RUS Matushkina Ksenia

Place: Podyuga, Russia

Rating: 2029.91, Rank: 442

First game: 2012-05-20, Last game: 2020-03-15

Top rating: 2089.92 (2016-07-29)

Games: 406, Wins: 226, Draws: 33, Losses: 147

Gy1: 61, Gy2: 115, Gy5: 274

Youth Championship of Konoshky region
Date 2020-03-15 Rating 2029.91
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Shabanov Ivan 1500.29
2 White Win RUS Semenov Andrei 1540.06
3 Black Loss RUS Fedotov Denis 2563.03
4 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2046.58
5 Black Loss RUS Sidorov Mikhail 1880.51
7 Black Win RUS Bykov Dmitrii 1650.78
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2020-03-07 Rating 2030.52
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Naumov Egor 1881.55
2 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1871.36
3 Black Win RUS Stoyanov Egor 1957.56
4 White Draw RUS Shangina Alexandra 1755.03
5 Black Draw RUS Porohina Ekaterina 1973.10
7 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2045.32
8 White Win RUS Stulova Veronika 1906.97
9 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2197.85
10 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2059.56
11 Black Win RUS Shabanov Ruslan 1931.26
The 28th Russian Championship among Women
Date 2020-02-23 Rating 2030.50
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Tolstoguzova Daria 1982.24
2 Black Win RUS Linich Anastasia 1719.81
3 Black Win RUS Stulova Kristina 2006.26
4 Black Draw RUS Tolstoguzova Sofia 2147.13
5 Black Draw RUS Lashko Kira 2261.64
6 Black Loss RUS Salnikova Nonna 2151.99
7 Black Loss RUS Metreveli Irina 2329.63
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2030.38
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Startsev Masksim 1650.78
2 Black Draw RUS Lashko Kira 2263.77
3 Black Win RUS Novikova Daria 1866.55
4 Black Win RUS Makhin Matvei 1687.67
5 Black Win RUS Maximov Nikolay 2064.84
6 Black Draw RUS Metreveli Maksim 2253.54
7 Black Loss RUS Semyonov Oleg 2292.79
New year tournament
Date 2019-12-15 Rating 2028.19
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Kazantsev Konstantin 1461.09
2 Black Win RUS Makhin Matvei 1688.94
3 Black Win RUS Bykov Dmitrii 1649.87
4 White Draw RUS Yusupmurzina Darya 2204.97
5 Black Draw RUS Stulova Veronika 1906.21
7 Black Loss RUS Gorbachev Daniil 1761.80
8 Black Win RUS Mikryukov Sergey 1495.31
9 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2251.14
Poduga Cup 2019
Date 2019-11-20 Rating 2026.68
Round Color Result Opponent
3.1 Black Win RUS Sidorov Mikhail 1868.48
3.2 Black Win RUS Sidorov Mikhail 1868.48
4.1 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2014.09
4.2 White Win RUS Stoyanov Kirill 2014.09
Qualification Tournament
Date 2019-10-07 Rating 2022.27
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Shangina Alexandra 1759.40
2 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1884.21
3 Black Win RUS Fokichev Egor 1695.11
4 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2206.39
5 White Win RUS Dyachkov Nikita 2057.85
6 White Draw RUS Porohina Ekaterina 1974.05
7 Black Win RUS Kulin Maxim 1633.28
9 Black Win RUS Stulova Veronika 1898.45
10 Black Loss RUS Stoyanov Egor 1957.40
11 White Win RUS Naumov Egor 1895.62
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2003.92
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Sidorov Mikhail 1858.80
2 Black Loss RUS Potapov Maxim 1744.29
3 Black Draw RUS Makarova Daria 1631.49
4 Black Win RUS Shabanov Ivan 1509.93
5 Black Win RUS Lapin Ivan 1816.00
6 Black Win RUS Kulin Maxim 1646.47
7 Black Win RUS Stulova Kristina 2018.46
8 White Win RUS Porohina Ekaterina 1977.28
9 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2247.70
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 1986.28
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Stulova Kristina 2031.14
