RUS Stoyanov Kirill

Place: Podyuga, Russia

Rating: 2117.99, Rank: 383

First game: 2012-05-20, Last game: 2021-08-08

Top rating: 2130.57 (2020-03-15)

Games: 539, Wins: 259, Draws: 31, Losses: 249

Gy1: 72, Gy2: 118, Gy5: 291

The Fourth World Renju Open, online, gr. A
Date 2021-08-08 Rating 2117.99
Round Color Result Opponent
1 White Loss TPE Cheng Mu-Jung 2391.06
2 White Draw KOR Kim Yun Tae 2359.94
3 Black Loss KOR Woo Gil 2160.36
4 White Win RUS Novichkova Viktoriia 1598.53
5 White Win RUS Gromov Danila 2303.01
6 White Loss SWE Jonsson Peter 2219.60
7 Black Win RUS Voronina Lyubov 1829.56
8 White Loss KOR Choi Dong-wook 2211.29
9 White Draw KOR Kim Su Chan 2236.04
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-07-24 Rating 2117.91
Round Color Result Opponent
B6 White Win RUS Semenov Andrei 1716.08
B8 White Loss RUS Sidorov Mikhail 2120.32
World Renju Youth Cup (online) AB Group
Date 2021-07-16 Rating 2118.10
Round Color Result Opponent
1 White Draw CHN Wang Miao 2037.76
2 Black Loss CHN Zhou Nan 2485.29
3 White Win RUS Arzybov Vladislav 1951.13
4 White Loss RUS Metreveli Maksim 2257.41
5 White Win RUS Troitsky Vsevolod 2055.34
6 White Loss JPN Kawamoto Shoma 2269.34
7 White Win EST Kolk Kuno 2246.99
8 White Loss EST Moor Karl-Mattias 2133.25
9 White Win EST Narva Jaan Oskar 2003.59
Youth Russian Championship
Date 2021-03-30 Rating 2117.53
Round Color Result Opponent
B1 White Loss RUS Gromov Danila 2319.63
B2 Black Loss RUS Burtsev Peter 2391.34
B3 White Win RUS Yusupmurzin Danila 2191.84
B4 White Draw RUS Kuvaev Vyacheslav 1991.26
B5 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2124.34
B6 White Draw RUS Arzybov Vladislav 1946.42
B7 Black Win RUS Makhin Matvei 1752.34
B8 White Win RUS Semenov Andrei 1716.41
B9 White Win RUS Kulin Maxim 1802.82
Youth Championship of Konosha region
Date 2021-03-21 Rating 2117.72
Round Color Result Opponent
BF1 Black Win RUS Piruakov Artem 1617.44
BF2 White Draw RUS Matushkina Ksenia 2108.61
BF4 White Loss RUS Kuvaev Vyacheslav 1991.18
BF5 White Win RUS Stulova Veronika 1984.36
BF6 White Win RUS Shangina Alexandra 1913.74
BF7 White Loss RUS Kulin Maxim 1801.22
BF8 Black Win RUS Semenov Andrei 1717.44
BF9 White Win RUS Bykov Dmitrii 1738.59
Poduga Cup 2020
Date 2021-02-07 Rating 2120.95
Round Color Result Opponent
2.1 White Win RUS Noskov Pavel 1950.48
2.2 Black Win RUS Noskov Pavel 1950.48
2.3 Black Win RUS Noskov Pavel 1950.48
3.1 White Win RUS Naumov Egor 2041.55
3.2 Black Win RUS Naumov Egor 2041.55
4.1 White Win RUS Startsev Maksim 1966.69
4.2 White Loss RUS Startsev Maksim 1966.69
4.3 Black Loss RUS Startsev Maksim 1966.69
5.1 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2132.89
5.2 White Win RUS Porokhina Ekaterina 2132.89
5.3 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2132.89
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2021-01-05 Rating 2123.45
Round Color Result Opponent
M1 Black Win RUS Piruakov Artem 1624.80
M1 Black Win RUS Piruakov Artem 1624.80
M2 White Win RUS Startsev Maksim 1958.67
M3 White Loss RUS Metreveli Maksim 2265.20
M4 White Win RUS Semenov Oleg 2175.64
M5 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2117.65
M6 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2189.71
M7 White Win RUS Stoyanov Egor 2101.95
The Third World Renju Open Online tournament, gr. A
Date 2020-12-06 Rating 2123.03
Round Color Result Opponent
1 White Loss JPN Tachi Masaya 2405.78
2 White Win RUS Burtsev Nikolai 2239.05
3 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2124.15
5 Black Win MAC Cheng Seng Hei 1744.93
6 Black Loss JPN Nakayama Tomoharu 2750.09
7 White Win GRE Pestov Arseni 2125.27
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2121.43
Round Color Result Opponent
