RUS Stulova Kristina

Place: Podyuga, Russia

Rating: 2081.99, Rank: 429

First game: 2011-07-10, Last game: 2020-11-08

Top rating: 2127.91 (2018-03-30)

Games: 437, Wins: 205, Draws: 38, Losses: 194

Gy1: 1, Gy2: 30, Gy5: 230

Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-11-08 Rating 2081.99
Round Color Result Opponent
White Loss RUS Matushkina Ksenia 2120.56
World Renju Youth Cup, EF Group
Date 2020-08-06 Rating 2085.10
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Linich Anastasia 1902.19
2 Black Loss CHN Cao Xueyu 2171.78
3 Black Win RUS Tolstoguzova Sofia 2178.47
4 White Win RUS Stulova Veronika 1992.31
5 White Loss CHN Liu Xun 2351.22
6 Black Win RUS Novikova Daria 1956.90
7 Black Loss RUS Matushkina Ksenia 2128.66
8 White Win RUS Stulova Darya 1999.80
9 White Loss RUS Sadova Taisia 2137.22
The 28th Russian Championship among Women
Date 2020-02-23 Rating 2083.89
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Lashko Kira 2282.26
2 White Draw RUS Makhina Alla 1674.16
3 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2124.78
5 White Win RUS Shkarupa Maria 1783.60
6 Black Loss RUS Tolstoguzova Sofia 2190.17
7 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2300.78
8 Black Loss RUS Metreveli Irina 2373.38
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2020-01-04 Rating 2089.77
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Buslakova Darya 1762.39
2 White Win RUS Stulova Veronika 2001.95
3 White Draw RUS Maximov Nikolay 2129.00
4 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2142.22
5 White Win RUS Kuvaev Vyacheslav 1943.55
6 White Win RUS Vostryakov Alexey 2168.99
7 White Loss RUS Metreveli Maksim 2289.91
The 28th Russian Championship, First League
Date 2019-11-02 Rating 2093.37
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Radzevelyuk Alexander 2311.61
2 White Win RUS Kondakov Ilya 2009.26
3 Black Loss RUS Sirategyan Karen 2234.71
4 White Win RUS Gorbachev Daniil 1820.81
5 Black Win RUS Semyonov Vladimir 2349.60
6 White Loss RUS Katsev Ilya 2342.30
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-06-24 Rating 2094.58
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Kulin Maxim 1768.88
2 Black Win RUS Stulova Veronika 1994.74
4 White Win RUS Prokopyev Andrei 1964.83
5 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2038.12
7 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2091.99
8 White Win RUS Lapin Ivan 1898.32
9 Black Win RUS Shangina Alexandra 1887.41
Youth Russian Championship
Date 2019-03-30 Rating 2094.06
Round Color Result Opponent
EF1 Black Loss RUS Stulova Darya 1969.46
EF2 White Win RUS Novichkova Viktoriia 1601.25
EF3 White Draw RUS Oborina Anastasja 2292.73
EF4 Black Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2045.63
EF5 Black Loss RUS Kazanina Daria 1735.90
EF6 White Loss RUS Novikova Daria 1973.40
EF7 Black Loss RUS Pirozhnikova Alisa 1763.92
EF8 White Win RUS Makhina Alla 1696.92
EF9 Black Win RUS Knyazeva Ekaterina 1972.78
The 27th Russian Championship among Women
Date 2019-02-24 Rating 2101.24
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Novikova Daria 1972.40
2 White Win RUS Salnikova Nonna 2178.05
3 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2270.95
4 Black Win RUS Prokopets Tatyana 2109.09
5 Black Loss RUS Metreveli Irina 2349.62
6 White Loss RUS Tolstoguzova Sofia 2202.83
7 Black Win RUS Kachaeva Ilona 1972.68
8 White Loss RUS Sadova Taisia 2165.74
Youth Championship of Poduga. High league
Date 2019-01-31 Rating 2105.36