2 Black Draw RUS Novikova Daria 1892.44
3 Black Win RUS Stulova Veronika 1905.30
4 Black Loss RUS Stoyanov Egor 1909.99
5 White Loss RUS Porohina Ekaterina 1993.73
6 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2005.26
7 Black Loss RUS Fedotov Denis 2554.38
8 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2073.38
9 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2198.38
10 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2136.04
11 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 1989.09
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 1987.31
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Agarkov Dmitrii 1687.31
2 Black Win RUS Metreveli Georgiy 2046.40
3 Black Loss RUS Semyonov Oleg 2314.65
4 Black Win RUS Molotova Anastasja 1912.39
5 White Loss RUS Porohina Ekaterina 1991.90
6 White Win RUS Shangina Alexandra 1763.94
7 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2036.21
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 1987.98
Round Color Result Opponent
5.1 White Draw RUS Shangina Alexandra 1763.76
5.2 Black Win RUS Shangina Alexandra 1763.76
5.3 Black Win RUS Shangina Alexandra 1763.76
6.1 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2140.58
6.2 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2140.58
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 1991.09
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Stulova Kristina 2050.44
2 White Win RUS Porohina Ekaterina 1982.24
3 Black Win RUS Stoyanov Kirill 1992.06
4 White Draw RUS Stulova Veronika 1906.67
5 Black Win RUS Stoyanov Egor 1874.10
6 Black Loss RUS Novikova Daria 1887.25
7 Black Loss RUS Fedotov Denis 2548.20
9 White Draw RUS Yusupmurzin Danila 2136.83
10 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2010.73
11 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2175.67
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 1996.87
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Tsehanovich Daria 1563.94
2 Black Win RUS Shangina Alexandra 1760.87
3 Black Loss RUS Fedotov Denis 2550.27
4 Black Win RUS Naumov Egor 1849.10
5 White Win RUS Shabanov Ruslan 2021.83
6 White Loss RUS Semenov Andrei 1499.37
7 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2155.31
8 Black Loss RUS Prokopyev Andrei 1843.90
9 Black Win RUS Fokicheva Anna 1670.54
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2012.48
Round Color Result Opponent
E1 Black Win RUS Shkarupa Maria 1703.71
E2 Black Loss RUS Stulova Kristina 2056.93
E4 White Win RUS Knyazeva Ekaterina 1875.83
E5 White Win RUS Kazanina Daria 1641.10
E6 Black Win RUS Stulova Veronika 1902.63
E7 Black Draw RUS Pirozhnikova Alisa 1676.59
E8 White Loss RUS Sadova Taisia 2074.25
E9 White Draw RUS Tolstoguzova Sofia 2129.68
E10 Black Win RUS Sonina Marina 1817.78
E11 White Win RUS Popova Maria 1628.31
E12 White Win RUS Shangina Alexandra 1758.15
E13 Black Win RUS Vohtomina Vladislava 2062.85
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 2016.31
Round Color Result Opponent
1 White Draw RUS Porohina Ekaterina 1981.66
2 Black Win RUS Stoyanov Kirill 1982.57
3 Black Loss RUS Stulova Veronika 1903.97
4 Black Loss RUS Novikova Daria 1835.92
5 Black Win RUS Stoyanov Egor 1851.94
6 Black Loss RUS Fedotov Denis 2530.33
7 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2147.76
8 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2151.21
9 Black Draw RUS Shabanov Ruslan 2050.14
10 Black Loss RUS Stulova Kristina 2049.43
12 White Win RUS Vohtomina Vladislava 2066.47
13 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2115.00
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2021.10
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Agarkov Dmitrii 1621.97
2 Black Draw RUS Molotova Anastasja 1921.85
3 Black Loss RUS Lashko Kira 2344.69