B1 Black Draw RUS Semenov Andrei 1730.23
B2 White Win RUS Makhin Matvei 1758.10
B3 White Win RUS Geletyuk Konstantin 1655.33
B5 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2186.25
B6 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2117.83
B7 White Win RUS Shabanov Ivan 1708.02
B8 White Loss RUS Naumov Egor 2039.79
B9 Black Draw RUS Bykov Dmitrii 1747.87
B10 White Win RUS Kulin Maxim 1769.63
B11 Black Win RUS Kulin Maxim 1769.63
World Renju Youth Cup, AB Group
Date 2020-08-06 Rating 2121.92
Round Color Result Opponent
1 White Loss EST Kolk Kuno 2282.58
2 White Loss EST Lohmus Kristofer 2338.09
3 White Loss EST Heidmets Mark 1906.67
4 White Loss RUS Arzybov Vladislav 1955.11
6 Black Win TUR Eryilmaz Emir Mehmet 1796.00
7 White Win RUS Shabanov Ruslan 1968.76
8 White Win RUS Savvateev Mikhail 2006.07
9 White Win RUS Dyachkov Nikita 2124.47
Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 2130.57
Round Color Result Opponent
2 Black Win RUS Bykov Dmitrii 1761.80
3 Black Win RUS Yusupmurzina Darya 2304.49
4 White Win RUS Matushkina Ksenia 2125.09
5 Black Loss RUS Fedotov Denis 2572.37
6 White Win RUS Stoyanov Egor 2084.02
7 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2137.32
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2020-03-07 Rating 2129.75
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Shabanov Ruslan 1987.36
2 Black Win RUS Naumov Egor 2013.33
3 White Win RUS Prokopyev Andrei 1957.97
4 White Win RUS Stoyanov Egor 2083.09
5 White Win RUS Shangina Alexandra 1896.76
6 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2081.94
7 White Win RUS Matushkina Ksenia 2125.41
9 White Loss RUS Stulova Veronika 2001.44
10 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2303.08
11 White Win RUS Dyachkov Nikita 2137.85
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2113.67
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Noskov Pavel 1871.47
2 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2299.17
3 Black Win RUS Sidorov Mikhail 2036.43
4 White Loss RUS Kryuchok Roman 2474.94
5 White Win RUS Buslakova Anastasja 1852.68
6 White Win RUS Shangina Alexandra 1894.86
7 White Win RUS Naumov Egor 2014.53
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 2107.10
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Popova Maria 1649.28
2 Black Win RUS Fokicheva Anna 1909.26
3 White Loss RUS Metreveli Maksim 2289.37
4 Black Loss RUS Kuvaev Vyacheslav 1942.10
5 White Loss RUS Mikryukov Sergey 1803.28
6 Black Win RUS Geletyuk Konstantin 1670.50
7 White Win RUS Shabanov Ivan 1679.44
8 Black Win RUS Churikova Daria 1825.81
9 White Win RUS Puzanov Georgi 1757.38
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 2100.90
Round Color Result Opponent
3.1 White Win RUS Buslakova Anastasja 1838.95
3.2 White Win RUS Buslakova Anastasja 1838.95
4.1 White Win RUS Matushkina Ksenia 2119.52
4.2 Black Loss RUS Matushkina Ksenia 2119.52
6.1 Black Loss RUS Stoyanov Egor 2075.09
6.2 Black Loss RUS Stoyanov Egor 2075.09
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 2092.15
Round Color Result Opponent
1 White Draw RUS Naumov Egor 2010.62
2 Black Win RUS Shangina Alexandra 1889.05
3 White Loss RUS Prokopyev Andrei 1973.99
5 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2293.59
6 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2139.48
7 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2073.64
9 White Win RUS Kulin Maxim 1766.99
10 Black Draw RUS Stulova Veronika 1992.99
11 White Draw RUS Stoyanov Egor 2068.96
European Youth Championship 2019
Date 2019-07-10 Rating 2086.22
Round Color Result Opponent
AB1 Black Loss RUS Kinelovskiy Nikita 2108.71
AB2 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2289.66
AB3 Black Win TUR Dincer Emre 1683.63