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Matushkina Ksenia 2068.51
2 White Win RUS Stulova Veronika 1991.77
3 Black Win RUS Stoyanov Egor 2001.54
4 White Win RUS Porokhina Ekaterina 2080.02
5 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2081.31
6 Black Loss RUS Fedotov Denis 2584.57
7 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2145.22
8 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2267.59
9 White Draw RUS Yusupmurzin Danila 2205.33
10 White Win RUS Shabanov Ruslan 2057.01
11 Black Loss RUS Novikova Daria 1975.65
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2019-01-05 Rating 2107.55
Round Color Result Opponent
1 Black Draw RUS Fokichev Egor 1860.13
2 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2163.08
3 Black Win RUS Tsehanovich Daria 1685.88
4 White Loss RUS Stoyanov Kirill 2076.80
5 White Draw RUS Shabanov Ruslan 2061.54
7 Black Draw RUS Stulova Veronika 1992.98
Poduga Cup 2018
Date 2018-11-30 Rating 2114.36
Round Color Result Opponent
5.1 White Win RUS Naumov Egor 1956.86
5.2 White Loss RUS Naumov Egor 1956.86
5.3 White Win RUS Naumov Egor 1956.86
6.1 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2149.86
6.2 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2149.86
6.3 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2149.86
7.1 Black Draw RUS Stulova Veronika 1994.45
7.2 Black Win RUS Stulova Veronika 1994.45
7.3 White Draw RUS Stulova Veronika 1994.45
8.1 White Win RUS Yusupmurzina Darya 2255.54
8.2 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2255.54
8.3 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2255.54
Qualification Tournament
Date 2018-09-30 Rating 2123.22
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Matushkina Ksenia 2069.32
2 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 2064.27
3 Black Loss RUS Stulova Veronika 1988.56
4 White Win RUS Stoyanov Egor 1959.22
5 White Win RUS Novikova Daria 1967.37
6 White Loss RUS Fedotov Denis 2579.46
7 White Win RUS Dyachkov Nikita 2158.29
8 Black Win RUS Yusupmurzin Danila 2203.35
9 Black Win RUS Shabanov Ruslan 2077.51
10 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2237.68
11 White Win RUS Porokhina Ekaterina 2064.17
XII Youth World Championship
Date 2018-08-05 Rating 2125.82
Round Color Result Opponent
EF1 White Win RUS Sumarokova Aleksandra 2330.13
EF2 White Win EST Reimand Hanna-Kai 1904.12
EF3 White Draw RUS Makhina Alla 1719.20
EF4 White Win CHN Liu Xun 2397.77
EF5 Black Win RUS Stulova Darya 1985.93
EF6 Black Loss EST Kolk Mari 1856.87
EF7 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2096.28
EF9 Black Win EST Kolk Mari 1856.87
F8 White Win EST Reimand Hanna-Kai 1904.12
F10 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2096.28
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-07-22 Rating 2126.27
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Noskov Pavel 1786.15
2 Black Win RUS Viatkina Maria 1866.10
3 White Win RUS Prokopets Tatyana 2094.11
4 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2271.80
5 Black Win RUS Stulova Darya 1988.01
6 Black Win RUS Vohtomina Vladislava 2121.81
7 Black Loss RUS Fedotov Denis 2581.22
8 Black Loss RUS Lashko Kira 2346.74
9 White Loss RUS Novikova Daria 1951.16
Youth Russian Championship, group A,B,D,E
Date 2018-03-30 Rating 2127.91
Round Color Result Opponent
E2 White Win RUS Matushkina Ksenia 2084.61
E3 White Draw RUS Knyazeva Ekaterina 1954.01
E4 White Win RUS Kazanina Daria 1703.80
E5 Black Win RUS Stulova Veronika 1977.72
