RUS Porokhina Ekaterina

Place: Podyuga, Russia

Rating: 2140.19, Rank: 357

First game: 2013-01-06, Last game: 2021-09-04

Top rating: 2140.19 (2021-09-04)

Games: 431, Wins: 236, Draws: 21, Losses: 174

Gy1: 96, Gy2: 155, Gy5: 336

European Renju and Gomoku Youth Championship
Date 2021-09-04 Rating 2140.19
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Vostriakova Yulia 1679.05
2 Black Loss RUS Burtsev Peter 2407.60
3 Black Draw TUR Kaan Aslan İbrahim 2177.03
4 White Win RUS Buslakova Anastasja 1908.59
5 Black Win EST Lääne Rauno 2098.04
6 White Win RUS Burtsev Nikolai 2269.24
7 Black Draw RUS Metreveli Maksim 2253.37
8 White Win TUR Eryilmaz Emir Mehmet 1825.43
9 Black Loss RUS Pinsky Alexander 2292.80
The Fourth World Renju Open, online, gr. A
Date 2021-08-08 Rating 2137.64
Round Color Result Opponent
1 White Loss KOR Kim Kyeong-bae 2433.15
2 Black Win RUS Novichkova Viktoriia 1598.53
3 Black Win RUS Gromov Danila 2303.01
4 Black Loss KOR Park Doyoung 2023.72
5 Black Loss KOR Kim Su Chan 2236.04
6 Black Win RUS Sidorov Mikhail 2119.19
7 Black Loss KOR Park Woong-bae 2270.16
8 White Win RUS Voronina Lyubov 1829.56
9 Black Win KOR Choi Dong-wook 2211.29
World Renju Youth Cup (online) G Group
Date 2021-07-16 Rating 2134.63
Round Color Result Opponent
1 Black Draw CHN Zhang-Gu Wenyu 2087.59
2 Black Win EST Välli Ida-Liisa 1695.62
3 Black Loss CHN Zhang Yunshu 2195.91
4 Black Win EST Nitov Melissa 1847.67
5 Black Win RUS Churikova Daria 1859.20
6 Black Loss RUS Fokicheva Anna 2011.27
7 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2386.80
9 Black Loss RUS Tolstoguzova Daria 2202.95
The 29th Russian Championship among Women
Date 2021-05-30 Rating 2133.14
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2382.01
2 Black Draw RUS Sadova Taisia 2100.37
3 Black Win RUS Kachaeva Ilona 1888.46
4 Black Win RUS Makhina Alla 1665.13
5 Black Loss RUS Metreveli Irina 2374.22
6 Black Win RUS Shkarupa Maria 1767.87
7 Black Loss RUS Savrasova Yulia 2437.97
8 Black Win RUS Petrova Mariia 2023.21
Moscow Open Youth 2021
Date 2021-04-25 Rating 2131.70
Round Color Result Opponent
A1 Black Loss RUS Gromov Danila 2316.14
A2 Black Win RUS Churikova Daria 1860.16
A3 Black Win RUS Tolstoguzova Sofia 2176.70
A4 Black Loss RUS Morozov Egor 2194.56
A5 Black Loss RUS Strakulia Lev 1880.68
A6 Black Loss RUS Linich Anastasia 1957.87
A7 Black Win RUS Petrova Mariia 2023.59
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 2132.80
Round Color Result Opponent
G1 Black Win RUS Vostriakova Yulia 1689.60
G2 Black Win RUS Sonina Vladislava 1846.90
G3 Black Win RUS Fokicheva Anna 1992.87
G4 Black Win RUS Petrova Mariia 2023.04
G6 Black Win RUS Churikova Daria 1858.50
G7 Black Win RUS Popova Maria 1681.48
G8 White Win RUS Karavaeva Maria 1803.42
G9 Black Win RUS Buslakova Darya 1864.46
G10 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2374.38
G11 Black Loss RUS Tolstoguzova Daria 2191.31
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 2132.63
Round Color Result Opponent
CG1 White Win RUS Vostriakova Yulia 1690.27
CG2 Black Win RUS Buslakova Darya 1862.55
CG3 Black Draw RUS Stoyanov Egor 2107.77
CG4 Black Loss RUS Sidorov Mikhail 2123.08
CG5 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2372.65
CG6 Black Win RUS Startsev Maksim 1972.10
CG7 Black Win RUS Fokicheva Anna 1991.29
H1 White Loss RUS Simanovskaia Anastasia 1853.06
The 29th Russian Championship, First League
Date 2021-02-27 Rating 2133.43
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Volkov Sergey 2324.06
2 Black Loss RUS Metreveli Irina 2369.41
3 Black Loss RUS Sirategyan Karen 2287.27
4 Black Win RUS Strakulia Lev 1875.93
5 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2270.04
6 Black Loss RUS Sidorov Mikhail 2120.85
7 Black Win RUS Rumyantseva Ekaterina 2003.21
8 Black Win RUS Salnikova Nonna 2112.35
9 Black Win RUS Stoyanov Egor 2105.86
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 2132.89
Round Color Result Opponent
1.2 Black Win RUS Pavlovskiy Egor 1741.01
2.1 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1932.45