AB4 White Win TUR Eryilmaz Emir Mehmet 1790.69
AB5 White Loss RUS Troitsky Vsevolod 2021.35
AB6 White Win EST Murumaa Magnus 1937.15
AB7 White Loss EST Piik Sander 2176.50
AB8 White Win TUR Yilmaz Oguzhan 1551.44
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2086.44
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Bykov Dmitrii 1765.60
2 Black Draw RUS Sidorov Mikhail 1989.97
3 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2038.20
4 White Win RUS Shangina Alexandra 1887.49
5 Black Win RUS Stulova Veronika 1994.82
6 Black Draw RUS Yusupmurzina Darya 2280.29
7 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2291.68
8 White Loss RUS Naumov Egor 1998.93
9 White Win RUS Novikova Daria 1964.32
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2089.10
Round Color Result Opponent
AB1 White Win RUS Troitsky Vsevolod 2004.64
AB2 White Loss RUS Fedotov Denis 2591.63
AB3 White Win RUS Naumov Egor 1980.89
AB4 White Win RUS Dyachkov Nikita 2140.74
AB5 Black Loss RUS Orlov Maxim 2355.23
AB6 White Loss RUS Metreveli Maksim 2292.09
AB7 White Win RUS Arzybov Vladislav 1979.57
AB8 Black Win RUS Lapin Ivan 1896.07
AB9 White Win RUS Semenov Oleg 2303.89
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 2081.39
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2145.30
2 Black Win RUS Yusupmurzina Darya 2267.68
3 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2205.42
4 Black Win RUS Shabanov Ruslan 2057.09
5 White Win RUS Stulova Kristina 2105.44
6 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2068.59
7 White Win RUS Stulova Veronika 1991.85
8 Black Draw RUS Stoyanov Egor 2001.61
9 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2080.10
10 White Win RUS Novikova Daria 1975.72
11 White Loss RUS Fedotov Denis 2584.71
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2076.88
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Makarova Daria 1754.75
2 White Draw RUS Naumov Egor 1964.38
3 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2263.32
4 Black Win RUS Stulova Kristina 2107.63
5 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2163.16
6 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2061.62
7 Black Win RUS Kulin Maxim 1782.34
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 2071.91
Round Color Result Opponent
5.1 White Win RUS Kulin Maxim 1787.40
5.2 Black Win RUS Kulin Maxim 1787.40
6.1 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2255.63
6.2 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2255.63
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 2064.36
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2237.77
2 White Win RUS Stulova Kristina 2123.29
3 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2069.39
4 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2064.25
5 Black Win RUS Stulova Veronika 1988.63
6 White Win RUS Stoyanov Egor 1959.30
7 Black Loss RUS Novikova Daria 1967.45
8 Black Loss RUS Fedotov Denis 2579.59
9 White Win RUS Dyachkov Nikita 2158.37
10 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2203.43
11 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2077.58
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 2060.65
Round Color Result Opponent
C2 Black Loss EST Piik Sander 2209.38
C3 White Loss CHN Zhao Yun 2395.95
C4 Black Win RUS Roginski Roman 1870.75
C5 White Win EST Narva Mart 2053.56
C6 White Loss CHN Kang Zheming 2537.68
C7 White Win TUR Ates Rahmi Kaan 1604.74
C8 Black Loss RUS Gromov Danila 2139.03
C9 White Loss RUS Makhin Matvei 1807.91
D6 Black Win TUR Ates Omer yagiz 1762.10
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 2060.47
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Yudina Polina 1613.27
2 Black Draw RUS Lashko Kira 2346.82
3 Black Win RUS Fokichev Egor 1852.91