E6 Black Win RUS Pirozhnikova Alisa 1738.79
E7 White Win RUS Sadova Taisia 2130.47
E8 White Win RUS Tolstoguzova Sofia 2184.75
E9 White Win RUS Sonina Marina 1883.63
E10 Black Win RUS Popova Maria 1661.00
E11 Black Win RUS Shangina Alexandra 1851.21
E12 Black Draw RUS Vohtomina Vladislava 2125.04
E13 Black Win RUS Shkarupa Maria 1779.63
The 26nd Russian Championship, among Women
Date 2018-02-25 Rating 2122.73
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Sonina Vladislava 1724.79
3 Black Win RUS Lashko Kira 2374.22
4 Black Loss RUS Tolstoguzova Sofia 2183.44
5 White Loss RUS Knyazeva Ekaterina 1950.65
6 Black Loss RUS Sadova Taisia 2125.53
7 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2179.81
8 Black Win RUS Kachaeva Ilona 1981.11
9 White Win RUS Porokhina Ekaterina 2057.35
10 Black Win RUS Sonina Marina 1876.21
12 White Win RUS Novikova Daria 1913.54
13 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2318.17
14 Black Loss RUS Salnikova Nonna 2180.74
15 White Win RUS Prokopets Tatyana 2081.97
Championship of Konoshsky region
Date 2018-02-09 Rating 2120.51
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2174.83
2 White Loss RUS Semenov Oleg 2351.81
3 White Loss RUS Mikryukov Mikhail 2335.62
4 Black Loss RUS Lashko Kira 2377.61
6 White Win RUS Dyachkov Nikita 2198.01
7 Black Loss RUS Yusupmurzin Danila 2211.44
8 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 2114.30
9 Black Win RUS Stulova Veronika 1977.65
10 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2047.18
11 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2126.99
Youth Championship of Poduga, High league
Date 2018-01-31 Rating 2119.99
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Stoyanov Kirill 2046.87
2 Black Loss RUS Stulova Veronika 1977.19
3 White Win RUS Novikova Daria 1908.77
4 White Win RUS Stoyanov Egor 1930.24
5 Black Loss RUS Fedotov Denis 2559.30
6 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2200.25
7 White Draw RUS Yusupmurzin Danila 2210.45
8 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 2113.42
10 White Win RUS Matushkina Ksenia 2086.66
11 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2127.86
12 White Loss RUS Yusupmurzina Darya 2173.28
13 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2060.12
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2018-01-05 Rating 2121.80
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Vostriakova Yulia 1652.90
2 White Loss RUS Fedotov Denis 2553.56
3 White Win RUS Potapov Maxim 1846.68
4 Black Loss RUS Mezhenkov Dmitry 1787.79
5 Black Win RUS Popova Daria 1792.16
6 Black Win RUS Tsehanovich Valeria 1886.73
7 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2202.83
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2017-12-15 Rating 2124.45
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Artemova Veronika 1711.42
2 Black Win RUS Kulina Daria 1634.16
3 White Win RUS Stoyanov Kirill 2047.05
4 White Draw RUS Fedotov Denis 2546.81
5 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2130.54
6 Black Win RUS Kulin Maxim 1795.30
7 Black Win RUS Stoyanov Egor 1928.18
8 Black Draw RUS Ponezhin Gennady 2180.83
Poduga Cup 2017
Date 2017-11-30 Rating 2125.33
Round Color Result Opponent
2.1 White Win RUS Popova Daria 1793.89
2.2 Black Win RUS Popova Daria 1793.89
3.1 White Win RUS Novikova Daria 1904.22
3.2 White Win RUS Novikova Daria 1904.22
4.2 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2203.33
4.2 Black Win RUS Dyachkov Nikita 2203.33