2.2 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1932.45
4.1 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2366.15
4.2 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2366.15
4.3 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2366.15
5.1 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2120.95
5.2 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2120.95
5.3 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2120.95
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 2128.56
Round Color Result Opponent
W1 White Win RUS Yudina Polina 1781.33
W3 White Win RUS Simanovskaia Anastasia 1853.10
W4 Black Win RUS Matushkina Ksenia 2115.00
W5 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2361.70
W6 Black Loss RUS Savrasova Yulia 2436.12
W7 Black Loss RUS Sorokina Oksana 2367.60
The Third World Renju Open Online tournament, gr. A
Date 2020-12-06 Rating 2124.15
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Piruakov Artem 1628.06
3 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2123.03
4 White Loss JPN Nakayama Tomoharu 2750.09
5 Black Win KOR Kim Han Byeol 2027.41
6 White Win RUS Metreveli Maksim 2261.58
7 Black Loss KOR Kim Su Chan 2251.96
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2117.42
Round Color Result Opponent
G1 Black Win RUS Volskaya Darya 1879.60
G2 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2351.11
G3 Black Win RUS Mamontova Svetlana 1522.29
G4 White Win RUS Fokicheva Anna 1987.09
G5 White Loss RUS Buslakova Darya 1824.35
G6 Black Win RUS Vostriakova Yulia 1702.28
G7 Black Win RUS Popova Maria 1686.23
World Renju Youth Cup, G Group
Date 2020-08-06 Rating 2097.17
Round Color Result Opponent
1 Black Loss CHN Wang Xingyu 2149.48
2 White Win RUS Vostriakova Yulia 1716.39
3 Black Loss RUS Tolstoguzova Daria 2142.53
4 White Win RUS Karavaeva Maria 1825.14
5 Black Draw CHN Zhang Yunshu 2215.38
6 Black Loss CHN Zhu Jiayi 2341.02
7 Black Win RUS Roshtshina Dilyara 1593.21
8 White Loss CHN Zhang Xinyi 2285.06
9 Black Loss RUS Fokicheva Anna 1980.49
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 2082.02
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Fokichev Egor 1905.08
2 Black Win RUS Kulin Maxim 1757.48
3 Black Loss RUS Sidorov Mikhail 2058.11
4 Black Win RUS Vostriakova Yulia 1727.26
5 White Win RUS Semenov Andrei 1712.57
6 Black Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1951.35
7 Black Loss RUS Fokicheva Anna 1938.40
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2020-03-07 Rating 2081.94
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Prokopyev Andrei 1957.97
2 Black Loss RUS Stoyanov Egor 2083.09
3 Black Win RUS Shangina Alexandra 1896.76
5 White Draw RUS Matushkina Ksenia 2125.41
6 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2129.75
7 White Loss RUS Stulova Veronika 2001.44
8 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2303.08
9 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2137.85
10 White Win RUS Shabanov Ruslan 1987.36
11 Black Win RUS Naumov Egor 2013.33
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2080.26
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Simanovskaia Anastasia 1744.34
2 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2290.01
3 Black Win RUS Fokicheva Anna 1915.32
4 Black Loss RUS Metreveli Georgiy 2107.62
5 Black Win RUS Startsev Maksim 1876.36
6 Black Draw RUS Prokopyev Andrei 1965.28
7 Black Draw RUS Yudina Maria 2144.24
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 2079.90
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Startsev Maksim 1873.80
2 White Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1942.10
3 Black Win RUS Shangina Alexandra 1893.73
4 Black Win RUS Sidorov Mikhail 2030.67
5 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2289.37
7 Black Loss RUS Burtsev Peter 2260.98
8 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2298.41
9 White Win RUS Makhin Matvei 1784.37
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 2078.21
Round Color Result Opponent
3.1 Black Win RUS Fokicheva Anna 1902.40