4 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2213.96
5 Black Loss RUS Semenov Oleg 2336.61
6 Black Win RUS Makhin Matvei 1806.44
7 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2167.94
8 Black Win RUS Lapin Ivan 1901.31
9 Black Win RUS Stulova Veronika 1982.70
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2053.20
Round Color Result Opponent
B1 Black Win RUS Makhin Matvei 1793.30
B2 White Loss RUS Fedotov Denis 2569.20
B3 White Loss RUS Gromov Danila 2088.45
B4 White Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1900.92
B5 Black Win RUS Nebolsin Aleksei 2131.69
B6 Black Win RUS Danilin Ivan 2421.52
B7 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2190.65
B8 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2252.84
B9 White Draw RUS Troitsky Vsevolod 1940.65
Championship of Konoshsky region
Date 2018-02-09 Rating 2047.26
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Vohtomina Vladislava 2127.06
2 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2174.91
3 Black Loss RUS Semenov Oleg 2351.92
4 White Loss RUS Mikryukov Mikhail 2335.70
5 Black Loss RUS Lashko Kira 2377.69
6 White Loss RUS Fedotov Denis 2560.46
7 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2198.09
8 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2211.52
9 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 2114.38
10 White Loss RUS Stulova Kristina 2120.58
11 Black Win RUS Stulova Veronika 1977.72
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 2046.95
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Stulova Kristina 2120.06
2 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2086.73
3 White Win RUS Vohtomina Vladislava 2127.93
4 White Draw RUS Yusupmurzina Darya 2173.35
5 White Win RUS Porokhina Ekaterina 2060.20
7 Black Loss RUS Stulova Veronika 1977.26
8 White Win RUS Novikova Daria 1908.84
9 Black Win RUS Stoyanov Egor 1930.31
10 White Loss RUS Fedotov Denis 2559.41
11 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2200.33
12 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2210.53
13 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2113.50
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 2047.13
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Shestakova Valeria 1760.15
2 White Win RUS Potapov Maxim 1847.28
3 Black Loss RUS Stulova Kristina 2124.52
4 White Win RUS Prokopyev Andrei 1894.89
5 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2200.45
6 Black Win RUS Fokichev Egor 1820.14
7 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2203.12
8 Black Win RUS Mezhenkov Dmitry 1786.00
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 2047.05
Round Color Result Opponent
2.1 White Win RUS Mezhenkov Dmitry 1784.19
2.2 White Win RUS Mezhenkov Dmitry 1784.19
3.1 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2203.41
3.2 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2203.41
The 26th Russian Championship, First League
Date 2017-11-09 Rating 2047.29
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Smirnov Evgeny 2369.06
2 Black Win RUS Gromov Danila 2041.97
3 Black Loss RUS Radzevelyuk Alexander 2374.02
4 Black Win RUS Kachaeva Ilona 1971.15
5 Black Loss RUS Tolstoguzova Sofia 2181.05
6 White Draw RUS Dyachkov Nikita 2203.62
7 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2191.87
8 White Win RUS Glibina Ekaterina 1920.23
9 Black Loss RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2375.91
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 2043.79
Round Color Result Opponent
C2 White Win EST Kolar Karl-Ustav 2024.73
C3 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2222.24
C4 Black Draw EST Moor Karl-Mattias 1982.51
C5 White Win GRE Zilinskas Zilvinas 1719.78
