fedotov Denis 2546.56
A7 Black Draw RUS Metreveli Irina 2296.38
A8 White Loss RUS Katsev Ilya 2296.47
The 27th Russian Championship, First League
Date 2018-11-04 Rating 2243.03
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Gorbachev Daniil 1695.92
2 White Loss RUS Taiblin Yuriy 2309.96
3 Black Win RUS Troitsky Vsevolod 1917.72
4 Black Win RUS Mikryukov Mikhail 2274.30
5 Black Win RUS Volkov Sergey 2258.34
6 Black Draw RUS Barykin Victor 2294.64
7 Black Loss RUS Nikonov Konstantin 2575.03
8 Black Win RUS Balabhai Viktor 2355.22
9 Black Draw RUS Fedotov Denis 2545.59
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 2227.36
Round Color Result Opponent
B1 White Win EST Lohmus Kristofer 2254.12
B2 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2133.01
B3 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2100.86
B5 Black Draw EST Moor Karl-Mattias 2009.04
B6 Black Win RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2387.81
B7 White Win CHN Mao Weiming 2072.22
B8 White Loss EST Kolk Kuno 2218.27
B9 White Draw CHN Kang Tingrui 2258.16
B10 White Win CHN Zhan Liyang 2028.77
B11 Black Loss RUS Orlov Maxim 2238.98
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 2224.69
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Fokichev Egor 1739.75
2 White Win RUS Novikova Daria 1871.01
3 White Win RUS Naumov Egor 1854.12
4 White Win RUS Stulova Kristina 2053.11
5 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2154.17
6 White Loss RUS Fedotov Denis 2547.94
7 White Loss RUS Semyonov Oleg 2315.75
8 White Win RUS Shiryaevskaya Daria 1999.62
9 White Win RUS Shabanov Ruslan 2027.18
Karepa camp
Date 2018-07-12 Rating 2222.11
Round Color Result Opponent
A1 White Win RUS Fedotov Denis 2547.78
A2 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2151.99
A3 White Loss EST Soosõrv Ants 2613.76
A4 Black Loss EST Tuvikene Margus 2305.03
A5 Black Win EST Kolk Kuno 2220.30
A6 Black Win RUS Rumyantseva Ekaterina 1945.27
A7 Black Draw RUS Salnikov Pavel 2499.69
XIV Renju and Gomoku European Championship 2018
Date 2018-07-01 Rating 2217.82
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Makarov Pavel 2486.08
2 White Loss EST Koni Kirke 1961.85
3 White Loss EST Lohmus Kristofer 2245.44
4 White Loss RUS Kuleshov Mikhail 2102.33
6 Black Win EST Lääne Rauno 1887.12
7 Black Loss RUS Rumyantseva Ekaterina 1946.86
8 White Win EST Lillemaa Argo 2104.99
9 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2150.19
10 White Loss RUS Epifanov Dmitry 2555.27
11 Black Loss EST Kolk Kuno 2221.22
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2206.93
Round Color Result Opponent
B1 Black Win RUS Gromov Danila 1995.30
B2 Black Win RUS Nebolsin Aleksei 2079.15
B3 White Loss RUS Fedotov Denis 2537.34
B4 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2133.97
B5 White Win RUS Arzybov Vladislav 1932.51
B6 Black Win RUS Bykov Dmitrii 1728.46
B7 Black Draw RUS Orlov Maxim 2208.56
B8 White Win RUS Stoyanov Kirill 1979.30
B9 White Win RUS Yusupmurzin Danila 2147.06
The 26nd Russian Championship, High League
Date 2018-02-25 Rating 2201.41
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Filinov Vladimir 2394.65
2 Black Loss RUS Artemyev Sergey 2461.18
3 Black Loss RUS Danilin Ivan 2387.88
4 White Loss RUS Golomaryov Anthony 2523.85
5 White Loss RUS Kryuchok Roman 2492.32
7 White Loss RUS Karasyov Maxim 2544.07
8 White Loss RUS Kachaev Denis 2424.00
9 Black Loss RUS Salnikov Pavel 2497.35
10 White Draw RUS Radzevelyuk Alexander 2339.51
11 White Loss RUS Epifanov Dmitry 2562.31
12 Black Loss RUS Balabhai Viktor 2367.07
13 Black Loss RUS Katsev Ilya 2296.96
14 Black Loss RUS Makarov Pavel 2502.60
15 Black Loss RUS Fedorkin Oleg 2597.62
Larix 2018, masters tournament
Date 2018-01-28 Rating 2201.46
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Nebolsin Aleksei 2083.11
2 Black Win RUS Nikonova Natalya 2131.97
3 White Loss RUS Makarov Pavel 2504.26
4 White Loss RUS Nikonov Konstantin 2584.16
5 White Loss RUS Fedotov Denis 2528.03