3.2 White Win RUS Fokicheva Anna 1902.40
4.1 Black Win RUS Stoyanov Egor 2075.09
4.2 Black Loss RUS Stoyanov Egor 2075.09
4.3 White Loss RUS Stoyanov Egor 2075.09
Swedish Open Team Championship
Date 2019-11-17 Rating 2078.00
Round Color Result Opponent
2 Black Win EST Piik Sander 2164.52
3 Black Loss EST Purk Tauri 2348.98
4 Black Loss SWE Andersson Tord 2220.96
6 Black Win EST Ilu Oliver 1565.35
7 White Draw SWE Jonsson Peter 2240.39
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 2076.50
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Mikhailov Alexey 2422.79
3 Black Loss RUS Lisyutin Alexander 2229.03
4 White Loss RUS Komarov Sergey 1777.51
5 Black Win RUS Gorbachev Daniil 1820.89
6 Black Draw RUS Semyonov Vladimir 2349.69
7 Black Win RUS Kachaeva Ilona 1948.21
8 Black Win RUS Metreveli Maksim 2287.28
9 Black Loss RUS Volkov Sergey 2311.90
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 2073.64
Round Color Result Opponent
1 Black Draw RUS Prokopyev Andrei 1973.99
2 Black Win RUS Fokichev Egor 1865.03
3 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2293.59
4 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2139.48
5 Black Win RUS Kulin Maxim 1766.99
6 Black Draw RUS Matushkina Ksenia 2114.12
7 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2092.15
8 Black Win RUS Stulova Veronika 1992.99
9 Black Loss RUS Stoyanov Egor 2068.96
10 Black Loss RUS Naumov Egor 2010.62
11 White Loss RUS Shangina Alexandra 1889.05
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2071.87
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Vostriakova Yulia 1740.68
2 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2190.76
3 Black Loss RUS Shangina Alexandra 1887.49
4 White Win RUS Buslakova Darya 1739.11
5 Black Win RUS Fokichev Egor 1857.59
6 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1964.91
7 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2297.00
8 Black Loss RUS Matushkina Ksenia 2092.08
9 White Draw RUS Fokicheva Anna 1869.48
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2078.04
Round Color Result Opponent
G1 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2273.78
G2 White Win RUS Fokicheva Anna 1849.40
G3 White Win RUS Galkina Veronika 1479.12
G4 Black Loss RUS Stulova Veronika 2000.46
G5 White Win RUS Shkarupa Maria 1775.32
G6 White Win RUS Buslakova Darya 1729.63
G7 Black Win RUS Sonina Marina 1926.64
G9 Black Win RUS Tolstoguzova Sofia 2201.52
G10 Black Win RUS Shangina Alexandra 1878.67
G11 White Loss RUS Sadova Taisia 2168.35
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 2080.10
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Yusupmurzina Darya 2267.68
2 Black Win RUS Yusupmurzin Danila 2205.42
3 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 2057.09
4 Black Loss RUS Stulova Kristina 2105.44
5 Black Win RUS Matushkina Ksenia 2068.59
6 Black Win RUS Stulova Veronika 1991.85
7 Black Win RUS Stoyanov Egor 2001.61
8 Black Win RUS Novikova Daria 1975.72
9 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2081.39
10 White Loss RUS Fedotov Denis 2584.71
11 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2145.30
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2077.04
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Simanovskaia Anastasia 1639.76
2 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2147.19
3 White Win RUS Fokichev Egor 1860.20
4 Black Loss RUS Lashko Kira 2331.21
5 Black Win RUS Matushkina Ksenia 2068.71
6 Black Loss RUS Novikova Daria 1977.10
7 Black Loss RUS Semenov Oleg 2320.88
Tallinn Open 2018
Date 2018-12-30 Rating 2076.17
Round Color Result Opponent
B1 Black Win EST Lääne Kristjan 1701.24
B2 Black Win RUS Roginski Roman 1884.50
B3 Black Draw EST Lillemaa Argo 2134.84
B4 Black Loss EST Kolar Karl-Ustav 2113.00
B5 Black Win EST Lääne Rauno 1999.85
B6 Black Loss EST Olumets Erko 2136.45
B7 Black Win EST Mumm Kristina 1872.60
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 2071.38
Round Color Result Opponent
4.1 White Win RUS Sidorov Mikhail 1934.05
4.2 White Loss RUS Sidorov Mikhail 1934.05