C6 White Loss EST Piik Sander 2114.05
C7 Black Loss GRE Pestov Arseni 2184.31
C8 Black Win GRE Abovyan Alexander 1609.50
Youth Russian Championship, group C
Date 2017-03-30 Rating 2044.12
Round Color Result Opponent
2 Black Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1844.17
3 Black Loss RUS Danilin Ivan 2421.75
4 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2215.67
5 White Win RUS Bykov Dmitrii 1789.59
6 Black Win RUS Talanov Nikita 1613.43
7 Black Win RUS Reznik Grigorii 1879.73
8 Black Win RUS Arzybov Vladislav 1916.25
9 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2214.21
10 Black Win RUS Dik Kirill 1692.94
11 Black Loss RUS Fedoseyev Arseniy 2125.32
12 Black Win RUS Mezhenkov Dmitry 1751.08
13 White Win RUS Gromov Danila 1975.92
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2040.22
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Makarova Daria 1674.62
2 White Loss RUS Maximov Nikolay 2166.06
3 Black Win RUS Kulin Maxim 1793.09
4 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2214.86
5 White Win RUS Stulova Veronika 1910.36
6 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2060.32
7 White Loss RUS Serebryannikova Darya 1819.87
The 25th Russian Championship, First League
Date 2016-11-05 Rating 2042.93
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Taiblin Yuriy 2404.70
2 Black Win RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2298.47
3 White Loss RUS Lisyutin Alexander 2177.56
4 Black Loss RUS Radzevelyuk Alexander 2370.67
5 White Win RUS Postnikov Fedor 2052.01
6 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2210.77
8 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2171.66
9 White Win RUS Rumyantseva Ekaterina 1999.27
Youth World Championship
Date 2016-08-13 Rating 2042.87
Round Color Result Opponent
A1 Black Win EST Moor Karl-Mattias 1918.49
A2 White Loss EST Rahumagi Brenet 2271.73
A3 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2152.95
A4 Black Win EST Tiivel Siim 1901.49
A5 White Win RUS Shabanov Ruslan 2072.26
A6 White Loss EST Olumets Erko 2108.63
A7 White Loss EST Purk Tauri 2297.54
A8 White Win EST Kolar Johan-Eerik 1689.00
A9 Black Loss EST Heidmets Mark 2092.95
A9 Black Loss EST Heidmets Mark 2092.95
A10 White Loss RUS Nebolsin Aleksei 2120.24
A11 Black Win EST Soosaar Carlos 1740.08
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2043.92
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Shelginskih Mikhail 1819.58
2 White Loss RUS Karpov Fyodor 2147.89
3 White Loss RUS Litvinova Yulia 2160.92
3 Black Win RUS Shabanov Ivan 1639.32
4 White Win RUS Prokopets Tatyana 2057.98
5 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2208.72
6 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2043.57
7 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2217.24
8 White Win RUS Tsehanovich Daria 1638.62
9 White Win RUS Shangina Alexandra 1865.81
Youth Russian Championship, group B
Date 2016-03-30 Rating 2057.52
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Arzybov Vladislav 1895.42
2 White Win RUS Ponezhin Gennady 2116.21
3 White Loss RUS Lavrik-Karmazin Maksim 2249.49
4 White Loss RUS Danilin Ivan 2397.23
5 Black Draw RUS Lapin Ivan 1877.48
6 White Win RUS Fedotov Denis 2510.60
7 White Loss RUS Fedotov Denis 2510.60
8 White Win RUS Postnikov Fedor 2042.93
9 White Draw RUS Orlov Maxim 2065.06
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2016-03-07 Rating 2057.36
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Semenov Oleg 2325.93
2 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2202.47
3 Black Loss RUS Ponezhin Gennady 2116.39
4 White Win RUS Vohtomina Vladislava 2078.80
5 White Win RUS Prokopets Tatyana 2064.76
6 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2222.00