4.3 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2203.33
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-07-28 Rating 2127.75
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Shangina Alexandra 1849.18
2 Black Win RUS Shabanov Ruslan 2097.44
3 White Loss RUS Lashko Kira 2410.08
4 Black Win RUS Vostriakova Yulia 1636.81
5 White Win RUS Makhina Alla 1773.93
6 White Win RUS Dyachkov Nikita 2209.89
7 White Win RUS Kryuchok Roman 2518.58
8 White Loss RUS Fedotov Denis 2535.12
9 Black Loss RUS Metreveli Maksim 2232.04
Youth European Championship
Date 2017-05-04 Rating 2118.61
Round Color Result Opponent
EF1 Black Loss RUS Sadova Taisia 2112.45
EF2 Black Win GRE Ibragim Jasmin 1569.21
EF3 Black Win GRE Mihailidi Kristina 1848.89
EF4 Black Win GRE Bojga Maria 1799.14
EF5 Black Win RUS Tolstoguzova Sofia 2169.60
EF6 White Loss RUS Stulova Darya 2058.87
EF7 Black Win RUS Vohtomina Vladislava 2108.50
EF8 White Win RUS Prokopets Tatyana 2057.62
EF9 White Win RUS Makhina Alla 1779.87
Youth Russian Championship, group E,F
Date 2017-03-30 Rating 2112.62
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Prokopets Tatyana 2056.25
3 White Win RUS Serebryannikova Darya 1811.02
4 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2360.09
5 Black Win RUS Glibina Ekaterina 1909.66
6 White Loss RUS Stulova Darya 2062.37
7 White Loss RUS Kurdina Olga 2282.20
8 White Win RUS Prokopets Tatyana 2056.25
10 White Win RUS Serebryannikova Darya 1811.02
11 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2360.09
12 Black Win RUS Glibina Ekaterina 1909.66
13 White Draw RUS Stulova Darya 2062.37
14 White Loss RUS Kurdina Olga 2282.20
The 25nd Russian Championship, among Women
Date 2017-02-26 Rating 2107.07
Round Color Result Opponent
1 White Draw RUS Matushkina Ksenia 2132.90
2 White Loss RUS Oborina Anastasja 2359.40
3 Black Loss RUS Lashko Kira 2437.66
4 Black Win RUS Stulova Darya 2062.37
5 White Win RUS Volkova Sofia 1843.09
6 Black Win RUS Novikova Daria 1891.31
7 Black Win RUS Novichkova Viktoriia 1617.60
8 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 2089.50
9 Black Win RUS Prokopets Tatyana 2057.49
10 Black Draw RUS Sonina Marina 1794.60
11 White Win RUS Knyazeva Ekaterina 1932.83
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2017-01-05 Rating 2096.40
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Turabov Egor 1437.74
2 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2214.83
3 Black Win RUS Naumov Egor 1866.04
4 White Draw RUS Maximov Nikolay 2165.99
5 White Draw RUS Yusupmurzin Danila 2154.35
6 White Loss RUS Karpov Fyodor 2168.97
7 Black Draw EST Muugamae Eric 1871.57
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-07-29 Rating 2070.75
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Turabov Egor 1457.60
2 White Loss RUS Semenov Oleg 2342.10
3 Black Win RUS Naumov Egor 1855.27
4 White Loss RUS Porokhina Ekaterina 2049.64
5 Black Win RUS Sokolov Mikhail 1751.53
6 Black Win RUS Tsehanovich Valeria 1864.18
7 White Draw RUS Karpov Fyodor 2147.82
8 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2217.18
Youth Russian Championship, group E
Date 2016-03-30 Rating 2053.81
Round Color Result Opponent
1 White Draw RUS Prokopets Tatyana 2062.88
2 White Loss RUS Vohtomina Vladislava 2082.13
3 Black Win RUS Knyazeva Ekaterina 1888.53
4 Black Win RUS Novikova Daria 1871.34
5 White Win RUS Kazanina Daria 1708.76
6 Black Win RUS Popova Daria 1752.28
7 White Win RUS Stulova Darya 2070.05
8 White Draw RUS Matushkina Ksenia 2124.69