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2200.90
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Fokicheva Anna 1645.86
2 White Win RUS Novikova Daria 1831.65
3 White Loss RUS Kryuchok Roman 2493.30
4 White Win RUS Prokopets Tatyana 2008.26
5 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2144.80
6 White Win RUS Naumov Egor 1842.24
7 White Loss RUS Karpov Fyodor 2147.06
The 26th Russian Championship, First League
Date 2017-11-09 Rating 2202.92
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Pirozhnikova Alisa 1673.15
2 White Win RUS Taiblin Yuriy 2344.28
3 White Win RUS Balabhai Viktor 2382.89
4 White Loss RUS Kryuchok Roman 2493.59
5 White Loss RUS Filinov Vladimir 2381.43
6 Black Win RUS Sirategyan Karen 2189.97
7 White Win RUS Mikhailov Alexey 2330.80
8 Black Draw RUS Danilin Ivan 2392.40
9 White Loss RUS Golomaryov Anthony 2519.42
World Championship BT
Date 2017-08-12 Rating 2190.74
Round Color Result Opponent
1 White Loss JPN Tachi Masaya 2462.68
2 White Loss TPE Lu Wei-Yuan 2506.02
3 White Win TPE Hsu Chung-Yi 2015.39
4 White Win SWE Jonsson Peter 2206.94
5 White Loss JPN Okabe Hiroshi 2623.95
6 White Loss EST Mesila Villem 2501.34
7 White Loss TPE Huang Sheng-Hsun 2157.86
8 White Win JPN Tatsutomi Hiroyuki 1969.02
9 Black Loss TPE Feng Sheng-Yu 2036.33
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2189.55
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Fokicheva Anna 1641.87
3 White Win RUS Semyonov Oleg 2328.43
4 White Loss RUS Lashko Kira 2373.55
5 Black Loss RUS Vostryakov Alexey 2147.08
6 White Win RUS Stoyanov Egor 1835.45
6 Black Win RUS Fetiukov Vladiclava 1567.48
7 White Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1801.28
8 White Win RUS Matushkina Ksenia 2047.93
9 White Win RUS Stulova Kristina 2063.53
Karepa camp
Date 2017-07-17 Rating 2188.04
Round Color Result Opponent
A1 Black Win EST Moor Karl-Mattias 1938.17
A2 White Loss EST Purk Tauri 2297.43
A3 Black Loss EST Lents Johann 2529.26
A4 White Win EST Piik Sander 2090.18
A5 White Loss EST Kolk Kuno 2215.04
A6 White Loss EST Rahumagi Brenet 2219.33
A7 White Win EST Ikla Markus 2087.05
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 2180.49
Round Color Result Opponent
C2 White Win GRE Abovyan Alexander 1574.24
C3 White Win RUS Stoyanov Kirill 1983.96
C4 White Win RUS Pestov Arseni 2146.55
C5 White Win EST Ikla Markus 2081.73
C6 White Loss EST Moor Karl-Mattias 1937.26
C7 White Win RUS Dyachkov Nikita 2162.71
C8 White Win EST Piik Sander 2068.11
C9 White Win EST Kolar Karl-Ustav 1955.75
c1 White Win RUS Gromov Danila 1910.54
Youth Russian Championship, group C
Date 2017-03-30 Rating 2173.04
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Talanov Nikita 1544.05
2 White Win RUS Reznik Grigorii 1843.39
3 White Win RUS Arzybov Vladislav 1875.44
5 White Win RUS Dik Kirill 1584.51
6 White Win RUS Fedoseyev Arseniy 2078.86
7 White Win RUS Mezhenkov Dmitry 1678.39
8 White Win RUS Gromov Danila 1904.10
9 White Win RUS Stoyanov Kirill 1985.41
10 White Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1771.19
11 Black Loss RUS Danilin Ivan 2387.50
13 White Win RUS Bykov Dmitrii 1726.54
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2148.13
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Kulin Maxim 1717.94
2 White Win EST Muugamae Eric 1816.98
3 White Win RUS Semyonov Oleg 2325.98
4 White Loss RUS Mikryukov Mikhail 2290.58
5 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2167.47
6 Black Draw RUS Novikova Daria 1825.14
7 White Win RUS Grigoriev Roman 1917.99
Open Swedish Team Championship
Date 2016-11-20 Rating 2137.87
Round Color Result Opponent
1 White Win EST Sulane Sander 1865.44
2 White Win EST Narva Mart 1904.17
4 Black Loss SWE Eriksson Bjorn 2196.78
5 White Win EST Pukk Oskar 1678.39
6 White Win SWE Florentzson Adam 1585.37
7 White Win EST Moor Karl-Mattias 1906.73
The 25th Russian Championship, First League
Date 2016-11-05 Rating 2134.21
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Radzevelyuk Alexander 2338.34