4 Black Win RUS Yusupmurzin Konstantin 1720.05
5 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 2046.98
6 Black Win RUS Novikova Daria 1833.31
7 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2273.21
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 2025.65
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Agarkov Dmitrii 1617.56
2 Black Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1814.01
3 Black Win RUS Stulova Veronika 1894.97
4 White Loss RUS Ponezhin Gennady 2135.28
5 Black Win RUS Sidorov Mikhail 1779.96
6 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2142.28
7 White Win RUS Tsehanovich Valeria 1812.20
8 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2150.52
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 2028.84
Round Color Result Opponent
2.1 Black Win RUS Shabanov Ivan 1566.67
2.2 Black Win RUS Shabanov Ivan 1566.67
3.1 Black Win RUS Stulova Veronika 1892.36
3.2 Black Win RUS Stulova Veronika 1892.36
4.1 Black Loss RUS Fedotov Denis 2515.28
4.1 White Loss RUS Fedotov Denis 2515.28
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2049.52
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Stulova Alisa 1505.53
2 Black Win RUS Fokichev Egor 1706.15
3 Black Loss RUS Fedotov Denis 2506.94
4 Black Win RUS Tsehanovich Valeria 1810.52
5 Black Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1803.87
6 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2297.08
7 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1814.64
8 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2191.11
9 Black Win RUS Stulova Veronika 1873.30
Youth Russian Championship, group G
Date 2017-03-30 Rating 2065.24
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Kazanina Daria 1660.87
2 Black Win RUS Knyazeva Ekaterina 1870.68
3 Black Win RUS Pirozhnikova Alisa 1660.75
4 White Win RUS Sadova Taisia 2056.36
5 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2049.98
6 White Win RUS Popova Maria 1621.51
7 White Loss RUS Tolstoguzova Sofia 2113.07
8 Black Loss RUS Tsehanovich Valeria 1812.55
9 Black Win RUS Glibina Anna 1726.39
10 Black Win RUS Stulova Veronika 1856.60
11 Black Win RUS Sonina Marina 1745.60
The 25nd Russian Championship, among Women
Date 2017-02-26 Rating 2070.12
Round Color Result Opponent
1 Black Draw RUS Stulova Kristina 2049.09
2 Black Win RUS Stulova Darya 2003.87
3 White Win RUS Volkova Sofia 1777.61
4 Black Win RUS Novikova Daria 1828.20
5 White Win RUS Novichkova Viktoriia 1532.77
6 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2035.57
7 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2000.90
8 Black Win RUS Sonina Marina 1739.43
9 Black Win RUS Knyazeva Ekaterina 1869.91
10 Black Loss RUS Lashko Kira 2406.28
11 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2314.32
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2079.31
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Martishus Vladimir 1429.04
2 Black Win RUS Karpov Fyodor 2129.13
3 White Draw RUS Mikryukov Mikhail 2291.86
4 White Win RUS Porohina Ekaterina 1986.07
5 Black Loss RUS Kryuchok Roman 2497.95
6 Black Loss RUS Kurdina Olga 2235.89
7 White Win RUS Yusupmurzin Danila 2105.79
Youth World Championship
Date 2016-08-13 Rating 2089.84
Round Color Result Opponent
E1 White Loss RUS Sumarokova Aleksandra 2286.16
E2 White Loss RUS Sadova Taisia 2009.51
E3 White Win EST Örd Laura 1589.53
E4 Black Win EST Parjasaar Elerin 1732.28
E5 Black Win EST Jogimaa Carmen 1745.77
E6 Black Win RUS Kurdina Olga 2242.13
E7 White Win EST Kolk Mari 1875.28
E8 White Loss CHN Wang Qingqing 2544.36
E9 Black Loss RUS Lashko Kira 2420.84
E10 Black Win EST Tiivel Tuuli 1924.02
E11 Black Win RUS Tolstoguzova Sofia 2063.55
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2089.92