9 White Win RUS Pirozhnikova Alisa 1670.79
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2016-03-07 Rating 2048.73
Round Color Result Opponent
3 White Win RUS Kozlova Viktoriia 1954.01
4 White Loss RUS Semenov Oleg 2325.86
5 Black Win RUS Popova Daria 1750.32
6 White Win RUS Prokopets Tatyana 2064.70
7 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2059.01
8 White Win RUS Karpov Fyodor 2123.97
9 Black Win RUS Stoyanov Kirill 2057.29
The 24nd Russian Championship, among Women
Date 2016-02-28 Rating 2046.07
Round Color Result Opponent
1 White Win RUS Glibina Ekaterina 1919.95
2 Black Loss RUS Sumarokova Aleksandra 2322.43
3 Black Loss RUS Salnikova Nonna 2185.56
4 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2065.77
5 White Win RUS Shiryaevskaya Daria 2063.58
6 Black Loss RUS Oborina Anastasja 2332.08
7 White Loss RUS Lashko Kira 2454.95
8 Black Draw RUS Stulova Darya 2067.84
9 White Win RUS Novikova Daria 1869.19
11 White Draw RUS Kurdina Olga 2305.00
Poduga Championship, 1 st League
Date 2016-01-26 Rating 2034.45
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2113.29
2 Black Win RUS Stulova Darya 2065.94
3 White Loss RUS Yusupmurzin Danila 2122.07
4 Black Loss RUS Stulova Veronika 1850.43
5 Black Win RUS Shabanov Ruslan 2056.14
6 White Loss RUS Stoyanov Kirill 2058.24
7 Black Win RUS Kuzmina Alexandra 1924.87
8 White Loss RUS Kozlova Viktoriia 1955.45
9 Black Win RUS Kuznetsov Artem 1788.82
10 White Win RUS Dyachkov Nikita 2199.09
11 White Draw RUS Prokopets Tatyana 2068.88
12 Black Loss RUS Novikova Daria 1868.89
13 Black Win RUS Yusupmurzina Darya 1997.71
14 Black Win RUS Vohtomina Vladislava 2075.71
15 Black Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2068.92
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2016-01-05 Rating 2027.62
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Fokichev Egor 1680.17
2 White Loss RUS Oborina Anastasja 2326.08
3 White Win RUS Serebryannikova Darya 1816.53
4 Black Loss RUS Sumarokova Aleksandra 2320.00
5 Black Loss RUS Stulova Veronika 1848.20
6 White Win RUS Novikova Daria 1869.50
7 Black Loss RUS Yusupmurzina Darya 1995.78
8 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1808.39
Youth Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-07-24 Rating 1982.99
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Prokopyev Andrei 1765.00
2 Black Loss RUS Tsehanovich Valeria 1833.35
3 Black Win RUS Popova Daria 1767.90
4 White Loss RUS Kozlova Viktoriia 1961.43
5 White Loss RUS Kuznetsov Artem 1783.38
6 Black Win RUS Kulin Maxim 1757.87
7 Black Draw RUS Vohtomina Vladislava 2086.79
8 White Win RUS Lapin Ivan 1858.48
9 Black Loss RUS Novikova Daria 1870.22
10 White Loss RUS Dyachkov Nikita 2134.34
Youth European Championship
Date 2015-05-04 Rating 1971.98
Round Color Result Opponent
E1 Black Win EST Reimand Hanna-Kai 1760.06
E2 Black Loss EST Tiivel Tuuli 1962.68
E4 Black Win EST Örd Laura 1682.50
E5 White Loss RUS Stulova Darya 2072.59
E6 Black Win RUS Vohtomina Vladislava 2095.21
E7 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2109.11
E8 Black Loss RUS Lashko Kira 2423.69
E9 Black Win EST Kolk Mari 1872.69
Youth Russian Championship, group E
Date 2015-02-28 Rating 1962.35
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2099.87
2 White Loss RUS Lashko Kira 2414.17
3 Black Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2037.65
4 White Win RUS Knyazeva Ekaterina 1828.56
5 White Draw RUS Prokopets Tatyana 2118.43
6 Black Draw RUS Novikova Daria 1858.48