2 White Win RUS Lapin Ivan 1810.84
3 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2164.56
4 White Win RUS Salnikova Nonna 2138.32
5 White Win RUS Metreveli Irina 2277.70
6 White Loss RUS Semyonov Oleg 2321.72
7 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2031.18
8 White Win RUS Stoyanov Kirill 1988.81
9 White Loss RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2262.11
Youth World Championship
Date 2016-08-13 Rating 2115.46
Round Color Result Opponent
A1 Black Win RUS Yusupmurzin Danila 2103.95
A2 White Win RUS Ponezhin Gennady 2084.39
A3 Black Loss EST Hõbemägi Martin 2594.50
A4 White Win RUS Karpov Fyodor 2109.67
A5 White Loss EST Mesila Villem 2486.44
A6 Black Win RUS Glibin Aleksey 2037.80
A7 White Draw EST Rahumagi Brenet 2232.58
A8 White Loss EST Kolk Kuno 2194.55
A9 White Loss EST Piik Sander 2001.10
A10 Black Loss EST Holtsman Kris 1978.04
A11 White Win EST Kallikorm Kevin Kaido 1803.55
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2111.86
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Tsehanovich Daria 1551.39
2 White Win RUS Lapin Ivan 1819.61
3 Black Loss RUS Fedotov Denis 2489.69
4 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2088.54
5 White Win RUS Naumov Egor 1793.13
6 Black Win RUS Stulova Veronika 1827.43
7 White Win RUS Litvinova Yulia 2129.38
8 White Loss RUS Kuzmina Alexandra 1912.71
9 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2036.88
Karepa camp
Date 2016-07-18 Rating 2110.02
Round Color Result Opponent
A1 White Loss CHN Wang Qingqing 2539.63
A2 White Loss EST Rahumagi Brenet 2229.83
A3 White Win EST Tiivel Tuuli 1921.90
A4 White Loss EST Ikla Markus 2038.22
A5 White Draw EST Karlsson Irene 2048.23
A6 White Draw RUS Yusupmurzina Darya 1964.40
A7 White Win EST Olumets Erko 2061.74
Youth Mind Sport Festival Renjutournament
Date 2016-07-09 Rating 2108.93
Round Color Result Opponent
A1 White Draw EST Kolar Karl-Ustav 1939.58
A2 White Loss EST Kolk Kuno 2196.03
A3 White Win RUS Yusupmurzina Darya 1963.09
A4 White Loss EST Mesila Villem 2483.48
A5 White Win EST Lohmus Kristofer 2152.23
Youth Russian Championship, group B
Date 2016-03-30 Rating 2095.50
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Fedotov Denis 2488.92
2 Black Win RUS Orlov Maxim 2018.02
3 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2160.36
4 White Win RUS Postnikov Fedor 2003.24
5 White Win RUS Shabanov Ruslan 2014.63
6 White Win RUS Lapin Ivan 1823.20
7 White Win RUS Yusupmurzin Danila 2085.15
8 Black Loss RUS Danilin Ivan 2363.89
9 White Win RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2214.48
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2072.89
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Sokolov Mikhail 1657.32
2 White Loss RUS Serdyukov Egor 2463.77
3 White Win RUS Porohina Ekaterina 1950.34
4 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 1946.28
5 White Win RUS Matushkina Ksenia 2059.07
6 White Loss RUS Stulova Veronika 1794.22
7 White Loss RUS Romanov Sergey 2117.88
8 White Win RUS Novikova Daria 1818.20
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 2024.94
Round Color Result Opponent
B1 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2178.79
B2 Black Win TUR Yilmaz Oguzhan 1546.71
B3 Black Win TUR Kilinclar Alkin 1592.70
B4 Black Loss EST Kolk Kuno 2215.21
B5 White Win EST Olumets Erko 2039.07
B6 Black Loss RUS Ponezhin Gennady 2119.05
B7 White Win RUS Karpov Fyodor 2054.98
B8 Black Win TUR Dincer Emre 1609.75
B9 White Win EST Topkin Georg-Romet 2215.19
Youth Russian Championship, group B
Date 2015-03-28 Rating 2014.64
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2065.90
2 White Win RUS Shabanov Ruslan 1975.38
3 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2012.98
4 White Loss RUS Utkin Dmitryi 1717.35
5 Black Win RUS Kuznetsov Artem 1718.99
7 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2177.20
8 Black Win RUS Suhanov Arkadyi 1862.62
9 White Win RUS Lapin Ivan 1795.74
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 1997.79