4.3 Black Win RUS Sidorov Mikhail 1934.05
5.1 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2208.19
5.2 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2208.19
The 27th Russian Championship, First League
Date 2018-11-04 Rating 2068.56
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Filinov Vladimir 2445.01
2 Black Win RUS Arzybov Vladislav 1980.45
3 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2206.39
4 Black Loss RUS Tolstoguzova Daria 2028.65
5 White Win RUS Naumov Egor 1951.15
6 Black Loss RUS Kinelovskiy Nikita 2065.32
7 Black Win RUS Reznik Grigorii 1855.32
8 Black Win RUS Knyazeva Ekaterina 1963.52
9 Black Win RUS Troitsky Vsevolod 1983.45
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 2064.25
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Fedotov Denis 2579.59
2 Black Loss RUS Matushkina Ksenia 2069.39
3 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2158.37
4 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2064.36
5 Black Win RUS Yusupmurzin Danila 2203.43
6 Black Draw RUS Stulova Veronika 1988.63
7 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 2077.58
8 Black Win RUS Stoyanov Egor 1959.30
9 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2237.77
10 Black Loss RUS Novikova Daria 1967.45
11 Black Loss RUS Stulova Kristina 2123.29
Youth Russian Championship, group C,F
Date 2018-03-30 Rating 2059.02
Round Color Result Opponent
1 Black Draw RUS Sonina Vladislava 1737.33
2 Black Win RUS Tolstoguzova Daria 1986.94
3 White Win RUS Fokicheva Anna 1783.20
4 Black Win RUS Shevliakova Ekaterina 1630.14
5 Black Win RUS Shestakova Valeria 1761.79
6 Black Win RUS Vostriakova Yulia 1665.18
7 Black Win RUS Yudina Polina 1591.48
9 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2189.35
The 26nd Russian Championship, among Women
Date 2018-02-25 Rating 2057.42
Round Color Result Opponent
2 White Win RUS Sonina Marina 1876.28
4 White Win RUS Novikova Daria 1913.62
5 White Loss RUS Oborina Anastasja 2318.25
6 Black Loss RUS Salnikova Nonna 2180.83
7 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2082.04
8 Black Win RUS Sonina Vladislava 1724.85
9 Black Loss RUS Stulova Kristina 2122.81
10 White Loss RUS Lashko Kira 2374.30
11 White Loss RUS Tolstoguzova Sofia 2183.52
12 Black Win RUS Knyazeva Ekaterina 1950.71
13 White Loss RUS Sadova Taisia 2125.61
14 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2179.89
15 Black Loss RUS Kachaeva Ilona 1981.19
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 2060.20
Round Color Result Opponent
1 Black Draw RUS Matushkina Ksenia 2086.73
2 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2127.93
3 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2173.35
5 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2046.95
6 Black Loss RUS Stulova Veronika 1977.26
7 Black Win RUS Novikova Daria 1908.84
8 Black Win RUS Stoyanov Egor 1930.31
9 Black Loss RUS Fedotov Denis 2559.41
10 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2200.33
11 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2210.53
12 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2113.50
13 Black Win RUS Stulova Kristina 2120.06
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2066.41
Round Color Result Opponent
1 Black Win EST Muugamae Eric 1883.50
2 White Loss RUS Sumarokova Aleksandra 2340.04
3 Black Win RUS Sidorov Mikhail 1873.98
4 Black Win RUS Karpov Fyodor 2190.31
5 Black Win RUS Mezhenkov Dmitry 1787.86
6 White Win RUS Molotova Anastasja 1949.46
7 White Loss RUS Kryuchok Roman 2520.90
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 2069.18
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Tsehanovich Daria 1660.66
2 Black Win RUS Fokichev Egor 1820.14
3 White Win RUS Yusupmurzin Danila 2200.45
4 Black Win RUS Bykov Dmitrii 1814.65
5 Black Loss RUS Ponezhin Gennady 2180.90
6 Black Loss RUS Fedotov Denis 2546.91
7 Black Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1894.16
8 Black Win RUS Naumov Egor 1918.20
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 2069.71
Round Color Result Opponent