7 White Loss RUS Stulova Darya 2072.26
8 Black Win RUS Kozlova Viktoriia 1954.20
9 White Win RUS Pirozhnikova Alisa 1652.80
Poduga Championship, 1st League
Date 2015-01-25 Rating 1957.58
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Dyachkov Nikita 2092.92
2 White Draw RUS Matushkina Ksenia 2074.51
3 Black Win RUS Yusupmurzin Danila 2035.34
4 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2098.82
5 White Loss RUS Stulova Darya 2074.40
6 White Loss RUS Stoyanov Kirill 2008.05
7 White Loss RUS Shabanov Ruslan 2008.46
8 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2036.51
9 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2119.27
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2015-01-06 Rating 1957.34
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Smirnov Aleksandr 1521.02
2 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2094.82
3 White Win RUS Yusupmurzina Darya 1889.21
4 White Win RUS Nogovitsin Alexander 1967.79
5 White Draw RUS Vostryakov Alexey 2205.78
6 Black Draw RUS Romanov Sergey 2102.99
7 White Loss RUS Semenov Oleg 2274.79
8 White Win RUS Yusupmurzin Danila 2031.25
Youth Russian Championship,group E
Date 2014-03-29 Rating 1918.98
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Sumarokova Aleksandra 2281.12
2 Black Loss RUS Lashko Kira 2369.95
4 Black Win RUS Korolyova Natalya 1686.66
5 White Win RUS Shiryaevskaya Daria 2037.41
6 White Loss RUS Evdokimova Ksenija 1902.81
7 Black Win RUS Novikova Daria 1857.84
8 White Loss RUS Stulova Darya 2061.93
9 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2069.07
Youth Championship of Konoshsky region
Date 2014-03-09 Rating 1916.30
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Lashko Kira 2370.44
2 Black Win RUS Suhanov Arkadyi 1901.52
3 Black Win RUS Shilov Nikita 1742.09
4 Black Win RUS Shiryaevskaya Daria 2037.39
5 Black Loss RUS Nogovitsin Alexander 2012.49
6 Black Win RUS Lapin Ivan 1823.00
7 White Loss RUS Semenov Oleg 2198.34
8 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2063.83
Poduga Championship, 1 st League
Date 2014-01-26 Rating 1907.91
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Prokopets Tatyana 2053.58
2 Black Win RUS Yusupmurzin Danila 1956.30
3 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 2035.14
4 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 1973.12
5 Black Loss RUS Vohtomina Vladislava 2017.90
6 White Loss RUS Matushkina Ksenia 2029.47
7 White Loss RUS Stulova Darya 2058.38
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2014-01-05 Rating 1905.95
Round Color Result Opponent
1 Black Win RUS Kulin Maxim 1745.78
2 White Win RUS Vohtomina Vladislava 2017.74
3 White Loss RUS Mikryukov Mikhail 2280.19
4 White Loss RUS Sumarokova Aleksandra 2266.39
5 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 1969.45
6 Black Loss RUS Kuzmina Alexandra 1816.24
7 Black Win RUS Kuznetsov Artem 1764.08
8 Black Loss RUS Porokhina Ekaterina 1880.44
Youth Championship of Arkhangelsk region, groups A, B, D,E
Date 2013-07-28 Rating 1897.48
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Prokopets Tatyana 2013.12
2 Black Loss RUS Shabanov Ruslan 1954.85
3 Black Win RUS Orlov Dmitryi 1500.89
4 White Win RUS Yusupmurzin Danila 1938.66
5 White Win RUS Rachitskaya Viktoria 2198.72
6 Black Win RUS Novikova Daria 1832.79
7 White Loss RUS Karpov Fyodor 2080.58
8 White Win RUS Evdokimova Ksenija 1892.80
8 Black Loss RUS Kinozerov Kirill 1915.09
9 Black Win RUS Lapin Ivan 1819.32
Karepa Open Yamaguchi and Mind Sport Triathlon