7 White Loss RUS Stulova Darya 2068.07
8 Black Win RUS Lapin Ivan 1876.06
9 White Loss RUS Stulova Kristina 2048.79
Poduga Championship, High league
Date 2016-02-07 Rating 2056.87
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Fedotov Denis 2502.93
2 White Loss RUS Semenov Oleg 2323.25
3 White Loss RUS Mikryukov Mikhail 2321.02
4 White Loss RUS Oborina Anastasja 2327.51
5 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2222.10
6 White Loss RUS Kurdina Olga 2309.14
7 White Draw RUS Ponezhin Gennady 2112.72
8 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2201.33
9 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2124.75
10 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2067.89
11 White Win RUS Shabanov Ruslan 2056.83
12 White Loss RUS Kryuchok Roman 2542.95
13 White Loss RUS Lashko Kira 2452.96
Poduga Championship, 1 st League
Date 2016-01-26 Rating 2058.30
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Vohtomina Vladislava 2075.76
2 Black Win RUS Shiryaevskaya Daria 2068.97
3 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2113.34
4 Black Win RUS Stulova Darya 2066.00
5 Black Win RUS Yusupmurzin Danila 2122.13
6 Black Win RUS Stulova Kristina 2034.51
7 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2056.20
8 White Win RUS Stulova Veronika 1850.49
9 Black Win RUS Kuzmina Alexandra 1924.92
10 White Win RUS Kozlova Viktoriia 1955.51
11 White Win RUS Kuznetsov Artem 1788.88
12 White Win RUS Dyachkov Nikita 2199.15
13 Black Win RUS Prokopets Tatyana 2068.94
14 White Loss RUS Novikova Daria 1868.95
15 Black Win RUS Yusupmurzina Darya 1997.77
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2055.14
Round Color Result Opponent
2 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2224.10
3 White Win RUS Kokachev Artem 1731.35
5 White Loss RUS Ponezhin Gennady 2113.13
6 White Win RUS Pastuhov Ruslan 1736.80
7 White Win RUS Tsehanovich Valeria 1848.00
8 Black Win RUS Yusupmurzina Darya 1995.84
World Championship BT
Date 2015-08-12 Rating 2030.66
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Filinov Vladimir 2437.83
2 White Loss RUS Volkov Sergey 2381.64
3 Black Loss RUS Buszkowski Ludwik 2056.90
5 White Loss JPN Ishitani Shin-ichi 2335.00
6 Black Draw RUS Khramov Aleksey 1737.73
7 White Win RUS Stoyanova Anastasiya 1750.39
8 White Loss RUS Fedotov Denis 2451.82
9 Black Loss TPE Wang Chih-Kung 2276.94
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 2029.26
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Shangina Alexandra 1841.97
2 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 1954.19
3 Black Win RUS Viatkina Maria 1847.61
4 White Loss RUS Naumov Egor 1836.76
5 White Loss RUS Lapin Ivan 1858.54
6 White Win RUS Utkin Dmitryi 1758.20
7 Black Win RUS Vorobjev Matvey 1885.82
8 White Win RUS Grigoriev Roman 1945.08
9 White Win RUS Kurdina Olga 2348.28
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 2022.41
Round Color Result Opponent
C1 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1738.78
C2 White Win TUR Teyyar Selim 1868.78
C3 Black Loss EST Raag Ardi 1932.17
C4 Black Win EST Kolar Karl-Ustav 1917.72
C5 Black Loss EST Ikla Markus 2068.94
C6 White Loss RUS Danilin Ivan 2341.95
C7 Black Win EST Pukk Oskar 1664.47
C8 White Win TUR Ates Rahmi Kaan 1594.20
C9 Black Loss EST Piik Sander 1980.68
Youth Russian Championship, group C
Date 2015-03-28 Rating 2021.37
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Sokolov Mikhail 1675.12
2 Black Win RUS Kulin Maxim 1752.18
3 White Win RUS Molodtsov Kirill 1828.72
4 Black Draw RUS Nikolaev Nikita 2096.64
5 Black Loss RUS Danilin Ivan 2332.60
6 Black Win RUS Fedoseyev Arseniy 2083.31
7 White Win RUS Gromov Danila 1902.89
8 Black Win RUS Nebolsin Aleksei 2073.59
9 White Win RUS Kokachev Artem 1721.74