2.1 Black Win RUS Kulin Maxim 1794.25
2.2 Black Win RUS Kulin Maxim 1794.25
3.1 White Win RUS Fedotov Denis 2542.11
3.2 Black Loss RUS Fedotov Denis 2542.11
The 26th Russian Championship, First League
Date 2017-11-09 Rating 2068.54
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Kachaev Denis 2476.85
2 Black Loss RUS Mezhenkov Dmitry 1780.97
3 White Loss RUS Orlov Maxim 2226.29
4 Black Win RUS Pirozhnikova Alisa 1737.25
5 White Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1892.23
6 White Draw RUS Gromov Danila 2041.97
7 Black Win RUS Arzybov Vladislav 1948.33
8 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2191.87
9 White Win RUS Rumyantseva Ekaterina 2000.26
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2066.27
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Kryuchok Roman 2518.68
2 Black Win RUS Tsehanovich Daria 1658.02
3 Black Win RUS Fokicheva Anna 1751.12
4 Black Win RUS Mezhenkov Dmitry 1766.56
5 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2168.64
6 Black Loss RUS Prokopyev Andrei 1886.83
8 Black Win RUS Stulova Alisa 1704.39
9 Black Win RUS Novikova Daria 1897.87
Karepa camp
Date 2017-07-17 Rating 2066.35
Round Color Result Opponent
B1 White Win EST Moller Andrus 1776.11
B2 Black Win EST Kolk Mari 1892.62
B3 Black Win EST Lääne Rauno 1895.92
B4 White Win EST Pukk Oskar 1758.68
B5 Black Draw RUS Tolstoguzova Daria 1949.93
B6 Black Loss EST Narva Mart 2008.78
B7 Black Win EST Mumm Kristina 1914.59
D1 White Win EST Parjasaar Elerin 1832.94
D2 White Loss EST Murumaa Magnus 1905.24
D3 White Win EST Topkin Anna-Brigita 1725.20
D4 Black Win RUS Gromov Danila 2001.80
D5 Black Win RUS Tolstoguzova Daria 1949.93
D6 White Loss EST Pukk Oskar 1758.68
D7 Black Win EST Kolk Mari 1892.62
Youth Russian Championship, group H
Date 2017-03-30 Rating 2065.82
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Artemova Veronika 1706.46
2 Black Win RUS Sonina Vladislava 1624.51
3 Black Win RUS Shevliakova Ekaterina 1612.95
4 Black Win RUS Popova Maria 1553.81
5 Black Win RUS Shestakova Valeria 1768.32
6 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2099.78
7 Black Win RUS Fokicheva Anna 1737.48
8 White Win RUS Tsehanovich Daria 1657.27
9 Black Win RUS Volkova Sofia 1843.92
10 White Win RUS Vostriakova Yulia 1626.59
11 Black Win RUS Tolstoguzova Daria 1920.27
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2060.32
Round Color Result Opponent
1 Black Draw RUS Popova Daria 1785.64
2 Black Win RUS Novikova Daria 1888.35
3 White Win RUS Kurdina Olga 2279.89
4 Black Loss RUS Matushkina Ksenia 2141.42
5 Black Loss RUS Maximov Nikolay 2166.06
6 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2040.22
7 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2100.36
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2049.70
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Kryuchok Roman 2538.13
2 White Win RUS Bykov Dmitrii 1770.04
3 Black Win RUS Potiagov Nikita 1346.38
4 Black Win RUS Stulova Kristina 2070.82
5 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2151.96
6 Black Win RUS Prokopets Tatyana 2057.98
7 Black Win RUS Shelginskih Mikhail 1819.58
8 Black Win RUS Kozlova Viktoriia 1949.56
9 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1844.57
Youth Russian Championship, group F
Date 2016-03-30 Rating 2027.15
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Sonina Marina 1774.07
2 White Win RUS Shangina Alexandra 1871.73
3 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2008.82
4 Black Win RUS Tolstoguzova Daria 1845.98
5 White Loss RUS Popova Maria 1668.06
6 Black Win RUS Sadova Taisia 2025.97
7 White Loss RUS Viatkina Maria 1857.61
8 Black Win RUS Rastorgueva Ksenia 1634.53
9 White Win RUS Volkova Sofia 1851.61
10 Black Win RUS Glibina Anna 1792.99
11 Black Loss RUS Tolstoguzova Sofia 2079.14
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2016.11
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Sorokina Oksana 2387.29
2 Black Win RUS Shabanov Ivan 1623.72
3 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2108.24