Date 2013-07-11 Rating 1894.94
Round Color Result Opponent
1 White Draw EST Kilk Oliver 1926.45
2 Black Win RUS Mahina Elena 1582.93
3 White Loss RUS Shabanov Ruslan 1952.94
4 Black Win EST Tannebaum Rasmus 1857.06
5 White Loss EST Narva Mai 2114.91
6 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 1890.04
7 White Draw RUS Metreveli Maksim 1886.34
Karepa Open Taraguchi
Date 2013-07-08 Rating 1894.61
Round Color Result Opponent
1 Black Win EST Kiviberg Emma-Lotta 1568.67
2 White Loss RUS Shabanov Ruslan 1952.20
3 Black Win EST Tannebaum Rasmus 1857.14
4 Black Loss EST Rahumagi Brenet 2016.93
5 White Win EST Lohmus Kristofer 1990.76
6 Black Win EST Reimand Hanna-Kai 1752.84
7 White Loss EST Kolk Kuno 2169.52
Youth European Championship
Date 2013-07-05 Rating 1894.14
Round Color Result Opponent
F2 White Win RUS Popova Daria 1752.46
F3 Black Win RUS Zhukova Iana 1739.01
F4 White Win EST Kiis Katriin 1710.60
F5 White Win EST Tiivel Tuuli 1931.30
F6 White Loss RUS Vohtomina Vladislava 2039.77
F7 Black Loss RUS Matushkina Ksenia 1998.71
F8 Black Win RUS Kuzmina Alexandra 1794.63
F9 White Loss RUS Novikova Daria 1834.41
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2013-01-06 Rating 1859.21
Round Color Result Opponent
1 White Loss RUS Sorokina Oksana 2387.21
2 Black Loss RUS Novikova Daria 1827.75
3 White Win RUS Vasyukova Polina 1714.58
4 Black Loss RUS Stoyanov Kirill 1832.90
6 Black Loss RUS Shiryaevskaya Daria 1960.66
7 White Win RUS Yusupmurzin Danila 1909.18
8 White Loss RUS Prokopyev Ruslan 1983.87
9 Black Win RUS Porokhina Ekaterina 1838.80
Youth World Championship
Date 2012-08-15 Rating 1836.28
Round Color Result Opponent
F1 White Win RUS Matushkina Ksenia 1932.34
F2 White Loss RUS Novikova Daria 1809.34
F3 White Loss RUS Shiryaevskaya Daria 1930.67
F4 White Loss EST Tiivel Tuuli 1902.10
F5 White Loss RUS Evdokimova Ksenija 1859.19
F6 Black Draw RUS Popova Daria 1727.90
F7 White Win RUS Vohtomina Vladislava 1995.01
F9 Black Win RUS Novozhilova Polina 1757.03
Podyuga Sbory Yamaguchi
Date 2012-07-27 Rating 1833.53
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Maximov Nikolay 2218.75
2 White Win RUS Vohtomina Vladislava 1992.70
3 Black Win RUS Shabanov Ruslan 1852.19
4 Black Loss RUS Sumarokova Aleksandra 2232.64
5 White Loss RUS Oborina Anastasja 2392.19
6 White Loss RUS Semenov Oleg 2078.36
7 Black Draw RUS Evdokimova Ksenija 1855.98
8 White Loss RUS Makhina Alla 1781.50
9 White Loss RUS Prokopets Tatyana 1946.93
Championship of Konoshsky region
Date 2012-05-20 Rating 1824.03
Round Color Result Opponent
2 White Loss RUS Semenov Oleg 2069.32
5 White Win RUS Stulova Darya 1967.46
6 White Loss RUS Vostryakov Alexey 2087.16
The Championship of Arkhangelsk region
Date 2012-01-06 Rating 1801.98
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Sumarokova Aleksandra 2221.85
2 White Loss RUS Chernenko Lidiya 1879.15
3 Black Loss RUS Karpov Fyodor 1981.70
4 White Loss RUS Savrasova Yulia 2473.04
5 White Loss RUS Novikova Daria 1773.90
6 White Win RUS Serebryannikova Darya 1716.78
7 White Loss RUS Nogovitsin Alexander 1968.54
8 White Win RUS Mikryukova Diana 1664.33
9 White Draw RUS Makhina Alla 1772.98
Podyuga Sbory
Date 2011-07-10 Rating 1784.91
Round Color Result Opponent
1 Black Loss RUS Krayeva Tatyana 2268.28
4 White Loss RUS Karpov Fyodor 1950.79
5 Black Loss RUS Semenov Oleg 2027.64
6 Black Loss RUS Spirichev Vladislav 1960.59
7 White Loss RUS Chernenko Lidiya 1873.11
9 Black Loss RUS Ponezhin Gennady 1841.22