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Kurdina Olga 2320.72
2 White Loss RUS Stoyanov Kirill 1963.06
3 Black Loss RUS Karpov Fyodor 2061.31
4 White Win RUS Prokopyev Andrei 1674.73
5 White Win RUS Prokopets Tatyana 2074.86
6 White Win RUS Dyachkov Nikita 2051.42
7 White Loss RUS Stulova Darya 2042.37
8 Black Win RUS Nogovitsin Alexander 1934.64
Youth World Championship
Date 2014-08-13 Rating 1954.39
Round Color Result Opponent
C1 White Loss CHN Tao Junji 1999.51
C2 Black Win RUS Nikolaev Nikita 2038.12
C3 Black Loss EST Ikla Markus 2027.45
C4 Black Win EST Tiivel Siim 1844.30
C5 Black Loss RUS Fedoseyev Arseniy 2039.13
C8 White Loss EST Piik Sander 1872.30
C9 Black Loss RUS Utkin Dmitryi 1701.40
C10 White Win EST Kolar Karl-Ustav 1765.29
C11 White Draw RUS Danilin Ivan 2240.77
Karepa Open Yamaguchi
Date 2014-08-01 Rating 1951.79
Round Color Result Opponent
1 White Loss EST Lillemaa Argo 2233.62
2 White Win EST Koni Kirke 1735.16
3 White Win EST Tiivel Tuuli 1920.28
4 Black Loss EST Holtsman Kris 1936.73
5 White Loss EST Lohmus Kristofer 2068.03
6 Black Win RUS Kuzmina Alexandra 1801.84
7 White Win EST Ikla Markus 2024.20
7 White Win EST Ikla Markus 2024.20
Karepa Open Taraguchi
Date 2014-07-30 Rating 1951.19
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Makhin Matvei 1641.85
2 Black Win RUS Suhanov Arkadyi 1859.21
3 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2192.13
4 White Loss EST Lillemaa Argo 2233.66
5 Black Win EST Lohmus Kristofer 2067.55
6 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2031.84
7 Black Loss EST Reinik Liise-Marie 1998.15
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 1946.36
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Semyonov Oleg 2204.10
2 White Win RUS Shubin Andrei 1401.26
3 Black Win RUS Novikova Daria 1820.83
4 White Win RUS Kuzmina Alexandra 1800.42
5 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2028.79
6 Black Loss RUS Fedotov Denis 2384.75
7 White Win RUS Novozhilova Polina 1767.54
8 White Win RUS Stoyanov Kirill 1927.21
9 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 1959.41
10 White Loss RUS Shabanov Ruslan 1956.20
Youth Russian Championship,group C
Date 2014-03-29 Rating 1915.67
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Tikhomirov Stepan 1931.22
2 Black Win RUS Mityagin Anton 1714.50
3 White Loss RUS Danilin Ivan 2237.95
4 Black Loss RUS Naumov Egor 1777.04
5 White Win RUS Fedoseyev Arseniy 2038.94
7 Black Loss RUS Utkin Dmitryi 1694.73
8 White Loss RUS Nikolaev Nikita 2036.77
9 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2010.75
10 White Loss RUS Musikhin Leonid 1915.35
11 Black Win RUS Kuznetsov Artem 1719.18
12 White Win RUS Stoyanov Kirill 1900.13
13 White Win RUS Pastuhov Ruslan 1665.12
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups C, F
Date 2013-07-28 Rating 1854.06
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Shabanov Ivan 1608.50
2 Black Win RUS Popova Daria 1720.85
3 White Loss RUS Vohtomina Vladislava 1990.49
4 Black Win RUS Pastuhov Ruslan 1667.75
5 White Loss RUS Zhukova Iana 1704.11
6 Black Win RUS Tsehanovich Valeria 1757.48
7 White Loss RUS Matushkina Ksenia 1987.13
8 White Loss RUS Stoyanov Kirill 1851.83
9 White Win RUS Kuznetsov Artem 1723.34
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 1850.26
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Shabanov Ruslan 1916.73
2 Black Draw EST Kilk Oliver 1906.96
3 White Loss EST Reimand Hanna-Kai 1714.13
4 Black Loss EST Reinik Liise-Marie 1978.09
5 White Win RUS Makhin Matvei 1641.14
6 Black Draw EST Tannebaum Rasmus 1823.41
7 Black Draw RUS Stulova Kristina 1839.03
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 1849.84
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Ponezhin Gennady 2065.35
2 Black Loss EST Ilu Silvia 1500.04
3 White Win RUS Mahina Elena 1550.64
4 Black Loss EST Lohmus Kristofer 1959.11
5 Black Loss EST Reinik Liise-Marie 1977.63
6 White Loss RUS Stoyanov Kirill 1846.53
7 White Win EST Kiviberg Emma-Lotta 1523.18