10 White Win RUS Epifanov Evgenii 1909.64
Poduga Championship, 1st League
Date 2015-01-25 Rating 2008.10
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2074.57
2 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2035.39
3 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2098.87
4 White Loss RUS Stulova Darya 2074.45
5 Black Draw RUS Shabanov Ruslan 2008.51
6 Black Win RUS Stulova Kristina 1957.63
7 White Win RUS Shiryaevskaya Daria 2036.56
8 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2119.33
9 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2092.98
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 2006.01
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Shangina Alexandra 1817.98
2 Black Win RUS Metreveli Maksim 2034.61
3 White Loss RUS Merkulov Artyom 2507.72
4 White Win RUS Prokopyev Ruslan 2008.74
5 White Loss RUS Oborina Anastasja 2332.25
5 White Loss RUS Oborina Anastasja 2332.25
6 Black Win RUS Novikova Daria 1859.93
7 White Win RUS Kurdina Olga 2361.16
8 White Loss RUS Semenov Oleg 2274.84
The 23th Russian Championship, First League
Date 2014-11-07 Rating 1990.54
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Sirategyan Karen 2363.05
2 White Loss RUS Balabhai Viktor 2432.45
3 Black Draw RUS Lapin Ivan 1831.80
4 Black Loss RUS Glibina Ekaterina 1943.05
5 White Win RUS Knyazeva Ekaterina 1812.57
6 White Loss RUS Postnikov Fedor 2018.73
7 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2106.25
8 Black Win RUS Ponezhin Gennady 2124.74
9 Black Loss RUS Suhanov Arkadyi 1902.08
Youth World Championship
Date 2014-08-13 Rating 1977.54
Round Color Result Opponent
C1 Black Win EST Narva Mart 1857.68
C2 White Loss CHN Zheng Xinrui 1930.75
C3 White Draw EST Piik Sander 1912.97
C4 White Win CHN Shao Zequan 1937.85
C5 Black Draw EST Raag Ardi 1842.94
C7 White Loss CHN Xu Yikuan 2420.77
C8 White Loss CHN Kang Tingrui 2141.67
C9 White Win RUS Fridman Mikhail 1807.30
C10 Black Win RUS Fedoseyev Arseniy 2075.17
C11 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2059.19
c6 Black Win RUS Danilin Ivan 2274.09
Karepa Open Yamaguchi
Date 2014-08-01 Rating 1974.88
Round Color Result Opponent
1 White Loss EST Rahumagi Brenet 2119.02
2 Black Loss EST Ikla Markus 2061.43
3 White Win EST Piik Sander 1911.65
4 Black Win EST Murumaa Magnus 1816.25
5 White Win EST Kaljumae Kristina Katarina 1700.92
6 Black Loss EST Holtsman Kris 1976.16
7 White Loss EST Narva Mart 1857.42
Karepa Open Taraguchi
Date 2014-07-30 Rating 1974.58
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Bovkonyuk Pavel 1870.86
2 White Win RUS Makhina Alla 1803.41
3 White Loss RUS Kryuchok Roman 2520.00
4 Black Loss EST Reinik Liise-Marie 2030.95
5 White Win EST Tiivel Tuuli 1958.59
6 Black Win EST Kolar Karl-Ustav 1826.59
7 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2088.90
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 1971.47
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Smirnov Aleksandr 1516.71
2 White Win RUS Ponezhin Gennady 2113.10
3 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2215.55
4 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2085.46
5 Black Win RUS Shangina Alexandra 1801.27
6 Black Loss RUS Evdokimova Ksenija 1906.18
7 White Win RUS Yusupmurzina Darya 1845.59
8 Black Loss RUS Metreveli Maksim 1983.53
9 Black Win RUS Korolyova Natalya 1693.78
10 White Win RUS Dyachkov Nikita 2053.70
Youth Russian Championship,group C
Date 2014-03-29 Rating 1946.49
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Nikolaev Nikita 2073.27
2 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2038.27
3 Black Draw RUS Musikhin Leonid 1948.00
4 White Win RUS Kuznetsov Artem 1762.55
6 Black Win RUS Pastuhov Ruslan 1705.93