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Shelginskih Maksim 1716.69
2 White Draw RUS Vostryakov Alexey 2174.52
3 Black Win RUS Yusupmurzina Darya 1967.65
4 Black Win RUS Metreveli Maksim 2113.18
5 White Win RUS Semyonov Oleg 2308.92
6 White Loss RUS Fedotov Denis 2491.02
7 White Draw RUS Yusupmurzin Danila 2104.40
8 Black Draw RUS Dyachkov Nikita 2165.50
9 Black Draw RUS Oborina Anastasja 2300.48
Youth Russian Championship, group E
Date 2016-03-30 Rating 2071.05
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Kazanina Daria 1652.74
2 Black Win RUS Popova Daria 1694.50
3 White Loss RUS Stulova Darya 2022.34
4 Black Win RUS Knyazeva Ekaterina 1833.63
5 Black Win RUS Pirozhnikova Alisa 1615.47
6 Black Win RUS Prokopets Tatyana 2014.09
7 Black Draw RUS Vohtomina Vladislava 2034.76
8 Black Draw RUS Stulova Kristina 2003.06
9 Black Loss RUS Novikova Daria 1818.94
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2016-03-07 Rating 2068.58
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2082.68
2 White Loss RUS Semyonov Oleg 2293.15
3 White Win RUS Kokachev Artem 1679.06
4 Black Win RUS Stulova Darya 2021.10
5 Black Win RUS Kulin Maxim 1703.05
6 White Win RUS Pastuhov Ruslan 1690.27
7 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2161.61
8 Black Win RUS Kozlova Viktoriia 1907.33
9 White Win RUS Karpov Fyodor 2088.39
Poduga Championship, 1 st League
Date 2016-01-26 Rating 2062.70
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Stulova Kristina 1984.77
2 White Win RUS Shabanov Ruslan 2012.41
3 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2014.41
4 White Win RUS Kuzmina Alexandra 1880.86
5 White Win RUS Kozlova Viktoriia 1909.08
6 White Win RUS Kuznetsov Artem 1736.05
7 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2158.80
8 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2021.62
9 Black Win RUS Novikova Daria 1818.43
10 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 1949.17
11 Black Win RUS Vohtomina Vladislava 2030.07
12 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2024.68
13 Black Win RUS Stulova Veronika 1797.52
14 Black Loss RUS Stulova Darya 2020.33
15 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2074.26
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2060.34
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Vostriakova Yulia 1498.54
2 White Draw RUS Sorokina Oksana 2369.24
3 White Win RUS Prokopets Tatyana 2024.95
4 White Loss RUS Pestereva Maria 2199.95
5 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2074.12
6 Black Win RUS Shangina Alexandra 1804.22
7 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2009.79
8 White Loss RUS Stulova Darya 2021.41
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 2052.70
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Stoyanov Egor 1674.51
2 White Loss RUS Kurdina Olga 2310.54
3 Black Win RUS Utkin Dmitryi 1716.19
4 White Win RUS Vorobjev Matvey 1846.78
5 White Loss RUS Semyonov Oleg 2280.21
6 Black Win RUS Yusupmurzina Darya 1907.57
7 White Win RUS Lapin Ivan 1807.54
8 Black Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2010.52
9 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2055.23
10 White Win RUS Kozlova Viktoriia 1917.19
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 2050.03
Round Color Result Opponent
F1 Black Win TUR Zencir Pelin 1419.72
F2 White Win RUS Kuzmina Alexandra 1861.06
F3 Black Win EST Laur Ingel 1435.99
F4 Black Win TUR Gurguc Melek Sofia 1354.28
F5 Black Win RUS Popova Daria 1729.74
F6 Black Win TUR Zencir Pelin 1419.72
F7 Black Win RUS Kuzmina Alexandra 1861.06
F8 Black Win EST Laur Ingel 1435.99
F9 Black Win TUR Gurguc Melek Sofia 1354.28
F10 Black Win RUS Popova Daria 1729.74
Youth Russian Championship, group F
Date 2015-03-28 Rating 2046.28
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Stulova Veronika 1731.30