4 Black Win RUS Kutarev Nikita 1701.45
5 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2067.89
6 White Win RUS Popova Daria 1753.44
7 White Win RUS Stulova Darya 2066.39
8 White Loss RUS Vohtomina Vladislava 2075.35
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 1998.73
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Tsehanovich Daria 1612.00
2 White Win RUS Prokopets Tatyana 2098.75
3 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2324.60
4 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2086.84
5 White Win RUS Prokopyev Andrei 1765.05
6 Black Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2051.59
7 Black Win RUS Stulova Veronika 1810.25
8 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2215.51
9 Black Win RUS Vorobjev Matvey 1885.82
10 Black Win RUS Kokachev Artem 1733.70
Youth Russian Championship, group F
Date 2015-03-28 Rating 1981.38
Round Color Result Opponent
2 Black Win RUS Stulova Veronika 1779.77
3 White Win RUS Kuzmina Alexandra 1896.65
4 Black Loss RUS Matushkina Ksenia 2086.95
8 Black Win RUS Sadova Taisia 1958.52
9 Black Win RUS Yusupmurzina Darya 1912.69
10 White Win RUS Tolstoguzova Sofia 2003.43
11 Black Win RUS Popova Daria 1781.49
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 1957.99
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Oborina Anastasja 2332.25
2 Black Win RUS Ustinova Milana 1603.64
3 White Win RUS Nogovitsin Alexander 1967.84
4 Black Win RUS Viatkina Maria 1828.72
5 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2088.22
6 Black Win RUS Kokachev Artem 1716.99
7 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2031.30
8 Black Loss RUS Shangina Alexandra 1817.98
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 1911.90
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Kryuchok Roman 2521.50
2 White Win RUS Korolyova Natalya 1693.78
3 Black Win RUS Musaev Vladislav 1674.65
4 White Loss RUS Shabanov Ruslan 1993.59
5 Black Loss RUS Evdokimova Ksenija 1906.18
6 White Loss RUS Stoyanova Anastasiya 1756.41
7 Black Win RUS Kulin Maxim 1747.21
8 White Win RUS Yusupmurzina Darya 1845.59
9 Black Loss RUS Kuzmina Alexandra 1837.25
10 White Win RUS Stulova Veronika 1725.95
Youth Russian Championship,group F
Date 2014-03-29 Rating 1890.82
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Popova Daria 1778.57
2 Black Win RUS Tsehanovich Valeria 1798.91
3 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2044.99
4 Black Loss RUS Kuzmina Alexandra 1827.37
5 White Win RUS Knyazeva Ekaterina 1802.85
6 White Loss RUS Vohtomina Vladislava 2028.21
7 White Win RUS Konoplitskaja Polina 1554.47
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 1880.49
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Sumarokova Aleksandra 2266.43
2 White Win RUS Kulin Maxim 1745.82
3 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 1954.67
4 White Loss RUS Tarabrina Elizaveta 1757.05
5 Black Win RUS Shabanov Ivan 1644.21
6 White Win RUS Shangina Alexandra 1781.19
7 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2045.61
8 White Win RUS Stulova Kristina 1906.00
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups C, F
Date 2013-07-28 Rating 1860.75
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Sarhadov Andrey 1825.62
2 Black Loss RUS Matushkina Ksenia 2004.91
3 White Win RUS Vokhtomina Yulia 1504.30
4 Black Win RUS Shabanov Ivan 1660.42
5 Black Win RUS Piruakov Artem 1668.00
6 White Win RUS Popova Daria 1756.58
7 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2039.81
8 White Loss RUS Naumov Egor 1800.99
9 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 1894.96
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2013-01-06 Rating 1838.85
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Popova Daria 1732.98
2 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 1909.21
3 White Win RUS Novozhilova Polina 1771.65
5 Black Loss RUS Makhina Alla 1783.83
6 Black Loss RUS Vasyukova Polina 1714.61
7 Black Win RUS Bykova Anastasya 1643.50
8 Black Win RUS Stoyanov Kirill 1832.94
9 White Loss RUS Stulova Kristina 1859.24