7 Black Draw RUS Tikhomirov Stepan 1966.13
8 Black Win RUS Mityagin Anton 1765.08
9 Black Loss RUS Danilin Ivan 2271.15
10 Black Win RUS Naumov Egor 1818.82
11 Black Loss RUS Fedoseyev Arseniy 2074.04
12 Black Loss RUS Metreveli Maksim 1952.69
13 White Loss RUS Utkin Dmitryi 1740.12
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 1935.37
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2352.64
2 Black Win RUS Sarhadov Andrey 1826.91
3 White Loss RUS Stulova Darya 2057.36
4 Black Win RUS Zhukova Iana 1748.92
5 Black Win RUS Vohtomina Vladislava 2017.78
6 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2013.87
7 Black Win RUS Mikryukov Mikhail 2280.23
8 White Win RUS Popova Daria 1772.11
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups C, F
Date 2013-07-28 Rating 1894.96
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Sheina Elizaveta 1654.49
2 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2039.81
3 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2004.91
4 Black Win RUS Vokhtomina Yulia 1504.30
5 White Win RUS Sarhadov Andrey 1825.62
6 Black Win RUS Shabanov Ivan 1660.42
7 Black Win RUS Zhukova Iana 1740.83
8 Black Win RUS Metreveli Maksim 1890.31
9 White Win RUS Porokhina Ekaterina 1860.75
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 1890.08
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Sokovoi Oleg 1643.67
2 White Loss EST Holtsman Kris 1960.84
3 Black Loss EST Narva Mai 2114.95
4 White Win RUS Evdokimova Ksenija 1890.56
5 White Loss EST Reinik Liise-Marie 2008.62
6 White Win RUS Stulova Kristina 1894.98
7 White Win RUS Vohtomina Vladislava 2040.29
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 1889.01
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Mikryukov Mikhail 2277.27
2 White Loss EST Kolk Kaia 2030.49
3 White Loss EST Ikla Markus 1976.05
4 Black Loss RUS Sokovoi Oleg 1643.72
5 Black Win EST Sonist Siim Artur 1680.75
6 Black Win RUS Metreveli Maksim 1885.94
7 Black Loss RUS Novikova Daria 1834.51
Youth European Championship
Date 2013-07-05 Rating 1888.25
Round Color Result Opponent
C1 Black Win EST Murumaa Mathias 1605.23
C2 White Win RUS Dyachkov Nikita 1959.41
C3 White Loss RUS Fedoseyev Arseniy 2057.95
C4 White Loss EST Heidmets Mark 2049.12
C5 Black Win EST Murumaa Magnus 1782.81
C6 White Win EST Tiivel Siim 1854.06
C7 White Loss GRE Pestov Arseni 2020.19
C8 White Loss RUS Fedotov Denis 2336.59
C9 Black Win RUS Makhin Matvei 1700.64
C10 White Win EST Moor Karl-Mattias 1745.25
C11 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 1936.82
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2013-01-06 Rating 1832.94
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Romanov Sergey 2073.18
2 Black Win RUS Kinozerov Kirill 1910.63
3 White Loss RUS Spirichev Vladislav 1970.11
4 White Win RUS Stulova Kristina 1859.24
5 Black Loss RUS Vorobjev Matvey 1868.48
6 White Loss RUS Novikova Daria 1827.79
7 Black Loss RUS Makhina Alla 1783.83
8 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 1838.85
Youth World Championship
Date 2012-08-15 Rating 1803.48
Round Color Result Opponent
C2 White Loss RUS Kinozerov Kirill 1902.92
C3 White Loss RUS Bazalisky Artyomi 1699.66
C4 White Loss RUS Ponezhin Gennady 1981.33
C5 Black Loss EST Olumets Erko 2044.24
C6 White Loss EST Tiivel Siim 1798.15
C7 White Loss RUS Shabanov Ruslan 1857.68
C8 White Loss RUS Georgiev Filip 1759.41
C9 White Win EST Holtsman Kris 1933.31
C10 White Loss GRE Pestov Arseni 1962.78
C11 Black Win EST Narva Mart 1822.99
C12 White Loss RUS Fedotov Denis 2281.99
C13 Black Loss RUS Fridman Mikhail 1824.06
Championship of Konoshsky region
Date 2012-05-20 Rating 1802.31
Round Color Result Opponent
6 White Loss RUS Semenov Oleg 2069.34
7 White Loss RUS Stulova Darya 1967.49