2 White Win RUS Kuzmina Alexandra 1855.28
4 White Win RUS Porohina Ekaterina 1925.32
7 Black Win RUS Sadova Taisia 1912.61
8 Black Win RUS Yusupmurzina Darya 1867.04
9 Black Loss RUS Tolstoguzova Sofia 1956.43
10 Black Win RUS Popova Daria 1735.53
Poduga Championship, 1st League
Date 2015-01-25 Rating 2036.24
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Stoyanov Kirill 1966.25
2 Black Draw RUS Stulova Kristina 1910.33
3 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 1999.29
4 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2078.54
5 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2055.76
6 White Win RUS Shabanov Ruslan 1970.81
7 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 1998.62
8 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2066.38
9 Black Win RUS Stulova Darya 2043.02
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 2033.63
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Ustinova Milana 1554.82
2 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2305.35
3 White Loss RUS Mikryukov Mikhail 2290.02
4 Black Loss RUS Vostryakov Alexey 2176.93
5 White Loss RUS Lapin Ivan 1792.07
6 Black Draw RUS Vohtomina Vladislava 2063.20
7 White Loss RUS Shabanov Ruslan 1970.40
8 Black Win RUS Novikova Daria 1819.54
Youth World Championship
Date 2014-08-13 Rating 2032.28
Round Color Result Opponent
F1 White Win RUS Tsehanovich Valeria 1737.56
F2 Black Win EST Laur Ingel 1441.05
F3 Black Win RUS Kuzmina Alexandra 1804.85
F4 Black Win RUS Vohtomina Vladislava 2029.77
F6 Black Win RUS Popova Daria 1749.54
F7 White Loss CHN Fan Xuanzuo 2393.55
F8 White Win EST Koni Kirke 1738.71
F9 White Win EST Kaljumae Kristina Katarina 1574.70
F11 White Win CHN Bai Ruonan 1822.70
Karepa Open Yamaguchi
Date 2014-08-01 Rating 2030.92
Round Color Result Opponent
1 White Loss EST Holtsman Kris 1937.66
2 White Win EST Koni Kirke 1736.24
2 White Win EST Piik Sander 1872.15
3 White Loss RUS Sumarokova Aleksandra 2290.02
4 Black Win EST Narva Mart 1812.17
5 White Loss RUS Bovkonyuk Pavel 1834.88
6 Black Win EST Kaljumae Kristina Katarina 1575.95
7 Black Win RUS Yusupmurzin Danila 1963.34
Karepa Open Taraguchi
Date 2014-07-30 Rating 2030.76
Round Color Result Opponent
1 Black Loss EST Holtsman Kris 1937.58
2 White Win EST Ikla Markus 2024.69
3 Black Loss EST Lohmus Kristofer 2068.45
4 Black Win EST Sonist Siim Artur 1650.31
6 White Win EST Piik Sander 1872.02
7 Black Win EST Murumaa Magnus 1748.34
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-07-14 Rating 2029.51
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Popova Polina 1647.69
2 Black Loss RUS Lashko Kira 2356.27
3 White Win RUS Tsehanovich Valeria 1738.94
4 Black Win RUS Pastuhov Ruslan 1671.56
5 Black Loss RUS Vostryakov Alexey 2191.85
6 Black Win RUS Novozhilova Polina 1768.13
7 Black Loss RUS Semyonov Oleg 2204.91
8 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2026.17
9 Black Win RUS Stulova Darya 2032.89
10 Black Win RUS Novikova Daria 1821.84
Youth Russian Championship,group F
Date 2014-03-29 Rating 2020.31
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Vohtomina Vladislava 1995.66
2 White Win RUS Konoplitskaja Polina 1518.69
3 Black Win RUS Porohina Ekaterina 1837.22
4 Black Win RUS Tarabrina Elizaveta 1718.79
5 Black Win RUS Popova Daria 1742.52
6 Black Win RUS Tsehanovich Valeria 1736.33
8 Black Win RUS Kuzmina Alexandra 1791.53
9 White Win RUS Knyazeva Ekaterina 1761.57
Poduga Championship, High League
Date 2014-02-07 Rating 2009.89
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Lashko Kira 2351.79
2 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2334.24
3 Black Win RUS Fedotov Denis 2370.58
4 Black Loss RUS Mikryukov Mikhail 2284.14
5 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2171.55
6 White Loss RUS Semyonov Oleg 2171.31
7 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2004.30
8 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2025.76
9 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 1939.92
11 White Loss RUS Kurdina Olga 2339.39
12 Black Loss RUS Kryuchok Roman 2521.43
Poduga Championship, 1 st League
Date 2014-01-26 Rating 2009.05
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2003.17
3 White Win RUS Stulova Darya 2032.84
4 White Win RUS Yusupmurzin Danila 1926.87
5 Black Win RUS Shabanov Ruslan 1938.60
6 Black Win RUS Stulova Kristina 1851.29
7 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2021.86
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 2006.62
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Shangina Alexandra 1739.13
2 White Win RUS Evdokimova Ksenija 1844.83
3 Black Loss RUS Sorokina Oksana 2349.35
4 Black Loss RUS Ponezhin Gennady 2079.26
5 Black Loss RUS Semyonov Oleg 2164.05
6 Black Win RUS Zhukova Iana 1712.80
7 Black Win RUS Shiryaevskaya Daria 1997.88
8 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2167.13
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups C, F
Date 2013-07-28 Rating 1987.91
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Naumov Egor 1762.20
2 White Win RUS Porohina Ekaterina 1803.21
3 Black Win RUS Stoyanov Kirill 1852.68
4 White Win RUS Zhukova Iana 1704.88
5 Black Draw RUS Vohtomina Vladislava 1991.32
6 Black Win RUS Piruakov Artem 1628.23
7 Black Win RUS Metreveli Maksim 1854.95
8 Black Win RUS Tsehanovich Valeria 1758.49
9 Black Win RUS Popova Daria 1721.69
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 1983.69
Round Color Result Opponent
1 White Win EST Rahumagi Brenet 1989.85
2 Black Win EST Reimand Hanna-Kai 1715.04
3 Black Loss RUS Lashko Kira 2371.82
4 Black Win EST Tiivel Tuuli 1899.58
5 White Loss RUS Metreveli Georgiy 2126.92
6 White Loss EST Ikla Markus 1951.37
7 White Draw EST Kilk Oliver 1907.96
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 1982.95
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Mahina Elena 1551.37
2 White Loss RUS Pestov Arseni 1991.53
3 White Win RUS Evdokimova Ksenija 1834.19
4 Black Win RUS Shabanov Ruslan 1916.52
5 Black Loss RUS Fedotov Denis 2319.46
6 Black Loss EST Holtsman Kris 1920.97
7 Black Draw EST Rahumagi Brenet 1989.34
Youth European Championship
Date 2013-07-05 Rating 1982.29
Round Color Result Opponent
F1 Black Win EST Kiis Katriin 1679.05
F2 White Win EST Tiivel Tuuli 1898.99
F3 White Loss RUS Vohtomina Vladislava 1990.48
F5 Black Win RUS Kuzmina Alexandra 1760.54
F6 Black Win RUS Novikova Daria 1812.00
F7 White Win RUS Stulova Kristina 1839.61
F8 Black Win RUS Popova Daria 1717.83
F9 Black Win RUS Zhukova Iana 1703.18
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2013-01-06 Rating 1927.23
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Maximov Nikolay 2190.61
2 Black Win RUS Shabanov Ruslan 1864.23
3 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 1935.80
4 White Loss RUS Ponezhin Gennady 2008.26
5 Black Loss RUS Novikova Daria 1804.95
6 White Win RUS Popova Daria 1699.67
7 White Loss RUS Stulova Darya 1996.29
8 White Loss RUS Vohtomina Vladislava 1966.55
9 Black Loss RUS Bykova Anastasya 1606.71
Youth World Championship
Date 2012-08-15 Rating 1913.21
Round Color Result Opponent
F1 Black Loss RUS Stulova Kristina 1805.75
F2 Black Win RUS Novozhilova Polina 1752.96
F4 Black Win RUS Novikova Daria 1786.32
F5 Black Win RUS Shiryaevskaya Daria 1902.20
F6 White Loss EST Tiivel Tuuli 1873.25
F7 White Loss RUS Evdokimova Ksenija 1811.72
F8 Black Win RUS Popova Daria 1695.90
F9 White Loss RUS Vohtomina Vladislava 1958.01
Championship of Konoshsky region
Date 2012-05-20 Rating 1911.00
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Semyonov Oleg 2049.64